کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میفهمیدم اثر تینا سیلیگ انتشارات نگین ایران

کتاب ای کاش وقتی 20 ساله بودم میفهمیدم اثر تینا سیلیگ انتشارات نگین ایران

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میفهمیدم  What I Wish I Knew When I Was 20 اثر تینا سیلیگ است که مدیر اجرایی طرح سرمایه‌گذاری‌های فناوری محور استنفورد بوده و هدایت و راهنمایی دانش‌آموزان در هنگام گذر از محیط دانشگاهی به دنیای حرفه‌ای را بر عهده دارد.

بخشی از کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میفهمیدم

لری پیچ، یکی از بنیانگذاران (Google) در سخنرانیهایش به افراد توصیه می‌کند بر کلمه «ناممکن» خط بطلان بکشند و خود را از شرّ بعضی از قواعد دست‌وپاگیر خلاص کنند. به اعتقاد وی داشتن اهداف بزرگ اغلب آسانتر از داشتن اهداف کوچک است. زیرا برای تحقق اهداف کوچک باید راههای بسیار خاصی را دنبال کنید، راههای متعددی که احتمال انحراف از مسیر را افزایش می‌هد. در صورتی‌که هنگام پیگیری اهداف بزرگ اغلب منابع و گزینه‌های بیشتری را برای تحقق‌شان در دسترس دارید.

فرض کنید قصد دارید ازسانفرانسیسکو به کابل بروید. مسیرهای مختلفی برای این سفر وجود دارد و شما طبعاً برای این کار اوقاتی را در نظر گرفته و امکاناتی را مهیا می‌کنید. بعلاوه ملایمت و انعطاف‌پذیری پیشه می‌کنید تا در صورت پیش‌ نرفتن امور طبق برنامه نارساییها برایتان قابل تحمل باشد. در صورتی‌که اگر هدفتان رفتن از یک نقطه شهر به نقطه‌ای دیگر باشد، انتظار دارید ظرف مدتی کوتاه به مقصد برسید. اگر به دلایلی خیابان مسدود باشد پس از یکی دو دقیقه خود را در تنگنا حس کرده و تعادل روحی‌تان را از دست می‌دهید. یکی از دلایل موفقیت چشمگیر شرکت گوگِل آن است که می‌تواند با روشهای نامعلوم و از پیش تعریف نشده با مشکلات مقابله کند.

 

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میفهمیدم اثر تینا سیلیگ انتشارات نگین ایران
65,000 48,000 تومان
مشاهده جزئیات و خرید

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میفهمیدم اثر تینا سیلیگ انتشارات نگین ایران

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم What I Wish I Knew When I Was 20: A Crash Course on Making Your Place in the World اثر تینا سیلیگ در آوریل سال ۲۰۰۹ منتشر شد. این اثر با ترجمه‌ی عماد باقری در سال ۱۳۹۲ از سوی نشر نگین در ایران به چاپ رسید. هیچ راهی برای موفقیت مشخص نشده است، حتی درک اینکه چگونه و از کجا باید شروع کرد می‌تواند یک چالش باشد. وظیفهی تینا سیلیگ، نویسنده‌ی این کتاب به‌عنوان مدیر اجرایی طرح سرمایه‌گذاری‌های فناوری محور استنفورد، هدایت و راهنمایی دانش‌آموزانش در هنگام گذر از محیط دانشگاهی به دنیای حرفه‌ای است. او در این کتاب توصیه‌های الهام‌بخش، داستان‌های واقعی و تجربیاتش در این مسیر را با خواننده‌ها در میان گذاشته است. سیلیگ قوانین قدیمی و کلاسیک را در این کتاب رها کرده و مدل جدیدی برای دستیابی به توانایی‌ها و مهارت‌ها ارائه داده است. این نویسنده در این کتاب از اینکه چگونه بسیاری از مشکلات، فرصت‌های قابل‌توجهی برای موفقیت هستند صحبت و شماری از داستان‌های کارآفرینان، مخترعان، استادان و مدیران را بازگو می‌کند. کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم کتابی ضروری است برای هرکسی که می‌خواهد در جهان تأثیر بگذارد.

مشخصات

 • نویسنده
  تیانا سیلیگ
 • ناشر
  نگین ایران
 • شابک
  9786227195446
 • رده‌بندی کتاب
  روان‌شناسی (فلسفه و روان‌شناسی)
 • زبان نوشتار
  فارسی
 • قطع
  رقعی
 • نوع جلد
  شومیز
 • تعداد صفحه
  167
 • سایر توضیحات
  چهار صفحه اول رنگی کاغذ خارجی مناسب جهت هدیه ترجمه روان
0
دیدگاهها

*
*

error: Content is protected !!