کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما نشر پارسه ۱۰ جلدی

کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما نشر پارسه 10 جلدی

کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما

کتاب سه تفنگدار با آرزوی جوانی اصیل‌زاده به نام دارتانیان برای پیوستن به گارد تفنگداران سلطنتی پادشاه فرانسه آغاز می‌شود. دارتانیان 19 ساله از زادگاه خود «گاسکونی» به سمت پاریس حرکت می‌کند. توصیه‌نامه‌ای که دارتانیان به همراه دارد خطاب به تره وی فرمانده و رئیس گارد تفنگداران سلطنتی لویی سیزدهم است.

سه تفنگدار در درجه اول یک رمان و داستان ماجراجویی تاریخی است. اما به طور مستمر درباره بی عدالتی ها، سو استفاده ها و پوچ گرایی های رژیم وابسته بحث کرده، و با بحث درباره جمهوری خواهان و سلطنت طلبان در فرانسه جنبه سیاسی به رمان بخشیده است.

بخشی از کتاب سه تفنگدار

ولی آن جوان کسی نبود که بعد از اینکه مورد اهانت قرار گرفت بگذارد مردی که به او اهانت کرده است پی کار خود برود. شمشیر از نیام کشید و عقب ناشناس دوید و بانگ برآورد آقای اهانت کننده برگردید… برگردید و از خود دفاع کنید وگرنه مــن مجبورم از عقب شما را مورد حمله قرار بدهم و ضربت شمشیر خود را به شما بچشانم آن مرد با تعجب برگشت و از روی نفرت نظری به جوان انداخت و گفت: آیا می خواهید ضربت شمشیر خود را به من نشان بدهید آقا… واقعاً شما دیوانه هستید.

بعد آهسته و مثل اینکه با خود حرف می زند گفت: این جوان به موقع به من رسید وگرنه خیلی به درد اعلیحضرت می خورد و پادشاه فرانسه بسیار میل دارد که از اینگونه جوانان را وارد دسته تفنگداران خود بنماید.

هنوز آن مرد این جمله را به اتمام نرسانیده بود که دارتن یان ضربتی سخت، حواله او کرد به طوری که اگر آن مرد به چابکی خود را عقب نمی کشید، ظن غالب این است که دیگر نمی توانست شوخی کند و برای همیشه، زبان او از گفتار باز می ماند.

و چون دریافت که این موضوع از شوخی گذشته و جنبۀ جدی پیدا کرده شمشیر خود را از غلاف کشید و اول با شمشیر به حریف سلام داد و آنگاه در حال دفاع ایستاد. ولی در همین موقع مستمع او که دیدیم در اطاق ،بودند، به اتفاق مهمانخانه چی و در حالی که هر یک چماق یا بیل در دست داشتند به دارتن یان حمله ور شدند.

این حمله طوری سریع صورت گرفت و ..

 

کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما نشر پارسه ۱۰ جلدی
1,500,000 تومان
مشاهده جزئیات و خرید

کتاب سه تفنگدار اثر الکساندر دوما نشر پارسه ۱۰ جلدی

مشخصات

 • نویسنده
  الکساندر دوما
 • شابک
  9789644072224
 • رده‌بندی کتاب
  اشعار فارسی (شعر و ادبیات)
 • قطع
  وزیری
 • نوع جلد
  گالینگور
 • زبان نوشتار
  فارسی
 • تعداد صفحه
  6275
0
دیدگاهها

*
*

error: Content is protected !!