معرفی کتاب های با ژانر روانشناسی

ژانر، روان‌شناختی یا داستان روان‌شناسی (psychological fiction) که با نام واقع‌گرایی روان‌شناختی هم شناخته می‌شود، یک ژانر (سبک) ی است که بر کشف ویژگی‌های معنوی، عاطفی و ذهنی شخصیت‌ها تأکید دارد. این نوع شیوه روایت، دلایل رفتارهای شخصیت‌ها را بررسی می‌کند و با استفاده از آن، پی‌رنگ را پیش می‌برد و داستان را توضیح می‌دهد.
این سبک نوشته ها لزوم به طور مستقیم مسائل روانشناسی را مورد بررسی قرار نمی دهند، بلکه می توانند در قالب داستان و رمان و حتی زندگینامه نیز باشند.

تئوری انتخاب – ویلیام گلاسر

باید این را بدانیم که اعمال زور و اجبار به دیگران در بلندمدت ممکن است به یک نقطه بی بازگشت تبدیل شود. شاید هرگز ما و آنها دوباره صمیمی نشویم. بعضی از بچه‌ها به خاطر این کمبود صمیمیت، از برقراری ارتباط صرف نظر می‌کنند و بقیه عمر خود را صرف خوش‌گذرانی‌های مخرب می‌کنند. برای دستیابی و حفظ روابط موردنیاز باید زورگویی، اجبار، تحميل، تنبیه، پاداش، فریب، ریاست، ترغیب، انتقاد، سرزنش، گلایه، نق زدن، اذیت کردن، رتبه‌بندی، درجه‌بندی و پس کشیدن را کنار بگذاریم.

مردان مریخی، زنان ونوسی – جان گری

جـان گری در این کتاب روابط زناشویی را مورد بررسی قرار داده است. و معتقد است که علی‌رغم تمام مشکلات و تفاوت‌هایی که میان زوجین وجود دارد، می‌توانند با بهره‌گیری از روش‌ها و تاکتیک‌هایی که در کتـاب نیز بدان اشاره شده است به رابطه‌ای صمیمانه و عاشقانه به دور از هرگونه تنش دست یابند.

بیشعوری – خاویر کرمنت

نویسنده در این کتاب مدعی می‌شود که بیشعوری یک بیماری و اعتیاد است، نه بداخلاقی و سوءرفتار و به معرفی بیشعوری از زوایای مختلف می‌پردازد. هر آدمی، چه پولدار و چه بی‌پول، چه زن و چه مرد، چه پیر و چه جوان ممکن است به بی‌شعوری مبتلا شود. نه باهوش بودن و نه کودن بودن، هیچ‌کدام مانع از ابتلا به این عارضه نمی‌شوند. به عبارت دیگر، بی‌شعوری مرضی است که می‌تواند هر کسی را در هر زمانی، بدون هیچ هشداری، آلوده کند..

انسان خداگونه – یووال نوح هراری

کتاب پیشامدهای احتمالی در آینده را بررسی می‌کند. و این گونه استدلال می‌شود که انسان‌ها طی قرن ۲۱ کوشش می‌کنند تا بتوانند به شادی، جاودانگی و قدرت خداگونه دست پیدا کنند. و در سرتاسر کتاب هراری با توجه به وقایع گذشته و حال سعی می‌کند شیوهٔ رسیدن انسان به این خواسته‌ها را پیش‌بینی کند.

چه کسی پنیر مرا برداشت & چه کسی پنیر مرا جا‌به‌جا کرد – اسپنسر جانسون

در این داستان چهار شخصیت خیالی ترسیم شده‌اند: موش‌ها: «اسنیف و اسکوری» ؛ آدم‌کوچولوها: «هم و هاو». این چهار شخصیت برای نشان دادن قسمت‌های ساده و پیچیدهٔ درون ما، بدون توجه به سن، نژاد یا ملیت، در نظر گرفته شده‌اند. ما، گاهی اوقات، ممکن است مثل اسنیف عمل کنیم، که تغییرات را زود بو می‌کشد؛ یا مثل اسکوری که به‌سرعت وارد عمل می‌شود. گاه مانند «هم» می‌شویم، که با انکار تغییرات در برابر آنها می‌ایستد، چراکه می‌ترسد به طرف چیزی بدتر کشیده شود. یا مثل «هاو» که یادمی‌گیرد وقتی شرایط او را به طرف چیز بهتری راهنمایی می‌کند، خود را با آن تغییر وفق دهد.

