کتاب سیزده دلیل برای این‌ که اثر جی اشر

کتاب سیزده دلیل برای اینکه … نوشته‌ جی اشر به ماجرای خودکشی دختری به نام هانا بیکر می‌پردازد. او دلایل خودکشی خود را در تعدادی نوار صوتی ضبط می‌کند و این نوارها پس از مرگ وی به دست تعدادی از همکلاسی‌هایش می‌رسد.

جی اشر در کتاب سیزده دلیل برای اینکه (13Reasons Why) بعد از اینکه شاهد خودکشی ناموفق یکی از دوستانش بود ایده نوشتن این کتاب به ذهنش رسید. او در قالب این کتاب سعی می‌کند تا تاثیری را که انسان‌ها می‌توانند بر زندگی هم داشته باشند، به ما نشان دهد.

بخشی از رمان سیزده دلیل برای اینکه

بسته‌ای مثل جعبه‌‌ کفش کجکی جلوی در گذاشته شده بود. در خونه‌‌مون سوراخی داره که نامه‌ها رو توش می‌ندازن، ولی هر چیزی پهن‌تر از قالب صابون بیرون گذاشته می‌شه. یادداشتی هول‌هولکی رو کاغذ بسته، گیرنده رو کلی جنسن نوشته بود، برش داشتم و رفتم تو.

بسته رو بردم آشپزخونه و گذاشتم رو میز. کشوی خرت‌وپرت‌‌ها رو باز کردم و قیچی رو بیرون آوردم. بعد تیغه‌ی قیچی رو کشیدم رو بسته و درش رو باز کردم. از این پاکت‎های حباب‎دار بود و توش هفت‎تا نوار کاست بود.

رو هر نوار عددی به رنگ آبی تیره، احتمالاً با لاک، گوشه بالا سمت راست نوشته شده. هر طرف نوار یه شماره داره. یک و دو رو نوار اول، سه و چهار رو نوار دوم، پنج و شش رو بعدی و به همین ترتیب. شماره‎ سیزده رو آخرین نواره و پشتش خالی.

کی جعبه‌ کفش پر از نوار واسه آدم می‌فرسته؟ مگه هنوز هم نوار کاست گوش می‌کنن؟ گوش کنم؟

درباره (نویسنده) جی اشر

جی اشر (Jay Asher)، متولد ۳۰ سپتامبر ۱۹۷۵، رمان نویس آمریکایی است. اشر در کالیفرنیا به دنیا آمد و در دبیرستان، اولین کتاب خود را به رشته تحریر درآورد. او پس از دبیرستان، تصمیم گرفت تا معلم پایه ابتدایی شود. سپس به دانشگاه دولتی کالیفرنیا رفت و پس از مدتی، به نویسندگی حرفه ای روی آورد. اشر در ۷ سپتامبر ۲۰۰۲ ازدواج کرد. او در طول زندگی خود، کارهای مختلفی را امتحان کرده و از همین تجارب در نوشتن داستان هایش بسیار بهره برده است.

 

خرید اینترنتی کتاب سیزده دلیل برای این‌ که
سحاب دانش با ارائه خلاصه ای از بهترین کتابها با بیشترین تخفیف و کم ترین قیمت را برای شما معرفی می کند.

 

 

[dka_post_list id=”5709″]

 

 

 

[dka_post_list id=”22072″]

👉امتیاز بده.