کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما انتشرات هرمس

کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما انتشرات هرمس

کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما

کتاب سه تفنگدار با آرزوی جوانی اصیل‌زاده به نام دارتانیان برای پیوستن به گارد تفنگداران سلطنتی پادشاه فرانسه آغاز می‌شود. دارتانیان 19 ساله از زادگاه خود «گاسکونی» به سمت پاریس حرکت می‌کند. توصیه‌نامه‌ای که دارتانیان به همراه دارد خطاب به تره وی فرمانده و رئیس گارد تفنگداران سلطنتی لویی سیزدهم است.

سه تفنگدار در درجه اول یک رمان و داستان ماجراجویی تاریخی است. اما به طور مستمر درباره بی عدالتی ها، سو استفاده ها و پوچ گرایی های رژیم وابسته بحث کرده، و با بحث درباره جمهوری خواهان و سلطنت طلبان در فرانسه جنبه سیاسی به رمان بخشیده است.

 

بخشی از کتاب سه تفنگدار

بنابراین تفنگداران تره وی در مواقعی که نمی توانستند شمشیر خود را علیه سربازان خارجی و خصم و بیگانه به کار اندازند به ضد تفنگداران کاردینال که هموطن خود آنها بودند وارد جنگ می شدند.

افراد سپاه تفنگدار لوئی سیزدهم (و البته سپاه کوچک) مردانی بودند خشن و متهور که در خارج از ساعات خدمت تمام اوقات آنها در اماکن تفریح و عیش می گذشت.

به محض اینکه ساعات خدمت آنها تمام می شد از کاخ لوور بیرون می آمدند و در مهمانخانه و تفرجگاههای عمومی متفرق می گردیدند و سبیل ها را تاب می دادند و شمشیرها را به مهمیزها یا چکمه ها می کوبیدند و با صدای بلند حرف می زدند و با صدائی بلندتر قاه قاه میخندیدند.

و همین که در یکی از این اماکن حتی در خیابان هنگام عبور به یک دسته از تفنگداران کاردینال بر می خوردند با یک حرف تلخ یا یک شوخی زننده یا یک نگاه تند آنها را تحریک به منازعه می نمودند و به ندرت اتفاق می افتاد که بعد از یک دقیقه یا دو دقیقه شمشیرها از غلاف بیرون نیاید.

و گاهی روز روشن وسط خیابانهای پاریس برق شمشیر آنها می درخشید و عابرین از دو طرف فرار می کردند و تمام خیابان را برای آنها می گذاشتند و صدای چکاچاک تیغ ها از پنجاه شصت و گاهی از صد قدم شنیده می شد.

تفنگداران لوئی سیزدهم اگر در این پیکارها کشته می شدند یقین داشتند رفقایشان انتقام آنها را خواهند گرفت و اگر می کشتند و به مناسبت ممنوع بودن دوئل به زندان می افتادند یقین داشتند که در آنجا از رطوبت زندان کفک نخواهند زد زیرا تره وی هر طور بود در اندک مدت آنها را از زندان بیرون می آورد. این است که …

 

کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما انتشرات هرمس
380,000 353,390 تومان
مشاهده جزئیات و خرید

کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما انتشرات هرمس

مشخصات

 • نویسنده
  الکساندر دوما
 • شابک
  9789643638788
 • ناشر
  انتشارات هرمس
 • قطع
  پالتویی
 • نوع جلد
  گالینگور
 • تعداد صفحه
  1666
 • وزن
  1500 گرم
0
دیدگاهها

*
*

error: Content is protected !!