سی و سی پلاس پلاس (++C and C)

 

زبان C

زبان C در سال ۱۹۷۲ توسط دنیس ریچی طراحی شده، زبان C یک زبان میانی است زبانهای برنامه سازی را می توان به سه دسته: زبانهای سطح بالا، زبانهای میانی، زبانهای سطح پایین تقسیم کرد.
علت میانی بودن زبان C این است که از طرفی همانند زبان سطح پایینی مثل اسمبلی قادر است مستقیماً به حافظه دستیابی داشته باشد و با مفاهیم بیت بایت و آدرس کار کند و از طرف دیگر، برنامه های این زبان همچون زبانهای سطح بالایی مثل، پاسکال از قابلیت خوانایی بالایی برخوردارند. به عبارت دیگر، دستورالعملهای این زبان به زبان محاوره ای انسان نزدیک است که این ویژگی مربوط به زبانهای سطح بالا است.
زبان C یک زبان ساخت یافته است. در این زبان با استفاده از حلقه های تکراری مثل for ،while و do while می توان برنامه هایی نوشت که قابلیت خوانایی و درک آنها بالا باشد.
زبان C، قابل انعطاف و بسیار قدرتمند است. در این زبان هیچ محدودیتی برای برنامه نویس وجود ندارد و هر آنچه را که فکر می کنید می توانید پیاده سازی کنید.
C زبان برنامه نویسی سیستم است برنامه های سیستم برنامه هایی هستند که امکان بهره برداری از سخت افزار و سایر نرم افزارها را فراهم می کنند بعضی از برنامه های سیستم عبارت انداز سیستم عامل، مفسر، کامپایلر، ویراستارها واژه پردازها مدیریت بانکهای اطلاعاتی و اسمبلر.
ارتباط تنگاتنگی بین زبان C و اسمبلی وجود دارد و به این ترتیب میتوان از تمام قابلیتهای اسمبلی در زبان C استفاده کرد.
زبان C قابل حمل است معنای قابلیت حمل این است که برنامه هایی که به زبان C در یک نوع کامپیوتر نوشته شدند بدون انجام تغییرات در کامپیوترهای دیگر قابل استفاده اند.

زبان ++C

زبان ++C از زبان C مشتق شده است. گفته می شود که زبان ++C یک ابر مجموعه زبان C می باشد. بدین معنا که در زبان ++C می توان اکثر دستورات زبان C را به کار برد اما عکس این مطلب صادق نیست.
مهمترین عناصری که به زبان C اضافه شدند تا زبان ++C ایجاد شود، کلاسها، اشیاء و در یک کلام برنامه نویسی شی گرا بود. در نتیجه نام اولیه زبان ++C ،C کلاس دار بود. به جز آنکه ++C به خاطر ویژگی شی گرای خود محبوبیت یافته، همچنین یک زبان سطح میانی و ساخت یافته مثل C است.
زبان ++C ویژگیهای بسیار زیاد دیگری هم دارد که از جمله آن می توان به روش بهبود یافته ای برای ورودی و خروجی (I/O) اشاره کرد.

و …

 

 

جهت خرید اینترنتی وآنلاین کتاب سی و سی پلاس پلاس روی دکمه مشاهده جزئیات و خرید کلیک کنید.

 

 

[dka_post_list id=”72350″]

 

 

[dka_post_list id=”26131″]

 

 

[dka_post_list id=”71199″]

 

 

[dka_post_list id=”59210″]

 

 

[dka_post_list id=”70654″]

 

 

[dka_post_list id=”28164″]

 

 

[dka_post_list id=”73559″]

 

 

[dka_post_list id=”73937″]

 

 

[dka_post_list id=”77721″]

 

 

 

👉امتیاز بده.