کتاب بازنوشت شاهنامه فردوسی با مینیاتور اثر ابوالقاسم فردوسی

کتاب بازنوشت شاهنامه فردوسی با مینیاتور اثر ابوالقاسم فردوسی

کتاب بازنوشت شاهنامه فردوسی با مینیاتور

کتاب بازنوشت شاهنامه فردوسی اثر دکتر میر جلال الدین کزازی انتشارات زرین و سیمین دوجلدی به نثر و به همراه ابیات منتخب (دفتر دانایی و داد) بوده و دارای ۲۰۰ مینیاتور از شاهنامه‌های گوناگون کهن تا معاصر است.
بازنوشت شاهنامه فردوسی، تازه‌ترین اثر میر جلال‌الدین کزازی، در دو مجلد شامل دفتر یکم تا ششم و دفتر هفتم تا دوازدهم، از سوی نشر زرین و سیمین چاپ‌شده است. از ویژگی‌های این کتاب، بهره‌گیری از نگاره‌های شاهنامه‌های کهن همچون ایلخانی، بایسنقری، طهماسبی، شاه اسماعیل، قوام، شاملو، رشیدا، مجلس، داوری و امیرکبیر اعلام شده است.

بخشی از کتاب بازنوشت شاهنامه فردوسی

شدن منوچهر از کار سام وزال
به منوچهر آگهی رسید که سام با فرهی از کوه باز آمده است. از این آگهی، شاد شد و بسیار از جهان آفرین یاد کرد و فرمود تا نوذر نامدار به پیشباز سام برود و بفرمایدش که به نزد شهریار بیاید و داستان زال را با او بگوید و شاه دستان سام را که مرغش در کنار پرورده است، ببیند و از آنجا، به زابلستان برود.
نوذر پیام را به سام رسانید و سام، دمان، روی به درگاه شاه نهاد. شاه به پیشباز او رفت. چون به شهر آمدند، منوچهر شاد برگاه نشست و کلاه بزرگی بر سر نهاد و سام در یک سوی او نشست و قارون در سوی دیگر. سپس زال را، آراسته به گرز و کلاه زرین، به بارگاه آورد و شاه، از بالای برز و چهره نیکوی زال در شگفت ماند. آنگاه شهریار سام را گفت که زال را نیکو بدارد و زنهار وی در نزد خویش بینگارد؛
زیرا از فر کیان برخوردار است و از چنگ و آهنگ شیر و از دل هوشمندان. سام می باید اورا راه و ساز رزم و بزم بیاموزد؛ زیرا مگر مرغ و کوه وکنام ندیده است و از آیین شاهی و ننگ و نام ناآگاه مانده است. سپس سام داستان زال را به یکبارگی، برای منوچهر باز گفت. و …

خرید اینترنتی کتاب بازنوشت شاهنامه فردوسی
سحاب دانش با ارائه خلاصه ای از بهترین کتابها با بیشترین تخفیف و کم ترین قیمت را برای شما معرفی می کند.

نسخه های دیگر کتاب شاهنامه فردوسی

کتاب بازنوشت شاهنامه فردوسی با مینیاتور اثر ابوالقاسم فردوسی
1,800,000 تومان
مشاهده جزئیات و خرید

کتاب بازنوشت شاهنامه فردوسی با مینیاتور اثر ابوالقاسم فردوسی

مشخصات

 • نویسنده
  ابوالقاسم فردوسی
 • شابک
  9782000369226
 • ناشر
  زرین و سیمین
 • موضوع
  مجموعه شعر
 • قطع
  رحلی
 • نوع جلد
  زرکوب
 • تعداد صفحه
  640
 • وزن
  5093 گرم
 • سایر توضیحات
  (کوشش:میرجلال الدین کزازی،خطاط:کاوه اخوین،نوع خط:نستعلیق،عکاس:محسن محمدخانی،موضوع عکس:داستان های شاهنامه،12جلد در2جلد،گلاسه،باقاب)
0
دیدگاهها

*
*

error: Content is protected !!