وقتی نیچه گریست – اروین د یالوم

وقتی نیچه گریست آمیزه ای است از واقعیت و خیال، جلوه ای از عشق، تقدیر و اراده در وین خردگرای سده نوزدهم، و در آستانه زایش دانش روانکاوی. فردریش نیچه، بزرگ ترین فیلسوف اروپا، یوزف برویر، از پایه گذاران روانکاوی، دانشجوی پزشکی جوانی به نام زیگموند فروید، همه اجزایی هستند که در ساختار رمان در هم تنیده می شوند تا حماسه فراموش نشدنی رابطه خیالی میان بیماری خارق العاده و درمان گری استثنایی را بیافرینند.

عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مگان دیواین

در این کتاب، “مگان دیواین” رویکرد عمیق و جدیدی را برای تجربه غم و اندوه و نحوه کمک به دیگران که این فاجعه را متحمل شده اند، ارائه می دهد. “مگان دیواین” با داشتن غم و اندوه از هر دو طرف – هم به عنوان یک درمانگر و هم به عنوان یک زن که شاهد غرق شدن تصادفی همسر خود بود – با بینشی عمیق در خصوص حقایق ناگفته از دست دادن، عشق و شفابخشی می نویسد. او برای هدف از پیش تعیین شده فرهنگی بشر برای بازگشت به زندگی عادی “شاد”، جایگزین آن را با یک مسیر میانی بسیار سالم تر پیشنهاد می دهد، راه دیگری که ما را به زندگی کردن در کنار غم و اندوه دعوت می کند تا اینکه به دنبال غلبه بر آن باشیم.

محکم در آغوشم بگیر – سو جانسن

کتاب مرا محکم بگیر هم برای زنان است و هم برای مردان. برای تمامی مردمان و تمامی فرهنگ‌ها است. هر کس روی این سیاره دارای نیازهای اساسی یکسانی برای ایجاد پیوند و ارتباط است. ارتباط ما با کسی که او را دوست داریم و با او زندگی می کنیم، مثل کسی است که با ما بندبازی می‌کند. وقتی بادِ ترس و تردید بر ما می‌وزد و ما را می‌لغزاند، نباید به خاطر سراسیمگی به یکدیگر بیاویزیم یا سعی کنیم از یکدیگر رو برگردانیم تا دستمان را به جایی بند کنیم و سقوط نکنیم.

روان‌ درمانی اگزیستانسیال – اروین د یالوم

هیچ چیز آن طور که فکر می کردیم، نیست. تصادف و اتفاق حکمفرماست. همه آن چیزهایی که استوار، ارزشمند و خوب می دانستیم، می توانند ناگهان از میان بروند. زمین محکمی زیر پایمان نیست. نه در اینجا و نه در هیچ جای دیگر این دنیا در خانه خود نیستیم.

فلسفه تنهایی – لارس اسوندسن

در زندگی انسان هیچ تضمینی وجود ندارد که نیاز ما به برقراری ارتباط با دیگران برآورده شود. برخی گهگاه تنها می‌مانند، برخی تقریباً هرگز، و برخی دیگر اغلب اوقات. تنهایی گاهی در میانه‌ زندگی روزمره رخ می‌نماید، و گاهی در بحبوبه‌ بحران‌های حاد زندگی. همه‌ ما با احساس تنهایی آشنا هستیم، اما همه‌ ما به یک شکل آن را تجربه نمی کنیم.

در باب اعتماد به نفس – در باب مشاهده و ادراک – آلن دو باتن

کتاب در باب اعتماد به نفس نوشته‌ آلن دوباتن، شما را با کلیدی‌ترین موانع خودباوری آشنا می‌کند و سخنان بزرگانی چون نیچه و مونتنی در باب مقاومت انعطاف پذیرانه و دلیری را بیان می‌کند که در بالا بردن اعتماد به نفس‌تان نقش مهمی دارند.

چرا عاشق میشویم – هلن فیشر

کتاب چرا عاشق می‌شویم با نگاهی علمی به عشق زیر و بم آن را جست‌وجو می‌کند و آن را شرح می‌دهد. هلن فیشر تاریخ عشق و تحول آن را در طول زمان بررسی می‌کند. او به سوال‌هایی مثل چرا یک نفر برای ما جذاب است و برای شخصی دیگر نیست؟ یا چرا در عاشق شدن متفاوتیم؟ پاسخ می‌دهد.

