سحاب دانش

کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم اثر تینا سیلیگ انتشارات درقلم

کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم اثر تینا سیلیگ انتشارات درقلم

کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم What I Wish I Knew When I Was 20 اثر تینا سیلیگ است که مدیر اجرایی طرح سرمایه‌گذاری‌های فناوری محور استنفورد بوده و هدایت و راهنمایی دانش‌آموزان در هنگام گذر از محیط دانشگاهی به دنیای حرفه‌ای را بر عهده دارد.

بخشی از کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم

شرکتهای بزرگی نظیر مایکروسافت پیوسته می‌کوشند فعالیتهایشان را قابل سنجش و اندازه‌گیری کنند. اما مشکل اینجاست که بعضی اوقات پروژه‌ها با مقیاس زمانی مشخصی که از پیش برایشان تعیین شده تمام نمی‌شوند. در چنین شرایطی ضرورت دارد مانند مایکروسافت از انجام تشریفات اداری خودداری کرده و ذهنتان را به فرایند اجرایی متمرکز کنید.

درست مانند آتش‌نشانهایی که بی‌درنگ به جانب حریق می‌شتابند و آن را اطفا می‌کنند. امروزه سرپرستهای بسیاری از پروژه‌ها برای پیشبرد اهدافشان با پیروی از راهبرد فوق یک گروه را از مسیر کاری معمولش جدا کرده و به آنان اجازه می‌دهند با شکستن هنجارها، متفاوت از دیگران بیندیشند و کار کنند.

بسیاری از قواعد را می‌توان شکست. این ایده از عبارت مشهور «اجازه نگیرید، به جای این کار طلب بخشش کنید.» برداشت شده است. در دنیا بیشتر قواعد برای اقشار ضعیف و ناکارآمد طراحی شده تا یقین حاصل شود افراد پایشان را از گلیم‌شان درازتر نمی‌کنند.

اگر از کسی بپرسید که چگونه باید فیلم ساخت، یا شرکتی را راه‌اندازی کرد، یا تحصیلات را در سطح کارشناسی ارشد ادامه داد و یا مقام و موقعیتی سیاسی احراز کرد معمولاً توصیه می‌کند با افرادی مشورت کنید که در این رشته‌ها تجربه دارند.

فعالیت در هر یک از این زمینه‌ها مستلزم همفکری با افراد اهل فن، تأمین سرمایه و دریافت تأییدیه است. اغلب مردم از این شیوه پیروی می‌کنند و تنها افراد انگشت‌شماری راه و روشی متفاوت برمی‌گزینند.

این نکته را آویزه گوش کنید که با توسل به روشهای خلاقه می‌توان راه میانبر زد و از موانعی که افراد به خاطر پیروی از روشهای معمول سالیان سال با آن مقابله می‌کنند گذشت. …

 

کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم اثر تینا سیلیگ انتشارات درقلم
61,000 33,600 تومان
مشاهده جزئیات و خرید

کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم اثر تینا سیلیگ انتشارات درقلم

مشخصات

 • نویسنده
  تینا سیلیگ
 • ناشر
  درقلم
 • شابک
  9786226372992
 • موضوع
  آموزش شغلی، از تحصیل به کار، ایالات متحده، خلاقیت، کارآفرینی
 • رده‌بندی کتاب
  اخلاق (فلسفه و روان‌شناسی)
 • قطع
  رقعی
 • نوع جلد
  شومیز
 • تعداد جلد
  1
 • وزن
  167 گرم
0
دیدگاهها

*
*

error: Content is protected !!