کتاب مالاماندر | تامس تیلر

کتاب مالاماندر (Malamander) هیولای دریا اثر تامس تیلر ماجرایی عجیب و فانتزی است. مالاماندر؛ هیولای دریا داستان هربرت لمون است؛ بیشتر آدم‌ها هربی صدایش می‌کنند. همان‌طور که روی کلاهش نوشته شده، او مسئول اشیای گم‌شده هتل بزرگ نوتیلوس است. همه چیز در این هتل ساحلی درباره یک موجود به نام مالاماندر است.

مردی که نیمی از آن ماهی است و نیمی دیگر انسان و تخم‌های این ماهی می‌تواند آرزوها را برآورده کند. ویولت پارما شخص دیگر داستان است. ویولت، دختری است که نسبت به سن و سالش، انسان نترس است. او در زمان کودکی والدین خود را در هتل گم کرده است و اطمینان دارد که هربرت عصبانی، تنها کسی است که می‌تواند به او در یافتن آنها کمک کند…

بخشی از کتاب مالاماندر

شاید تابه حال به «ساحل خشن» سفر کرده باشید؛ اما خودتان از آن بی خبرید! این سفر احتمالاً در فصل تابستان بوده و به احتمال زیاد، با بستنی و صندلی های تاشو. یک مرغ دریایی هم به سیب زمینی سرخ کرده تان ناخنک می زده.
احتمالاً شما به وجود مالاماندر اعتقادی ندارید. شاید فکر کنید امکان ندارد چیزی به نام مردماهی وجود داشته باشد.

اشکالی ندارد! شما با بستنی و صندلیهای تاشویتان خوش باشید! احتمالاً این داستان اصلاً به درد شما نمیخورد. اصلاً در حق خودتان یک لطفی بکنید و همین الان این کتاب را کنار بگذارید. کتاب را ببندید و در یک جعبه فلزی بگذارید و در جعبه را قفل کنید، جعبه را با زنجیر ببندید و از بالای اسکله به داخل دریا پرت کنید.

اصلاً فراموش کنید که اسم «ساحل خشن » را شنیده اید. به زندگی عادی خودتان ادامه دهید. بزرگ شوید، ازدواج کنید و تشکیل خانواده دهید. وقتی هم بچه هایتان راه افتادند، یک روز آ نها را کنار دریا ببرید؛ البته در فصل تابستان. در ساحل قدم بزنید و خودتان یک گوش ماهی عجیب وغریب پیدا کنید. خم شوید و گوش ماهی را بردارید. فقط اینکه گوشماهی به چیزی چسبیده است…


👉امتیاز بده.