قدرت سکوت – سوزان کین

اگر بخواهیم تمام کتاب را در یک جمله خلاصه کنیم می توانیم بگوییم: سوزان کین تاکید دارد که درونگرایی و برونگرایی دو الگوی مختلف رفتاری و شخصیتی هستند که به یک اندازه ارزشمند محسوب می شوند و می توانند در دنیای ما اثربخش و تاثیرگذار باشند. این در حالی است که در حال حاضر تفکری بر دنیا حاکم است که لااقل در حوزه موفقیت های شغلی، اصرار دارد که برونگرایی – به صورت مطلق و مستقل از شرایط – صفتی برتر و مناسب تر برای عموم موقعیت های شغلی محسوب می گردد.

انسان و سمبول هایش – کارل گوستاو یونگ

کتاب انسان و سمبول‌ هایش نوشته‌ یکی از بزرگترین روانکاوان قرن بیستم کارل گوستاو یونگ، جهان تازه‌ای از ناخودآگاه را پیش روی شما قرار می‌دهد و نقش فرهنگ و اسطوره‌های هر ملت در شخصیت اشخاص متشکل آن جامعه را بررسی می‌کند و مفهوم کهن الگو را شرح می‌دهد.

چگونه کمالگرا نباشیم – استفان گایز

کتاب چگونه کمال گرا نباشیم نوشته‌ی استفان گایز روشی جدید را برای دستیابی به زندگی بدون ترس در اختیارتان قرار می‌دهد. این کتاب که شما را از باورهای محدودکننده آزاد می‌کند و یاری می‌رساند تا کمال‌‌گرایی را کنار بگذارید، در زمره‌ پرفروش‌ترین آثار روانشناسی قرار دارد.

بازی ها: روانشناسی روابط انسانی – اریک برن

برن در این کتاب، نظریه‌ روانشناختی خویش موسوم به «تحلیل رفتار متقابل» را شرح داده است. زبان ساده‌ای که در نگارش اثر پیش رو به کار رفته، مطالعه‌ آن را برای عموم علاقه‌مندان به مباحث روانشناختی ممکن ساخته است.

سندروم دختر خوب – بورلی انگل

چطور می‌توان از یک دختر خوب به یک زن قدرتمند تبدیل شد؟ بورلی انگل روانپزشک و روان‌درمانگر مطرح آمریکایی در کتاب سندروم دختر خوب باورها و طرز فکرهایی را که باعث بدرفتاری و سوء رفتار با زنان می‌شوند بررسی کرده و راهکار مشخصی را برای ریشه‌کن کردن و از بین بردن این باورهای غلطی که در عمق وجود زنان ریشه دوانیده ارائه می‌کند. این اثر شگفت‌انگیز به زنان کمک خواهد کرد تا دست از خوب بودن بردارند، قوی باشند، از حق خود دفاع کنند و در برابر رفتارهای آزاردهنده بایستند.

هرگز سازش نکنید – کریس واس

کتاب هرگز سازش نکنید؛ طوری مذاکره کنید که انگار زندگی‌تان به آن بستگی دارد! نوشتۀ کریس واس، به شما یاد می‌دهد که کنترل مکالماتی را که به زندگی و کارتان مربوط هست به دست آورید. با خواندن کتاب هرگز سازش نکنید ، یاد خواهید گرفت که چگونه با استفاده از داشتن درک عمیقی از روانشناسی انسان، ماشین را با قیمت پایین‌تری بخرید، حقوقتان را افزایش دهید و کاری کنید کودکتان در زمان مقرری بخوابد.

زنانی که با گرگ ها می دوند – کلاریسا پینکولا استس

«در درون هر زنی یک زن وحشی زندگی می کند. همان نیروی قدرتمندی که آکنده از بصیرت، شور، خلاقیت و دانش بی زمان است. زن وحشی، طبیعت غریزی زنان را نشان می دهد که امروزه در حال انقراض است.» دکتر استس، تحلیلگر پیرو کارل یونگ و داستان سرای اسطوره پرداز، در این کتاب ارزشمند نشان می دهد که چگونه می توان سرزندگی بانوان را دوباره از طریق راه و روشی به دست آورد که او نامش را «حفاری های باستان شناسانه ذهنی در ویرانه های ناخودآگاه جنس مونث» می گذارد.

دلایل خوب برای احساس های بد – راندولف ام نسه

چرا احساس بدی دارم؟ قدرت واقعی در درک احساسات بد ما وجود دارد. راندولف ام. نسه پزشک، دانشمند و نویسنده‌ مشهور آمریکایی در کتاب دلایل خوب برای احساس‌های بد، دیدگاه‌های روانشناسی تکاملی را برای شما شرح می‌دهد تا ریشه‌های مشکلات روانی را از این زاویه نیز بسنجید.

