کتاب من او اثر رضا امیرخانی

کتاب من او اثر رضا امیرخانی داستانی است عاشقانه از فرزند یکی از خانواده‌های اصیل، ثروتمند و قدیمی تهران دهه ۱۳۱۰-۱۳۲۰ خورشیدی. به دختر خانواده‌ای که خدمتکاری این خانواده را می‌کنند.

داستان مربوط به زندگی فردی به نام علی فتاح است و عشق پاک او با دختر خدمتکار خانواده اش به نام مهتاب که به دلیل اعتقاد علی به عشقی پاک تا زمانی که از عشق راستین خود مطمئن نشده از ازدواج امتناع می‌کند و در خلال داستان از راهنمایی‌های درویشی به نام مصطفی، از سلسله‌ای نامعلوم کمک می‌گیرد که نقش مهمی در داستان نیز دارد.

بخشی از کتاب من او

یکی از خانم‌های لهستانی (که مورد علاقه کریم هم هست) به خانه حاج فتاح می‌آید و به مریم زبان فرانسه یاد می‌دهد. شهین، دختر فخرالتجار هم از مریم یاد گرفته بود که به مدرسه نرود و در خانه‌شان درس فرانسه بخواند. بعد به پدرش اصرار می کند که با مریم به فرانسه بروند و در آنجا با حجاب، وارد کلاس درس و دانشگاه بشوند. فخرالتجار باور نمی‌کند، حاج فتاح اجازه بدهد نوه‌اش به فرنگستان برود. وقتی متوجه می‌شود این موضوع از نظر حاج فتاح اشکالی ندارد، تدارک برنامه سفر را می‌بیند.

رضا امیرخانی (زاده ۱۳۵۲، تهران) نویسنده و منتقد ادبی است که ازسال ۱۳۷۴ که نخستین کتابش، یعنی ارمیا را روانه بازار کرد، کتب مختلفی در زمینه‌های مختلف نوشته که لیست آن‌ها به قرار زیر است:

– ارمیا (رمان، سال ۱۳۷۴)، انتشارات سوره مهر

– ناصر ارمنی (مجموعه داستان، سال ۱۳۷۸)، انتشارات کتاب نیستان

– ازبه (داستان بلند، سال ۱۳۸۰)، انتشارات کتاب نیستان

– داستان سیستان (سفرنامه، سال ۱۳۸۲)، انتشارات قدیانی

– نشت نشا (مقاله بلند، سال ۱۳۸۴)، انتشارات قدیانی

– بیوتن (رمان، سال ۱۳۸۷)، انتشارات علم

– سرلوحه‌ها (مجموعه یادداشت‌های پراکنده سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ – سال ۸۸)

– نفحات نفت (سال ۱۳۸۹)، نشر افق

– جانستان کابلستان (سال ۱۳۹۰)، نشر افق

– قیدار (سال ۱۳۹۱)، نشر افق

– ره‌ش (رمان، زمستان ۱۳۹۶)، نشر افق


👉امتیاز بده.