کتاب نقاط قوت خود را بشناسید تام راث

کتاب نقاط قوت خود را بشناسید یا نقاط قوت شما (StrengthsFinder) با زیر عنوان خودت را بشناس و جهان را فتح کن، توسط تام راث (Tom Rath) برای کمک به افراد برای کشف استعدادهای نهان شان نوشته شده است.

در این کتاب که در سال دو هزار و هفت منتشر شده ما خواهیم آموخت که، چگونه مهارت‌های خودمان را شناسایی کرده و آن‌ها را در جهت منافع مان توسعه دهیم. این کتاب در ابتدا با نام پنج نقطه‌ی قوت خود را بشناسید، در سال دو هزار و یک منتشر شد. و سپس تام در ویرایش دوم آن به معرفی و تشریح سی و چهار نقطه ‌قوت درونی پرداخت.

تام راس در این کتاب چارچوب قدرتمندی را ارائه می دهد، و به ما کمک می‌کند تا هم قابلیت‌های بالقوه خودمان را پرورش دهیم، و هم نقاط قوتمان را با حرفه و کسب‌وکار خودمان منطبق کنیم.

پس اگر شما هم هنوز نمی‌دانید که در چه زمینه‌ای استعداد دارید و از کدام پتانسیل‌های خودتان می‌توانید درآمد کسب کنید، می‌خواهید، توانایی‌های همکاران خودتان را بهتر بشناسید و یا از آن دست کارفرمایانی هستید که قصد دارید از پتانسیل کارکنان خودتان بهتر استفاده کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که این کتاب را بخوانید.

با خواندن این کتاب نقاط قوت ذاتی خودتان را کشف می کنید و یاد می گیرید که چگونه از آن‌ها در محل کارتان استفاده کنید.

وقتی به بهبود و پیشرفت کاری خودتان فکر می‌کنید آیا بیشتر بر تقویت نقاط قوت خودتان تمرکز می‌کنید یا تلاش می‌کنید تا نقاط ضعفتان را کاهش دهید؟

تام راس در این کتاب، سی و چهار نقطه‌ی قوت اصلی را که افراد می‌توانند در خودشان شناسایی کنند، معرفی کرده است.

او در این کتاب به پرسش‌هایی مانند: کدام نقاط قوت شما را به بهترین شکل توصیف می‌کند، و چگونه می‌توانید از آنها به بهترین نحو و به شکل حرفه‌ای استفاده کنید. استارتاپ‌ها به چگونه افرادی نیاز دارند. چرا افراد موفق همواره در معرض خطر فرسودگی شغلی و بی‌انگیزگی هستند. … چرا وقتی که صبح ساعت زنگ‌دار به صدا در می آید، برخی افراد، فقط می خواهند آن را خاموش کنند، غلت بزنند و چند دقیقه‌ای بیشتر بخوابند اما برخی دیگر با انگیزه‌ی فراوانی از خواب بیدار می شوند و از لحظه‌ای که چشم خودشان را باز می‌کنند، احساس می‌کنند که از برنامه‌ی روزانه‌ی خودشان عقب ‌افتاده اند. پاسخ داده است.

شما چه خصوصیات شخصیتی دارید؟ جزو افراد باورمند هستید؟ آینده نگر یا آینده پژوه هستید؟ جزو فرماندهان هستید یا توسعه دهندگان؟ هماهنگ کننده هستید یا مسئول؟ ایده پرداز هستید یا فراگیر؟ استراتژیسست هستید یا خوش مشرب؟ متاسفانه بیشتر افراد نمی دانند که چه استعدا و توانایی هایی دارند، و حتی نمی دانند چگونه زندگی خود را بر اساس استعدادها و توانایی هایشان بنا کنند و از آن بیشترین سود را ببرند.

اگر شما هم فکر می کنید، جزو این افراد هستید – که به احتمال زیاد هستید – و اگر می خواهید به این توانایی برسید که بدانید نقاط قوتتان چیست و نقاط ضعف تان کجاست این کتاب را بخوانید تا بتوانید هم به خود و هم به دیگران کمک کنید.

درباره (نویسنده) تام راث

تام راث نویسنده و مشاور آمریکایی در زمینه مشارکت کارکنان، نقاط قوت و رفاه که به دلیل مطالعاتش در زمینه رهبری مبتنی بر قدرت و رفاه و ترکیب یافته های تحقیقاتی و نوشتن کتاب نقاط قوت خود را بشناسید؛ شناخته شده است. مشاور موسسه گالوپ است.


👉امتیاز بده.