قدرت فکر – ژوزف مورفی

کتاب قدرت تفکر ثمره سال ها تحقیق دکتر ژوزف مورفی است. این کتاب سرشار از تکنیک ها، مثال ها و داستان هایی است که به شما می آموزد، چگونه قدرت روانی خود را توسعه داده و آزاد کنید و رویدادهای آینده را با استفاده از “قدرت تفکر” ، شهود و موارد دیگر تصویر سازی کنید . کتاب “قدرت تفکر ” زندگی شما را تغییر خواهد داد.

کتاب کوچک هوگا – مایک وایکینگ

نمی‌شود دقیقا کلمه‌ هوگا را معنا کرد بلکه به نوعی آن را احساس می‌کنند. هوگا بیش از آنکه دربارۀ اشیا باشد، حال و هوایی تجربی است. هوگا یعنی بودن در کنار کسانی که دوستشان داریم. یعنی حس در خانه بودن، حس امنیت، و اینکه از آسیب‌های جهان در امان و از بی اعتمادی‌ها رها هستیم. می‌توانیم دربارۀ مسائل کوچک و بزرگ زندگی گفتگوی پایان ناپذیری داشته باشیم، یا از حضور خاموش یکدیگر احساس آرامش کنیم، یا با خود تنها باشیم و از فنجانی چای لذت ببریم.

ماندن در وضعیت آخر – توماس هریس

کتاب ماندن در وضعیت آخر کتابی در زمینه روان‌شناسی و خودشناسی با موضوع تحلیل رفتار متقابل است. این کتاب در ادامه کتاب «وضعیت آخر» امی و تامس هریس و به درخواست مخاطبانی نوشته شده است که خواهان اطلاعات بیشتری درباره اصول «تحلیل رفتار متقابل» بودند.

مغز : داستان شما – دیوید ایگلمن

مغز شما که در سکوت و تاریکی جمجمه شما قفل شده است، روایت های غنی واقعیت و هویت شما را در بر گرفته است. برای سفر به سوالاتی که در قلب مرموز وجود ما وجود دارد، با متخصص علوم اعصاب مشهور «دیوید ایگلمن» همراه شوید. قطعا همه شما سوالاتی ازین دست ذهنتان را از کودکی درگیر کرده است: واقعیت چیست؟ شما کی هستید؟ چگونه تصمیم می گیرید؟ چرا مغز شما به افراد دیگر احتیاج دارد؟ چگونه فناوری آماده است تا معنای انسان بودن را تغییر دهد؟

شش کلاه تفکر – ادواردو دوبونو

کتاب شش کلاه تفکر به قلم ادوارد دوبونو، راهکارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به کمک آن می‌توانید روش درست اندیشیدن را یاد بگیرید. در این راهکارها با استفاده از شش سبک فکری گوناگون به مطالعه و بررسی بر روی مسئله مورد نظر پرداخته می‌شود.

هنر درمان – اروین د یالوم

یالوم عنوان فرعی این کتاب را «نامه‌ای سرگشاده به نسل جدید روان درمان‌گران و بیمارانشان» انتخاب کرده است و در آن خلاصه‌ای از تجربه‌ بالینی‌اش در زمینه‌ روان‌درمانی اگزیستانسیال و گروه درمانی را شرح می‌دهد. او در این‌کتاب از قصه و افسانه سخن نمی‌گوید بلکه درس زندگی، درمانگری و ارتباط می‌دهد. دکتر سپیده حبیب درباره‌ کتاب هنر درمان می‌گوید:« کتاب، حاصل دانش عمیق، سال‌ها کار بالینی، استعداد، ذکاوت و طنازی نویسنده‌ آن است. عشق وسواس‌گونه‌ یالوم به روان‌درمانی موجب شده رویکرد‌های درمانی متنوعی را تجربه کند؛ از مکاتب مختلف روانشناسی بدون تعصب استفاده کند.»

آدم های سمی – لیلیان گلاس

آدم هایی هستند که زندگیتان را سخت و غیرقابل تحمل می کنند؛ همسر، پدر و مادر، معشوق، دوست، رئیس، همکار یا حتی افرادی که با آن ها تجارت می کنید. آن ها می توانند احساسی از سرخوردگی و بی ارزشی را در شما به وجود آورند و باعث فشارهای عاطفی و جسمانی زیادی شوند. دکتر لیلیان گلس در این کتاب، سی نوع از این «آدم های سمی» را دسته بندی کرده است. البته این آدم های سمی برای همه اینگونه نیستند و شاید فقط برای شخص شما مشکل به وجود می آورند.

