کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر آزرمیدخت

کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر آزرمیدخت

کتاب عادت های اتمی (Atomic Habit)، نوشته جیمز کلیر راهی آسان و اثبات‌شده برای ایجاد عادت‌های خوب و از بین‌بردن عادت‌های بد است. با خواندن این کتاب یاد می‌گیریم چطور عادت‌های بد را ترک کنیم و با انجام دادن چند راهکار ساده به موفقیت دست یابیم. جیمز کلییر (James Clear) می‌کوشد روش ایجاد و تقویت عادتهای مثبت و نیز تضعیف و کم‌رنگ کردن عادتهای منفی را به شما بیاموزد.
بخشی از کتاب عادت های اتمی
مهمترین بخش این کتاب، مدل چهار مرحله ای عادتها- محرک، اشتیاق، پاسخ و پاداش- و چهار قانون تغییر رفتار است که از این مراحل تکامل می یابند. خوانندگان با پیشینه روانشناختی، ممکن است برخی از این اصطلاحات را تشخیص دهند که برای اولین بار با عنوان« محرک، پاسخ، پاداش» توسط بی اف اسکینر در دهه ۱۹۳۰ پیشنهاد شده بود و اخیراً با عنوان«محرک، روال، پاداش» در کتاب قدرت عادت نوشته چارلز دوهیگ مورد استفاده قرار گرفته است.
دانشمندان رفتاری مانند اسکینر متوجه شدند که اگر شما پاداش یا مجازات درست را ارائه دهید، می توانید مردم را به رفتار کردن به شیوهای خاص وا دارید. اما در حالی که مدل اسکینر بسیار خوب توضیح داد که چگونه محرکهای خارجی بر عادتهای ما تأثیر می گذارند، اما نتوانست به خوبی توضیح دهد که چگونه افکار، احساسات و باورهای ما بر رفتارمان تأثیر می گذارند. حالتهای درونی – خلق و خو و احساسات ما – نیز مهم هستند.
در دهه های اخیر، دانشمندان شروع به تعیین ارتباط بین افکار، احساسات و رفتار ما کرده اند. در این کتاب، این تحقیقات نیز پوشش داده خواهد شد. در مجموع، چارچوب ارائه شده من، مدلی یکپارچه از علوم شناختی و رفتاری است. من بر این باورم که این یکی از اولین مدلهای رفتاری انسان است که به طور دقیقی هم تأثیر محرکهای بیرونی و هم احساسات درونی بر عادتهای ما را توضیح می دهد. در حالی که شاید برخی ازاصطلاحات این کتاب برایتان آشنا باشند، اما اطمینان دارم که جزئیات و کاربرد چهار قانون تغییر رفتار، راهی جدید برای فکر کردن درباره عادتهای شما را فراهم می کند.

نسخه های دیگر کتاب عادت های اتمی

کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر آزرمیدخت
145,000 65,000 تومان
مشاهده جزئیات و خرید

کتاب عادت های اتمی اثر جیمز کلیر نشر آزرمیدخت

مشخصات

 • نویسنده
  جیمز کلیر
 • ناشر
  آزرمیدخت
 • شابک
  978-622-624236-3 ‬‬
 • موضوع
  رفتار - تغییر و تعدیل
 • رده‌بندی کتاب
  انگیزش و موفقیت (فلسفه و روان‌شناسی)
 • قطع
  رقعی
 • نوع جلد
  شومیز
 • تعداد صفحه
  204
0
error: Content is protected !!