کتاب لوتا پیترمن ۸ هشت اثر آلیس پانترمولر

کتاب لوتا پیترمن ۸ تعطیلات با طعم کانگورو هشتمین جلد از مجموعه لوتا پیترمن نوشته آلیس پانترمولر است. این اثر کتابی مصور و طنز (Comic) است که داستان دختر ده ساله سرزنده و بازیگوشی به نام لوتا پیترمن را که همراه با پدر، مادر و برادرهای دوقلویش زندگی می کند در قالب کمیک استریپ (Comic Strip) روایت می نماید.

بخشی از داستان

ای داد و هوااار! آخرِ این هفته جشن پنجاهمین سالگرد ازدواج است. قرار است همه‌ فامیل توی یک قلعه‌ قدیمی در اشترولنشتاین توی فیزلگو جمع شوند و جشن بگیرند. بابا یک عالمه برنامه‌ اجق‌وجق ریخته؛ شکار گنج، گردش علمی و قایقرانی. ولی از همه بدتر، برنامه‌ آوازخواندن من و برادرهای خل‌و‌چلم است، آن‌هم جلوی همه!
حتماً مثل همیشه سوژه‌ پسرعموی بدجنسم می‌شویم و حسابی مسخره‌ مان می‌کند. البته خوشبختانه قراراست دو تا دخترعمه‌‌ام را برای اولین بار ببینم؛ امیلیا و اولیویا از استرالیا! کسی چه می‌داند، شاید با آمدن آن‌ها خیلی خوش بگذرد…
… همان طور گوشی به گوش از پله ها آمد بالا به سمت اتاق من و در حالی که ژاکوب و سیمون را به زور هل می داد جلو تندتند گفت: امروز اصلا نشنیدم تمرین کنید! مامانی و بابایی!
و شروع کرد به خواندن آواز.
مامانی و بابایی، عجب زوج زیبایی …
من و دوقلو ها به هم نگاه کردیم و ژاکوب یواشکی زد روی پیشانی اش.
احتمالا آن کسی هم که پشت تلفن بود، همین کار را کرد. …

جلدهای دیگر از این مجموعه

کتاب لوتا پیترمن ۱ گوش تا گوش، خرگوش

کتاب لوتا پیترمن ۲ گوسفند اینجا، گوسفند آنجا، گوسفند همه جا

کتاب لوتا پیترمن ۳ چه‌کسی کرم‌ها را رقصاند؟

کتاب لوتا پیترمن ۴ آرامش پس از خرگوش

کتاب لوتا پیترمن ۵ نجات لاک‌پشتی، جایزۀ وزغی!

کتاب لوتا پیترمن ۶ آخرین نفر باید گوزن را ببوسد!

کتاب لوتا پیترمن ۷ آخر و عاقبت گربه بازی

کتاب لوتا پیترمن ۸ تعطیلات با طعم کانگورو

کتاب لوتا پیترمن ۹ یک قوطی پر از کوآلا!

آلیس پانترمولر (Alice Pantermüller) متولد ۹ ژوئیه ۱۹۶۸ فلنسبورگ، نویسنده آلمانی کتاب کودکان است. وی پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در فلنسبورگ در سال ۱۹۸۸، تصمیم گرفت به عنوان معلم تحصیل کند.
او برای تدریس در مدارس ابتدایی و متوسطه در PH فلنسبورگ (امروز دانشگاه اروپایی فلنسبورگ) به تحصیل در رشته های آلمانی، هنر و تاریخ پرداخت. حالا هم همراه خانواده‌اش در لونبرگرهایده در آلمان زندگی می‌کند.