کتاب دو تا خفن ۱ اثر جوری جان،مک بارنت

کتاب دو تا خفن ۱ (The terrible two) نوشته مک بارنت و جوری جان (اولین کتاب از این مجموعه) کارهای بامزه‌ دو پسری را تعریف می‌کند که دوست دارند باحال به نظر بیایند. این کتاب که یکی از آثار پرفروش‌ نیویورک تایمز محسوب می‌شود تاکنون جایزه‌های زیادی به دست آورده است.

مایلز مورفی فقط به یک چیز معروف است، شوخی! او شوخ‌ترین دانش‌آموز مدرسه‌اش است و همه او را به عنوان خفن‌ترین بچه‌ شهر می‌شناسند. همه چیز خوب بود تا این‌که مجبور شد به شهر یاونی ولی نقل مکان کند که به نظر او شهر بسیار کسل‌کننده‌ای است. مایلز می‌خواهد در مدرسه‌ جدید هم خفن‌ترین دانش‌آموز باشد اما مشکلی وجود دارد. این مدرسه یک پسر بسیار شیطان و خفن دارد که از قضا کارش هم خیلی خوب است.

مایلز تمام تلاش خود را می‌کند تا به عنوان خفن‌ترین و باحال‌ترین دانش‌آموز مدرسه جای نیلز را بگیرد. این دو وارد رقابت هیجان‌انگیزی با یکدیگر می‌شوند و موقعیت‌های جالبی را به وجود می‌آورند. در نهایت مایلز و نیلز تصمیم می‌گیرند با هم متحد شوند و خفن‌ترین، عجیب‌ترین و شیطنت‌آمیزترین کارها را با کمک یکدیگر انجام دهند.

بخشی از کتاب دو تا خفن ۱

– پاسی از شب گذشته بود و مایلز دورتادور اتاقشو با قدماش متر کرده بود. زیادی بزرگ بود. دیوارا زیادی سفید بودن. همه جا پر از جعبه بود. الان باید خواب باشه. ولی بیداره. چون اتاقش اصلا خوب نیست و خونه شونم اصلا خوب نیست و حیاطشونم اصلا خوب نیست. واسه مایلز اتاقای بزرگ و خونه و حیاط هیچ اهمیتی نداشتن. آخه این کجاش یه شروع تازه بود؟ حتی یه شروع کند هم نبود! آباژور رو جعبه رو خاموش کرد و رفت بخوابه…

درباره نویسندگان

مک بارنت (Mac Barnett) و جوری جان (Jory John) دو نویسنده‌ی موفق هستند که هر کدام به تنهایی کتاب‌های بسیاری برای نوجوانان نوشته‌اند. این دو با همکاری یکدیگر چهار جلد کتاب دارند و دو پسربچه شیطان و بازیگوش را محور اصلی این مجموعه دوست‌داشتنی قرار داده‌اند.

این کتاب برای کودکان ۷ تا ۱۲ سال و کسانی که به داستان‌های طنز علاقه‌ دارند توصیه می‌شود.

جهت ثبت نام کتاب | خرید کتاب روی دکمه مشاهده جزئیات و خرید کلیک کنید


👉امتیاز بده.