کتاب تو کله خر هستی اثر جین سینسرو

 

کتاب تو کله خر هستی (you are bad ass)؛ پیش برو موفق می‌شوی که با عنوان تو خفن هستی جلو برو تا موفق شوی نیز ترجمه شده، اثر جین سینسرو (Jen Sincero) راهنمایی برای پیدا کردن کودک درون و توجه به آن است و توضیح می‌دهد که چطور با کنار گذاشتن افکار منفی و ترس‌ها می‌توان شهامت خود را بالا برد، عیب و ایرادها را پیدا کرد.

آیا از آن جمله افرادی هستی که به خودت می گویی، نهایت ظرفیت تو همین است؟ یعنی فقط باید در حدی پول در بیاوری که بتوانی اجاره خانه ات را بپردازی؟ آیا وقتش نرسیده رسالتت را در زندگی درک کنی؟ و خودت را از باتلاق فلاکتهایی که در آن گیر کرده ای، نجات دهی؟

شاید ماجراهای افرادی به گوش تو خورده باشد که در فلاکت و بدبختی به سر می بردند، ولی ناگهان از خواب غفلت بیدار شدند و زندگی خود را متحول کردند.

«کشیش مایکل برنارد بکویت معتاد سابقی که بر اثر تحول روحی آموزگار معنوی شد»

قبلاً خیال می کردم نقل قولهای نظیر این چرندیات است. در ضمن منظور کسانی را هم که این حرفها را می زدند درک نمی کردم. منظورم این است که به آنها اهمیت نمی دادم. من خیلی بیخیال بودم، آن مقدار کمی هم که در مورد خودیاری و خودشناسی و دنیای معنوی می دانستم برایم مشتی بنجل و مزخرفات و حاکی از ناامیدی و فلاکت بود.
اما لازم نیست تو صبر کنی تا به مرحله فلاکت برسی، فقط کافی است اراده کنی همین حالا. تو می توانی از هیچ و با دست خالی شروع کنی و از جایی که امید نداری برایت گشایشی حاصل می شود.

اگر تازه با دنیای خودشناسی آشنا شده ای امیدوارم این کتاب راهنمای خوبی برایت باشد. اگر هم از قبل با دنیای خودشناسی آشنا بودی امیدوارم این کتاب مطالبی تازه به تو یاد بدهد.

در هر موقعیتی رسالت تو این است که بدانی چه چیزی خوشحال و سرزنده ات می کند. سپس آن را خلق کنی، نه اینکه برای خودت دلیل بیاوری که شانس و اقبال و لیاقت داشتن آن را نداری یا اینکه خیال کنی اگر چیزی بیشتر از قبل بخواهی حتماً آدمی حریص و خود شیفته به حساب می آیی یا اینکه خیال کنی باید طبق دستور پدر و عمه جانت عمل کنی.

تو باید غیر ممکن ها را هم باور داشته باشی، باید ترس را از خودت دور کنی و به انجام کارهایی که برایت زیاد راحت نیستند عادت کنی باید باورهای دست و پاگیر و قدیمی را رها کنی و برای خلق زندگی آرمانیات عزمی راسخ داشته باشی، طوری که انگار زندگی ات به آن وابسته است. باید این کتاب را به دقت با ذهنی باز و بدون تعصب از اول تا آخر بخوانی.

اگر از وضعیت فعلی خودت راضی نیستی معلوم است که باید زندگی ات را متحول کنی، اگر می خواهی زندگی رؤیایی ات را داشته باشی باید کارهایی را انجام دهی که هرگز نکرده ای.

اصلا تو چه چیزی داری که از دست بدهی؟ اگر این کتاب را خواندی و به نظرت مشتی چرندیات بود برگرد سر جای اول خودت در زندگی.

 

 

[dka_post_list id=”2764″]

 

 

[dka_post_list id=”295512″]

👉امتیاز بده.