کتاب قصه هایی برای پسران اثر درک هال و دیگران کتابی جذاب و خواندنی با بیش از ۲۰ داستان محبوب جهان برای گروه سنی “ب” و “ج” (۹ تا ۱۵ سال) دارای عناوینی مانند: پادشاهی که زیاد می‌خورد؛ آرزوی زنبور عسل؛ دلقک ناراحت؛ جاروی بازیگوش؛ سرباز شکلاتی؛ شال گم شده؛ پیتر و اژدها؛ افسانه جک و لوبیای سحرآمیز، افسانه پیتر و اژدها، داستان پسری که آرزوهای زیادی داشت و غولی که کوچک شد و شکار ممنوع.  برای نوجوانان نگارش یافته است.

داستان “پادشاهی که زیاد می‌خورد”، روایت پادشاهی است که بر اثر پرخوری به فردی احمق تبدیل شده است. تا این که یک روز پس از خوردن غذاهای بسیار، به رغم همیشه، احساس سبکی کرده و مانند یک بادکنک بزرگ، شروع به بالا رفتن می‌کند.

شاه از اطرافیانش کمک می‌خواهد تا او را پایین بیاورند. اما تلاش خدمتکاران برای پایین آوردن شاه هیچ فایده‌ای ندارد. شاه پس از بالا رفتن، صحنه‌های عجیبی را مشاهده می‌کند؛ کشاورزان فقیر، بچه‌های محروم و خانه‌های قدیمی و تخریب شده. او با دیدن این مناظر با خود عهد می‌بندد که اگر پایین آمد به فقر و محرومیت مردم پایان دهد.

سرانجام شاه به وسیلۀ وزش باد تندی به قصر خویش بازمی‌گردد و همان لحظه همۀ مردم را به مهمانی دعوت می‌کند و به هریک از آن‌ها یک مجسمۀ طلا می‌بخشد.

درباره (نویسنده) درک هال

درک هال، دانشیار گروه علوم سیاسی دانشگاه ویلفرید لوریر و استاد و پژوهشگر اقتصاد سیاسی است. او در حوزه‌هایی چون سیاست ژاپن، اقتصاد سیاسی شرق و جنوب شرقی آسیا، قلم می‌زند. هال دستی هم در نوشتن قصه برای نوجوانان دارد. برخی از آثار وی عبارتند از: قصه‌هایی برای دختران، قصه‌هایی برای پسران، وروجک نامرئی و چهار قصه دیگر و الفبای بازاریابی شبکه‌ای.

این کتاب داری تصاویر متعدد و تمام رنگی است. که گروهی با بیش از ۱۵ عضو، تیم تصویرگران کتاب را تشکیل داده اند.


👉امتیاز بده.