بازاریابی شبکه‌ای (Network Marketing) یا فروش هرمی (Pyramid Selling)

 

بازاریابی شبکه‌ای (Network Marketing) یا فروش هرمی (Pyramid Selling) یا بازاریابی چندسطحی (Multi-level Marketing) با نام اختصاری اِم‌اِل‌اِم (MLM)، نوعی شیوه فروش است که در آن کمپانی‌ها و شرکتها محصولات و کالاهای خود را بدون واسطه به فروش می‌رسانند، و مشتریان پس از خرید در صورت تمایل می‌توانند محصولات کمپانی را بازاریابی کنند و سود بگیرند.

بیشتر ما در دنیای متزلزل و رو به گسترش امروز در جستجوی راهی هستیم تا آنرا جایگزین الگوی قدیمی «درس بخوان، کار بکن و بازنشسته بشو» نماییم. امروزه افراد زیادی مجبور به قربانی کردن خانواده، دوستان و اوقات فراغت خود (در ادارات دولتی، شرکتهای خصوصی و کارخانجات تولیدی و …) هستند. هم زنان و هم مردان دریافته اند که بهترین امنیت در زندگی امروز، اتکا به خود است.

این تغییر روش زندگی تأثیر بسزایی داشته است به طوری که تعداد افرادی که در خانه کار می کنند نسبت به گذشته افزایش زیادی پیدا کرده است. روش زندگی زنان نیز با همین سرعت در حال تغییر است. با اینکه که یک مادر دوست داشتنی و مسئول بودن هنوز هم اولویت بسیاری از زنان است با این حال تعدادی از آنان حاضرند استقلال مالی را در ابتدای فهرست اولویتهای خود قرار دهند.

راه حل در بازاریابی شبکه ای است؛ فرصتی که در آن می توانید صاحب کار خودتان باشید بدون اینکه بار آنرا به تنهایی به دوش بکشید.

بازاریابی شبکه ای چنین عمل می کند: شما به عنوان نماینده مستقل یا عنوانهایی مانند توزیع کننده، همکار مشاور، عضو یا صاحب کار مستقل با شرکتی همکاری می کنید که محصولات و یا خدماتی را به همراه پشتیبانی بازاریابی و اجرایی ارائه می کند. درآمد شما حاصل از فروش محصولات و یا خدمات و جذب دیگر افراد علاقمند برای فروش همان محصولات و یا خدمات است. هرچه فروش شما بیشتر باشد، درآمدتان بیشتر خواهد بود.

آنچه بازاریابی شبکه ای را جذاب می کند این است که می توان آنرا تقریباً بدون هزینه اولیه شروع کرد. بنابراین می توانید کار خودتان را شروع کنید آن هم بدون نیاز به استفاده از پس اندازتان یا قرض کردن مبلغ هنگفتی از دیگران. سقفی برای درآمد شما وجود ندارد و نیازی نیست که خانواده و دوستانتان را قربانی کنید تا جزو برترین افراد کامیاب باشید.

اغلب بازاریابان شبکه ای کارشان را در منزل و در کنار فعالیتهای روزمره انجام می دهند. برخی ترجیح می دهند صرفاً یک کمک خرجی داشته باشند و این حرفه را به صورت پاره وقت انجام داده و به تنهایی یا در کنار همسرشان همچنان به شغل سنتی خود نیز ادامه دهند. ولی برای برخی، بازاریابی شبکه ای تنها منبع تأمین مخارج است.

بازاریابی شبکه ای از آن دسته معدود کارهاییست که در آن می توانید به اندازه آنچه می آموزید درآمد کسب کنید؛ آن هم از ابتدا.

و اما سه اصل بنیادی بازاریابی شبکه ای:

1 – هیچ راه میانبری وجود ندارد. مانند هر تلاش دیگری باید آماده باشید که سخت بکوشید و هوشمندانه کار کنید و این با استادی در مهارتهایی شروع می شود که میلیونها فرد موفق در این حرفه، کارآیی آنها را اثبات کرده اند.
2 – هیچ بهانه ای پذیرفته نیست. اگر روشی برای شما فایده ندارد، باید آماده تغییر باشید. منظور این نیست که فوراً به دنبال شرکت بهتر سیستم بهتر یا فکر جدیدی بروید. منظور تغییر خودتان است. مثلاً تغییر رفتارتان روش معرفی خودتان روش برقراری ارتباط با دیگران یا درکتان از عملکرد این حرفه.
3 – هیچ مدال افتخاری را برای سعی کردن اهدا نمی کنند. بازاریابی شبکه ای به نتایج، پاداش می دهد. همه در آن موفق نمی شوند زیرا همه حاضر نیستند آنچه را که لازم است انجام بدهند. اگر شما آماده باشید، خواهید دید پاداشی که می گیرید ارزشش را دارد. اگر به این نتیجه برسید که بازاریابی شبکه ای به درد شما نمی خورد نه چیزی به دست آورده اید و نه چیزی را از دست داده اید. یکی از نقاط قوت بازاریابی شبکه ای این است که می توانید در حين انجام آن شغل معمول خود را نیز حفظ کنید.

 

 

[dka_post_list id=’290109′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290111′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290113′]

 

 

 

[dka_post_list id=”94513″]

 

 

 

[dka_post_list id=’290115′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290117′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290119′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290121′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290123′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290125′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290127′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290129′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290131′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290133′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290135′]

 

 

 

[dka_post_list id=’290137′]

 

👉امتیاز بده.