لوتا پیترمن جلد ۲ اثر آلیس پانترمولر

کتاب لوتا پیترمن ۲ گوسفند اینجا، گوسفند آنجا، گوسفند همه‌جا دومین جلد از مجموعه لوتا پیترمن نوشته آلیس پانترمولر است. این اثر کتابی مصور و طنز (Comic) است که داستان دختر ده ساله سرزنده و بازیگوشی به نام لوتا پیترمن را که همراه با پدر، مادر و برادرهای دوقلویش زندگی می کند در قالب کمیک استریپ (Comic Strip) روایت می نماید.

بخشی از داستان

امروز تو مدرسه یک اتفاق دیگر افتاد! آن هم این که بِرِنیکه بودِکِر یک تیم دخترانه تشکیل داده به اسم گل‌پسندان. تقریباً همه دخترهای کلاس را راه داده به جز من و شایِن! چون ما بهشون می‌گوییم: گوسه‌پندان.
ولی اصلاً مهم نیست چون من و شایِن هم تیم خودمان را تشکیل داده‌ایم: خرگوش‌های درنده!
چون دو نفر خیلی کم است، پُل را هم به تیممان راه دادیم. هرچند غیر از آن گروهِ گوسه‌پندان، یک گروه مزاحم دیگر هم سر راهمان قرار گرفته به اسم راکِرها! …
… طوطی داشتن خیلی خوب است، ولی متأسفانه مدلِ هانیبال خاص است. به این مدل طوطی ها می گویند، کوکانبل، فکر کنم به خاطر اینکه مریض هستند. حتماً هانیبال خیلی درد دارد که مدام جیغ می کشد. آن وقت هایی هم که جیغ نمی کشد، دارد گاز می گیرد.
هیچ وقت به اندازه این روزها عاشق مدرسه رفتن نبوده ام. دلیلش هم همین بودنِ هانیبال توی خانه است.
هانیبال طوطیِ خانم زِگِبِرِشت، همسای هی ماست، که فعلاً توی بیمارستان بستری شده. …

جلدهای دیگر از این مجموعه

کتاب لوتا پیترمن ۱ گوش تا گوش، خرگوش

کتاب لوتا پیترمن ۲ گوسفند اینجا، گوسفند آنجا، گوسفند همه جا

کتاب لوتا پیترمن ۳ چه‌کسی کرم‌ها را رقصاند

کتاب لوتا پیترمن ۴ آرامش پس از خرگوش

کتاب لوتا پیترمن ۵ نجات لاک‌پشتی جایزۀ وزغی

کتاب لوتا پیترمن ۶ آخرین نفر باید گوزن را ببوسد

کتاب لوتا پیترمن ۷ آخر و عاقبت گربه بازی

کتاب لوتا پیترمن ۸ تعطیلات با طعم کانگورو

کتاب لوتا پیترمن ۹ یک قوطی پر از کوآلا!

آلیس پانترمولر (Alice Pantermüller) متولد ۹ ژوئیه ۱۹۶۸ فلنسبورگ، نویسنده آلمانی کتاب کودکان است. وی پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در فلنسبورگ در سال ۱۹۸۸، تصمیم گرفت به عنوان معلم تحصیل کند.
او برای تدریس در مدارس ابتدایی و متوسطه در PH فلنسبورگ (امروز دانشگاه اروپایی فلنسبورگ) به تحصیل در رشته های آلمانی، هنر و تاریخ پرداخت. حالا هم همراه خانواده‌اش در لونبرگرهایده در آلمان زندگی می‌کند.