تفکر سریع و کند – دانیل کانمن

کانمن توانایی های خارق العاده و البته نقاط ضعفِ تفکر سریع را آشکار می کند و تأثیر فراگیر ادراک های شهود-محور را بر تفکرات و رفتارهای ما نشان می دهد. سختی های پیش بینیِ این که چه عواملی ما را در آینده خوشحال خواهند کرد، چالش های داشتن فهمی عاقلانه و درست از ریسک پذیری در زندگی حرفه ای و شخصی، و تأثیر عمیق جانبداری های ذهنی بر تمامی جنبه های ریز و درشت زندگی انسان را تنها از طریق رسیدن به درکی درست از چگونگی کارکرد این دو سیستم در کنار یکدیگر می توان فهمید؛ سیستم هایی که تمامی قضاوت ها و تصمیمات ما را شکل می دهند.

قدرت ذهن ناخودآگاه – ژوزف مورفی

کتاب قدرت ذهن ناخودآگاه نوشته‌ ژوزف مورفی، به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌‌های سال به شما می‌آموزد که عادات فکری و تصاویر ذهنی‌تان، سرنوشت شما را رقم می‌زنند؛ چرا که انسان همان چیزی است که در ضمیر ناخودآگاهش می‌اندیشد.

نردبان شکسته – کیت پین

کتاب نردبان شکسته: چگونه نابرابری بر طرز فکر، زندگی و مرگ ما تأثیر می‌گذارد نوشته‌ کیت پین، تحقیقی مبتکرانه در خصوص اختلاف طبقاتی است که با تکیه بر مباحث جامعه‌شناسی به تأثیر عدم توازنِ توزیع ثروت میان مردم می‌پردازد. کیت پین در کتاب خود به این مسئله می‌پردازد که فقر تنها محدود به دهک‌های پایین جامعه نیست بلکه احساسی است که حتی در انسان‌های برخوردار جامعه نیز ممکن است وجود داشته باشد و در حقیقت، آفتی است که در جوامع امروزی بیش از گذشته مشاهده می‌شود.

چهار هزار هفته – الیور بکمن

تابه‌حال به این موضوع دقت کرده‌ایدکه عمر بشر تا چه اندازه کوتاه است؟ با این حساب برای انجام دادن کارها و برنامه‌های خود زمان زیادی ندارید! کتاب چهار هزار هفته نوشته الیور برکمن اثری جذاب، تامل‌برانگیز و البته با کمی چاشنی طنز است که درباره مدیریت زمان صحبت می‌کند! این کتاب پرفروش نیویورک‌تایمز به شما می‌آموزد که چطور باید از زمان خود استفاده کنید و بیشترین بهره را از فرصت محدود و برنامه‌های بی‌شمارتان ببرید!

هنر نه گفتن – دیمون زاهاریادس

دست از بله گفتن های احمقانه خود بردارید! بیاموزید که چگونه مرزها را برای خود تعیین کنید و نه بگویید – بدون اینکه احساس گناه کنید! آیا از افرادی که از شما سو استفاده می کنند خسته شده اید؟ آیا از همکاران، دوستان و اعضای خانواده که خواستار وقت شما هستند خسته شده اید و انتظار دارید که این فرصت را دیگر به آنها ندهید؟ آیا می خواهید از این به بعد بتوانید سریع تر تصمیم گیری کنید و با صدای بلند به در خواست های خلاف میلتان، نه بگویید؟

خون آشام های آشنا – آلبرت جی برنستاین

آلبرت جی برنستاین در کتاب خون آشام‌های آشنا: چگونه از چنگال آدم‌های بی‌رحمی فرار کنیم که روزگارمان را سیاه می‌کنند! به ارائه راهکارهایی می‌پردازد که به کمک آن‌ها شما می‌توانید از پنج تیپ شخصیتی آسیب رسان و صدمه زننده نجات پیدا کنید.
کتاب خون آشام‌های آشنا ضمن شرح خصوصیات بلوغ و سلامت روانی، از ویژگی‌های افرادی می‌گوید که با پا گذاشتن در زندگی شما افکار و ذهنتان را به هم ریخته و متشنج می‌کنند. آلبرت جی برنستاین در این کتاب از این افراد با عنوان خون آشام یاد می‌کند.

