کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم اثر تینا سیلیگ انتشارات باران خرد

کتاب ای کاش وقتی 20 ساله بودم می‌دانستم اثر تینا سیلیگ انتشارات باران خرد

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم What I Wish I Knew When I Was 20 اثر تینا سیلیگ است که مدیر اجرایی طرح سرمایه‌گذاری‌های فناوری محور استنفورد بوده و هدایت و راهنمایی دانش‌آموزان در هنگام گذر از محیط دانشگاهی به دنیای حرفه‌ای را بر عهده دارد.
بخشی از کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم
چرا بسیاری از ما در زندگی روزمره‌مان موانع را فرصت به شمار نمی‌آوریم؟ چرا گروههایی که پیش از این به آنها اشاره شد برای غلبه بر محدودیتهای ذهنی‌شان محتاج تکالیف درسی بودند؟ اصولاً هیچ‌گونه محدودیتی برای آنچه می‌توانیم باشیم، عمل کنیم و فراهم آوریم وجود ندارد. محدودیت صرفاً زاییده‌ باورهای نادرست است. از بدو تولد در گوش‌مان زمزمه کرده‌اند هنگام برخورد با مشکلات ناله و گلایه سر داده و از رویارویی با آنها بپرهیزیم.
چندی پیش در جلسه سخنرانی برای جمعی از مدیران اجرایی فیلم کوتاهی از مسابقات نوآوری را به نمایش گذاشتم. بعد از ظهر همان روز یکی از مدیرانی که در جلسه سخنرانی‌ام حضور داشت نزدم آمد و با لحنی تأسف‌بار گفت: «ایکاش می‌توانستم به مدرسه بازگردم و پس از مقابله با مسایلی که به آن اشاره کردید قوه خلاقه‌ام را شکوفا ‌کنم.»
متأسفانه او به این نکته توجه نداشت که این مفاهیم به سادگی با کار و زندگیش در ارتباط است. تصور می‌کرد تکالیف من تنها می‌تواند در فضای کنترل شده دانشگاهی اتفاق بیفتد. و پرواضح است که این طرز تلقی پنداری باطل بیش نیست. آری ما می‌توانیم هر روز خود را به چالش بکشیم؛ از چشم‌اندازهای متفاوت به اوضاع و شرایط بنگریم و مسایل را از زوایای مختلف و جهات گوناگون بررسی کنیم. هر چقدر با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم کنیم مهارت و اعتماد به نفس بیشتری یافته و بهتر می‌توانیم مسایل را فرصت به شمار آوریم.
شاید بتوان گفت که نگرش درست بزرگترین عاملی است که می‌تواند ما را در تحقق اهداف و رؤیاهایمان یاری کند. مطالعه‌ی زندگی نوآوران واقعی گواه بر این مدعاست که آنان هنگام برخورد با موانع بر تمام مفروضات از پیش تعریف شده در ذهن‌شان خط بطلان کشیده و مستقیم و بی‌واسطه با آنها مقابله کردند.

 

 

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم اثر تینا سیلیگ انتشارات باران خرد
76,000 53,200 تومان
مشاهده جزئیات و خرید

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم اثر تینا سیلیگ انتشارات باران خرد

مشخصات

 • نویسنده
  تینا سیلیگ
 • مترجم
  مهرداد یوسفی
 • ناشر
  باران خرد
 • شابک
  978-622-6199-84-1
 • قطع
  رقعی
 • نوع جلد
  شومیز
 • نوع کاغذ
  تحریر
 • تعداد صفحه
  184
 • وزن
  100 گرم
0
error: Content is protected !!