مجموعه کتاب های آموزش آشپزی سانازسانیا

 

در گذشته های دور آشپزی تابع سلیقه آشپز، مواد در دسترس و سلیقه مخاطب بود اما امروزه به عنوان علمی دقیق که نیازمند تجربه، تخصص و صبر فراوان است به شمار می رود و در این مسیر کتابهای آشپزی که حاوی دستورات متنوع با مقادیر دقیق و زمان بندی مشخص هستند مهم ترین ابزار رسیدن به مقصود به شمار می روند.

مجموعه کتابهای آشپزی «ساناز و سانیا» شامل ده عنوان کتاب دستور غذایی و یک دایره المعارف نکته و تکنیک های آشپزی است که ماحصل سالها تجربه، تحقیق و تلاش یکی از متخصص ترین و موفق ترین افراد این حوزه است و از سوی انشارات «موسسه فرهنگی ساناز و سانیا» به چاپ رسیده است.

این مجموعه ارزشمند دارای دستوراتی امتحان شده و دقیق است که از ابتدا تا انتهای فرایند خرید، شستشو، آماده سازی، پخت و زمان بندی را در اختیار مبتدیان قرار می دهد و از سوی دیگر به عنوان حافظه ای کمکی در کنار سرآشپزان مجرب نیز قابل استفاده می باشد.

مجموعه کتابهای آشپزی ساناز سانیا

– دایره المعارف ایرانی نفیس ۲ جلدی
– آشپزی ایرانی نسخه اقتصادی
– نکته و تکنیکهای آشپزی
– آشپزی ملل
– مزه های میهمانی
– سالاد
– نان
– رژیمی کتو
– کیک
– شیرینی سنتی
– پاستا پیتزا و غذاهای خمیری
– دسر

«دایره المعارف آشپزی ایرانی»: نسخه نفیس این کتاب دو جلدی شامل ۶۴۲ دستور همراه با عکس از غذای سنتی ایرانی از سرتاسر ایران است که انواع چاشنی ها، پلوها، خورش، کباب، دلمه، کوفته و همچنین طرز تهیه انواع و اقسام ترشی، شور، مربا، صبحانه، مارمالاد، کوکو، کتلت و نوشیدنی در آن گردآوری شده است.

«آشپزی ایرانی»: نسخه اقتصادی: نسخه اقتصادی از دایره المعارف نفیس آشپزی ایرانی است که در یک جلد و با سایز کوچک با همان محتوا، شامل ۶۴۲ دستور با جزییات و بدون عکس مناسب استفاده روزانه به صورت مقرون به صرفه در اختیار مخاطبان قرار داده شده است.

«دایره المعارف نکته ها و تکنیک های آشپزی»: آشنایی با مواد اولیه؛ از نحوه خرید و نگهداری مواد، انواع برش گوشت و سبزیجات و صیفی جات، ادویه های ترکیبی، استاک و مرینیت بلانچ و روشهای پخت، تا هماهنگی طعم و مزه و در یک کلام این کتاب تمامی راز و رمز فنون آشپزی را در بر می گیرد.

«کتاب آشپزی ملل»: حاوی دستوراتی از آشپزخانه های تمام مردم دنیاست که با فرهنگ و ذائقه ایرانی همخوانی دارند کتاب شامل ۱۵۰ دستور غذایی است که با رویکرد آشپزی به روایت ساناز سانیا تدوین و گردآوری شده است. صبحانه ، انواع سوپ، ساندویچ، خوراکهای معروف هندی مانند کاری ها ، عربی مانند کباب ها ایتالیایی مانند پاستا و پیتزا، ژاپنی مانند سوشی ترکی مانند شاورما همچنین دستوراتی برپایه گوشت قرمز، مرغ، ماهی،میگو و برنج های معروف دنیا در این کتاب به چشم می خورند.

«مزه های مهمانی»: بخش اول مزه های مهمانی به آداب و رسوم برپایی مهمانی می پردازد و سپس بیش از ۱۰۰ دستور غذایی مناسب مهمانیهای عصرانه و دورهمی ها از انواع کاناپه، رول ها و بروسکتا گرفته تا انواع دیپ، چاشنی و اردورهای معروف دنیا به صورت عکس دار و گلاسه در آن به چاپ رسیده.

«کتاب «سالاد»: بیش از ۷۰ دستور سالاد معروف دنیا، سالادهای ،پروتئینی، کربوهیدرات، صیفی جات و سالادهای میوه ای به شکل تمام گلاسه و رنگی به همراه آموزش سسهای معروف و تاپینگ های حرفه ای را در خود جای داده است.

«کتاب نان»: پخت نان همواره با جزییات و راز و رمزهای فراوان همراه بوده، «کتاب نان» شامل ۴۰ دستور نان حرفه ای با ارائه نکات دقیق است آموزش نانهای حجیم سبوس دار، نان های رولی مانند کروسان تافتون، برگر، شیرمال، آچما و نانهای صبحانه همراه با سی دی گزیده ای از دستورات در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

«کتاب کتو»: رژیم کتوژنیک بر اساس مصرف کم و یا حذف کربوهیدراتها و برپایه استفاده از پروتئین و چربی توسط متخصصین توصیه می شود این کتاب مجموعه ای ترجمه شده از پرفروشترین کتاب کتو در وب سایت آمازون است که با ذایقه ایرانی تطبیق داده شده. در انتهای آن چند دستور لذیذ هم برای گیاه خواران عزیز اضافه شده است.

«کتاب کیک»: کتابی جامع شامل توضیح تکنیکهای مختلف کیک و آشنایی با مواد و لوازم کیک پزی است که در آن بیش از ۱۰۰ دستور کیک با توضیحات کامل آمده است. با استفاده از این کتاب به راحتی می توانید انواع کیکهای اسفنجی، شکلاتی چیز کیک، کاپ کیک، انواع تارت، کیک های مغزدار و کیکهای مدرن را در منزل تهیه کنید.

«کتاب شیرینی سنتی»: بیش از ۷۰ دستور شیرینی سنتی از سراسر ایران با مقیاس دقیق و زمان بندی امتحان شده در این کتاب ذکر شده است. دستور تهیه انواع باقلوا، شیرینی نخودچی، قرابیه، اسکار، قطاب،کلمپه، کلوچه ، باسلوق، برشتوک و سوهان را می توان در این کتاب مشاهده کرد.

«کتاب پاستا، پیتزا و غذاهای خمیری»: در ابتدای این کتاب دستور تهیه خمیر خانگی پاستا و چندین نوع خمیر پیتزا آمده و سپس انواع پاستا و پیتزاهای معروف دنیا، لازانیا، کالزون، لحمجون و خاچاپوری و سایر غذاهایی که پایه خمیری دارند آموزش داده شده است.

«کتاب دسر»: انواع دسرهای مدرن، انواع کرم و کاستارد، پای و تارت، پاناکوتا، موس ، پودینگ، بستنی، کرپ و همچنین دسرهای ایرانی مانند شله زرد، حلوا و فرنی در مجموعه دسر به چشم می خورد.

 

 

 

 

[dka_post_list id=”290067″]

 

 

[dka_post_list id=”19226″]

 

 

[dka_post_list id=”19658″]

 

 

[dka_post_list id=”98156″]

 

 

[dka_post_list id=”290063″]

 

 

[dka_post_list id=”290065″]

 

 

 

 

 

 

👉امتیاز بده.