طلای درون – رابرت الکس جانسون

جانسون ، یکی از تأثیرگذارترین و بینا ترین تحلیل گران نسل خود است. او از میان کسانی که ایده های آنها عمیق ترین استعاره های خود و روان ما را شکل داده است از سنت کارل یونگ و جوزف کمپبل در میان کسانی پیروی می کند. کتاب های او در سراسر جهان به دلیل ارائه نظریه های پیچیده یونگ با سادگی و لطف و جذابیت شناخته شده اند. یکی از تأثیرگذارترین مفسران نظریه ها و روش های علمی کارل یونگ، بینش و تجربیات خودش را در این کتاب جذاب و گیرا که در مورد فرافکنیاست به اشتراک می گذارد – دیدن ویژگی های مثبت و منفی در دیگران قبل از اینکه متوجه شوید این ها از ویژگی های خود شماست.

قدرت تفکر مثبت – نورمن وینسنت پیل

کتاب نیروی بیکران تفکر مثبت نوشته نورمن وینسنت پیل، به شما می‌آموزد که چگونه نیروی اندیشه و تفکرتان را تحت کنترل در‌ بیاورید، افکار منفی‌تان را به افکار مثبت تبدیل کنید و به آرامش درونی برسید. موضوع اصلی کتاب نیروی بیکران تفکر مثبت در باب موفقیت است. نورمن وینسنت پیل عقیده دارد که اگر از چیزی شکست خوردید؛ مهم نیست و شما می‌توانید آرامش داشته باشید، پیوسته پر انرژی بمانید و زندگی‌تان سرشار از لذت و شادی باشد. این اثر یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در دنیا است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید تفکر شکست‌پذیری را از خود دور کنید، قدرت خود را بشناسید و زندگی‌تان را به اوج خوشبختی و موفقیت برسانید.

عقل در برابر جنون – آدام فیلیپس

آدام فیلیپس روانشناس برجسته بریتانیایی در کتاب عقل در برابر جنون با بهره‌گیری از تجارب خود در زندگی و ارائه‌ ایده‌های طلایی، شما را به مسیری هدایت می‌کند که در انتهایش با سعادت و کامیابی روبه‌رو خواهید شد. این اثر بی‌نظیر به افرادی که می‌خواهند زندگی عاقلانه توام با آرامش داشته باشند، کمک شایانی خواهد کرد.

چگونه خودمان را دوست بداریم – شارون وگشیدر کروز

کتاب چگونه خودمان را دوست بداریم: دانستن قدر و ارزش خود اثر شارون وگشیدر کروز، به شما نشان می‌دهد چگونه اعتماد به نفستان را تقویت کنید، به انسانی موفق در زندگی تبدیل و عاشق خود شوید.
هرگز در زندگی کسی به ما نگفته است که خود را دوست داشته باشیم، هرگز نیاموخته‌ایم که تنها کسانی می‌توانند به دیگران محبت کنند که به خودشان محبت داشته باشند. آیا می‌توان از یک کوزه‌ خالی، انتظار آب گوارا داشت؟! کسی که به خودش اهمیت نمی‌دهد، به ‌آن ‌معنا نیست که خود را فراموش کرده بلکه در تمنای آن است تا همان‌گونه که او به دیگران محبت می‌کند، دیگران نیز او را از محبت سیراب کنند، خواسته‌ای که هرگز، دست کم به‌ طور کامل، به حقیقت نخواهد پیوست.

آسیب شناسی روانی زندگی روزمره – زیگموند فروید

براى خوانندگان مبتدى که مى‌خواهند با روانکاوى و بویژه نظریات زیگموند فروید آشنا شوند، کتاب آسیب‌شناسی روانی زندگی روزمره مى‌تواند بهترین گزینه محسوب شود، زیرا این کتاب کمتر به مسائل نظرى محض مى‌پردازد و بیشتر با ارائه مثال‌هاى بى‌شمارى که کمابیش در زندگى هر کدام از ما اتفاق مى‌افتند و بسیار عینى و همه فهم هستند، سعى در تبیین نظریات روانکاوى دارد.

مسئله مرگ و زندگی – اروین د یالوم و مریلین د یالوم

کتاب مسئله مرگ و زندگی تجربه‌ی دردناک اروین د. یالوم بعد از تشخیص نهایی بیماری سرطان همسرش مریلین یالوم است؛ زوجی که پس از سال‌ها زندگی مشترک عاشقانه به یک‌باره با مسئله‌ مرگ مواجه می‌شوند. این اثر تأثیرگذار بارقه‌ امیدی برای همه‌ ما انسان‌هاست که روزی دچار غم فراق خواهیم شد.

