کتاب مادام کاملیا اثر الکساندر دوما انتشارات قاصدک صبا

کتاب مادام کاملیا اثر الکساندر دوما انتشارات قاصدک صبا

کتاب مادام کاملیا (The Lady of the Camellias) اثر الکساندر دوما (Alexandre Dumas) روایتی پرکشش از عشقی نافرجام و داستان عشقی تلخ مابین مرد جوان اصیلی به اسم آرمند دوال و زنی زیبا به نام مارگریت گوتیه است. پایه و اساس رمان «مادام کاملیا» از داستان زندگی واقعی و ماجرای خود نویسنده با زن بدکاره‌ای به نام ماری دوپلسی شکل گرفته، ماجرای عشق پرشوری که از سپتامبر ۱۸۴۴ تا اوت ۱۸۴۵ بین این دو شکل گرفت و دومای بیست و سه ساله پس از مرگ این زن جوان در کمتر از سه هفته شرح این عشق نافرجام را نوشته است.
بخشی از کتاب مادام کاملیا
آرمند که از شرح این فاجعه طولانى زندگانى خود که غالبا با گریه قطع مى‌شد، دچار خستگى و فرسودگى شده بود، پس از آنکه نوشته‌هاى مارگریت را به من سپرد، دو دستش را روى پیشانى خود قرار داد و چشمانش را بر هم گذاشت براى آنکه یا سر به جیب فکرت فرو مى‌برد یا سعى مى‌کرد که به خواب رود. اینک متن یادداشت‌هاى پریشان مارگریت را بدون آنکه کلمه‌اى بر آن‌ها بیفزایم در اینجا نقل مى‌کنم.
امروز پانزدهم ماه دسامبر است. سه چهار روز است که سخت بیمارم. از صبح بستر را ترک نگفته‌ام: هوا تیره و تار بوده و قلب مرا حزن و الم بى‌پایانى در تنگناى سینه سخت مى‌فشارد. آرمند، هیچکس در کنار من دیده نمى‌شود و تمام فکر و خیالم متوجه توست. اما تو، در ساعتى که این سطور را بر صفحه کاغذ مى‌نگارم کجا هستى؟ دور از پاریس و به من گفته‌اند که به نقاط بسیار دورى مسافرت کرده‌اى و شاید تا کنون مارگریت را فراموش کرده باشى؛ ولى از این‌ها بگذریم، تنها آرزوى من خوشبختى توست و یقین بدان دقایق خوشى و سعادت من فقط آن زمانى بودند که با تو گذرانده‌ام.
چون نتوانستم در برابر تمایل قلبى خود ایستادگى به خرج دهم، لذا درصدد نوشتن این سطور برآمدم تا در آن علت رفتار خویش را با تو شرح دهم. لیکن نامه‌اى که بوسیله دخترى به رشته تحریر کشیده شده باشد، یقینا دروغى پنداشته خواهد شد، به خصوص که مرگ هم بدان شکل مقدسى نداده باشد. این نامه در حقیقت متضمن اعترافات من است و لذا در آن کلمه‌اى خلاف واقع جاى نداده‌ام…

 

کتاب مادام کاملیا اثر الکساندر دوما انتشارات قاصدک صبا
70,000 63,000 تومان
مشاهده جزئیات و خرید

کتاب مادام کاملیا اثر الکساندر دوما انتشارات قاصدک صبا

مشخصات

 • نویسنده
  الکساندر دوما
 • مترجم
  سحر هدایتی فر
 • شابک
  9786009045594
 • ناشر
  قاصدک صبا
 • موضوع
  رمان خارجی
 • قطع
  رقعی
 • نوع جلد
  شومیز
 • تعداد صفحه
  256
 • وزن
  50 گرم
0
error: Content is protected !!