کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میفهمیدم اثر تینا سیلیج انتشارات راز معاصر

کتاب ای کاش وقتی 20 ساله بودم میفهمیدم اثر تینا سیلیج انتشارات راز معاصر

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میفهمیدم What I Wish I Knew When I Was 20 اثر تینا سیلیگ است که مدیر اجرایی طرح سرمایه‌گذاری‌های فناوری محور استنفورد بوده و هدایت و راهنمایی دانش‌آموزان در هنگام گذر از محیط دانشگاهی به دنیای حرفه‌ای را بر عهده دارد.

بخشی از کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میفهمیدم

یکی از موانعی که ما را از انجام کارهای به ظاهر «ناممکن» بازمی‌دارد و پس می‌راند و از توان، شادابی و شگفتیهای زندگی دور می‌کند ترس از گفته دیگران است. چنانچه گفته شد به محض اینکه بخواهید برای رونق بخشیدن به بخشهای بی‌رونق و راکد زندگیتان دست از محافظه‌کاری برداشته و کاری متفاوت و ابتکاری بکنید بعضی افراد آن را ناممکن تلقی کرده و شما را به حراست از موقعیت کنونی‌تان دعوت می‌کنند. مقابله با موانع بزرگ نه تنها دشوار است، بلکه به محض ورود به میدان عمل چشم پوشیدن از راهکارهای معمول و قدیمی برای غلبه بر مشکلات نیز به همان اندازه سخت می‌باشد. در چنین شرایطی باید بعضی هنجارها را نادیده گیرید. مثال زیر مقصودم را کاملاً روشن می‌کند:

در مرحله  بعد این گروه را به زیر گروههای کوچک تقسیم کنید و از هر یک از آنان بخواهید بهترین و بدترین راه حل را برای رفع این معضل پیدا کند. هر ایده‌ای که به اعتقاد افراد تیم مشکل را به بهترین وجه حل کند، بهترین ایده تلقی می‌شود، و بدترین ایده آن است که غیرمؤثر و ناکارآمد بوده و به مشکل دامن بزند.

وقتی کار گروهها تمام شد آنان باید ایده‌هایشان را اعم از بهترین و یا بدترین روی تکه کاغذهایی که تحت این عناوین آماده شده بنویسند. من در کلاس درس همه کاغذها را جمع‌آوری و کاغذهای حاوی «بهترین» ایده‌ها را پاره می‌کنم. این کار موجب خشم و حیرت دانشجویان می‌شود. زیرا پس از آن همه صرف وقت و تلاش برای آفرینش ایده‌های عالی آنها را جلوی چشم‌شان ریزریز می‌کنم. سپس …

 

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میفهمیدم اثر تینا سیلیج انتشارات راز معاصر
مشاهده جزئیات و خرید

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میفهمیدم اثر تینا سیلیج انتشارات راز معاصر

کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم میدانستم، نوشته ی تینا سیلیگ استاد دانشگاه استنفورد است. نویسنده در این کتاب با دقت خاصی، دورنمایی جذاب از مسیر شغلی بعد از دانشگاه را به تصویر می کشد. این کتاب به گونه ای یک دوره فشرده برای پیدا کردن جای خود در دنیا به حساب می آید.
تینا سیلیگ کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم میدانستم را براساس داستان هایی از موفقیت و شکست نوشته است. داستان هایی که خود او در کلاس های درس خود به عنوان استاد دانشگاه و پیش از آن به عنوان پژوهشگر، تجربه کرده است.و همچنین داستان هایی که کارآفرینان، مربیان، مدیران و….برای او تعریف کرده اند.

مشخصات

 • نویسنده
  تینا سیلیگ
 • مترجم
  اعظم جمالی
 • ناشر
  راز معاصر
 • شابک
  9786229827673
 • رده‌بندی کتاب
  انگیزش و موفقیت (فلسفه و روان‌شناسی)
 • قطع
  رقعی
 • نوع جلد
  شومیز
 • نوع کاغذ
  بالکی
 • تعداد صفحه
  128
 • وزن
  120 گرم
0
دیدگاهها

*
*

error: Content is protected !!