جنس اول – هلن فیشر

هلن فیشر در این کتاب اعلام می کند که «آینده متعلق به زنان است.» این نویسنده با نگاه به دوران پیش از تاریخ نشان می دهد که چگونه ساختار خاص ذهن زنانه، بانوان را قادر می سازد تا «تفکر شبکه ای» یا «تفکر سنتزی» داشته باشند که در مقایسه با ذهن خطی تر یا «تفکر مرحله ای» در مردان متفاوت است. فیشر با خاطراتی جذاب و داستان هایی شگفت انگیز آشکار می کند که استعدادهای خاص زنان—توانایی های کلامی برتر، حس های دقیق و غیره—چگونه به موفقیت آن ها در جهان پزشکی، تعلیم و تربیت، ارتباطات، حقوق، فعالیت های بشردوستانه و سیاست کمک کرده است. تغییرات جامعه نیز، مزیتی به زنان داده است: استعدادهای منحصر به فرد بانوان در عصر مدرن، بسیار مورد نیاز است.

کشف توانمندی ها – مارکوس باکینگهام

توانمندی‌های شما چه هستند؟ چطور می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید؟ قدرتمندترین ترکیب‌های شما کدام‌اند؟ آن‌ها شما را به کجا می‌برند؟ کتاب کشف توانمندی‌ها نوشته‌ مارکوس باکینگهام و دونالد او. کلیفتون، به شما کمک می‌کند تا استعدادهای ذاتی خود را کشف کرده و از آن‌ها در جهت موفق شدن خود استفاده کنید. این کتاب به شما نشان می‌دهد که کشف استعدادهای ذاتی تا چه اندازه در مسیر موفقیت نقش دارد.

کودکی را میزنند – زیگموند فروید

نوشته های بالینی فروید که در این جا گزیده ای از آن ها گرد آمده، تأملاتی هستند که به شکلی از رابطه سوژه با خود، مجال بیان می دهند. در این بیان شدن، آنالیز در مقام رابطه و کردار، مبنای صورت بندی برخی مفاهیم قرار گرفته که اهمیت انتقادی شان بعدها به واسطه «بازگشت به فروید» برجسته تر می شود. این نوشته ها از نسبتی میان درمان بالینی و تأمل در نفس حکایت دارند که در نتیجه آن، مسائل روانی به منزله مسائلی برخاسته از شکاف های زندگی مدرن ظاهر می شوند.

خودت را رها کن – گری جان بیشاپ

نام این کتاب گویای تمام رمز و رازهایی است که نویسنده می‌خواهد آن‌ها را برای‌تان فاش کند. «گری جان بیشاپ» آمده تا در این کتاب کوچک و جمع‌وجور، حال و هوای تازه‌ای به زندگی‌تان بدهد. او مانند یک دوست دلسوز و سخت‌گیر اینجاست تا درباره‌ زندگی و واقعیت‌های زشت و زیبای آن برای‌تان بگوید. پس به او اعتماد کنید و بگذارید شما را در مسیری که برای‌تان در نظر دارد، راهنمایی کند.

نگران نباش زندگی کن – دیل کارنگی

کتاب نگران نباش! زندگی کن… اثری از دیل کارنگی است که مطالعه آن به شما خواهد آموخت که چگونه تشویش و نگرانی‌های بی‌مورد و حتی واقعی را از خود دور کنید. کتاب نگران نباش! زندگی کن… در دست توست تا در آن ساز و کاری برای غلبه بر نگرانی‌ات را بیابی. بنابراین اگر احساس نکردی که نیرو و انگیزه‌ای جدید برای دست ‌برداشتن از نگرانی و لذت ‌بردن از زندگی در خود احساس می‌کنی، آن را دور بینداز؛ زیرا به دردت نمی‌خورد.

توهم آگاهی – استیو اسلومن

کتاب توهم آگاهی: چرا هیچ گاه در اندیشیدن تنها نیستیم؟ نوشته‌ استیو اسلومن و فیلیپ فرنباخ، به سوال‌های پیرامون ذهن بشر و نوع کارکرد آن می‌پردازد و نقش و جایگاه توهمات را در تمامی تصمیمات بشر چه در ابعاد فردی و چه اجتماعی بررسی می‌کند.

7 عادت نوجوانان موفق – شون کاوی

کتابی که به زیبایی با استفاده از مثال ها و خاطرات زندگی واقعی به طرز زیرکانه ای نوشته شده و مخاطب از خواندنش خسته نمی شود. کتابی که با حس های متفاوت خواننده را همراه خود می کند و تجربه ای جدید را جلوی پای شما می گذارد. به جرات می توان گفت کتاب پیش رو، بهترین کتاب روانشناسی در حیطه سنی نوجوانان است و از همان فصل اول شما را مجذوب خود خواهد کرد. بدون شک نوشته های شون کاوی در اصلاح رفتارهای اشتباه، کمک تان خواهد کرد.

راه و چاه موفقیت – مک اچ مک کورمک

همین یک زندگی را دارید، بنابراین آن را در تاریکی، نگرانی و سر درگمی تباه نکنید. با استفاده از راهکارهای سازماندهی و مدیریت زمان که در این کتاب با آنها آشنا می شوید، آشوب و ناآرامی های دنیای دیجیتال برای جلب توجه تان را خاموش می کنید، تقاضاهای بی منطق را فراموش می کنید، کارها را به موقع کامل می کنید، از کاغذ بازی دور می مانید و زمان را در اختیار خواهید داشت. نه تنها می توانید بیش از آنچه گمان می کنید را انجام دهید، بلکه زمان زیادی هم برای لذت بردن از زندگی خواهید داشت.

با یونگ و هسه – میگوئل سرانو

کتاب با یونگ و هسه دایره جادویی مضمون اصلی اش عرفان می باشد و به خوبی نشان می دهد سرانو نویسنده و سیاستمدار شیلیایی از طریق مصاحبات و مکاتبات با هسته داستان نویس و یونگ روانپزشک تصویر دقیقی از این دو نماینده برجسته غربی عرفان شرقی به دست می دهد. برخی از موضوعاتی که در مطاوی این کتاب پراکنده است. عبارتند از فلسفه هندو و بودایی، سمبولیسم، کیمیا، مذهب و مرگ بحثهایی گیرای کتاب از داستان های هسه خواننده را به دنبال نسخه های دمیان یا سیذارتا خواهد فرستاد…سرانو یونگ را در تفکرات عمیق و ناخودآگاه اش غافلگیر می کند.

بیداری قهرمانان درون – پاتریشیا آدسون

در کتاب بیداری قهرمانان درون (دوازده گام ایجاد تحول عمقی در زندگی خود و دیگران)، نویسنده پت آدسون مهارت ها و نگرش های مورد نیاز برای کمک به مردم در توسعه کامل توانایی هایشان را بررسی می کند. این کتاب به عنوان یک راهنمای دقیق برای درمانگران، مربیان زندگی و هر کسی که علاقه مند به کمک به دیگران در سفر است، ابزارهایی را برای مطالعه مسائل رشد شخصی فراهم می کند.

معجزه گر خاموش – رضا حیات الغیب

معجزه گر خاموش” به قلم “سید رضا حیات الغیب”، با ادعای جسورانه ای خود را به مخاطب معرفی می کند. روی جلد این کتاب عنوان شده است که “اگر قرار باشد در کل زندگیتان فقط یک کتاب بخوانید، باید این کتاب را انتخاب کنید!”. اما دلیل چنین ادعایی را با خواندن این اثر قابل توجه متوجه می شوید.

ازدواج ها چرا موفق می‌شوند و چرا شکست می‌خورند – جان گاتمن

این کتاب شما را در طی یک سری تست های شخصی راهنمایی می کند که برای کمک به شما در تعیین نوع ازدواج خود، نقاط قوت و ضعف شما و اقدامات خاصی که می توانید برای کمک به ازدواج خود انجام دهید، تعیین شده است.

باشگاه مغز یک – حامد اختیاری

باشگاه مغز در 16 مرحله تمرینات مناسبی را به شما ارائه می کند اجرای منظم و پله پله این تمرینات بدون شک عملکردهای مغزی شما را تقویت خواهد کرد کافی است مسائل مطرح شده را با جدیت و پشتکار انجام دهید.

شکست عادت های کهنه – جو دیسپنزا

در این کتاب نه تنها دانش لازم برای تغیر جنبه هایی از خودتان به شما داده خواهد شد بلکه به شما به صورت گام به گام آموزش داده می شود تا آنچه را که یاد می گیرید به کار بگیرید تا بتوانید تغییرات محسوسی در هر زمینه از زندگی خود داشته باشید. دکتر جو باورهای کهنه را پاک می کند و پلی بین علم و معنویت ایجاد می کند. هنگامی که شما عادت های کهنه را کنار بگذارید و واقعا ذهن خود را تغییر دهید ، زندگی شما هرگز مانند سابق نخواهد شد.

مهره حیاتی – ست گادین

در گذشته، دو تیم در همه محل های کاری وجود داشت: تیم مدیریت و تیم کارمندان. اما حالا تیم سومی نیز وجود دارد که «مهره های حیاتی» هستند. این دسته از افراد، تشخیص می دهند چه کاری باید انجام داد وقتی هیچ الگو و نقشه راهی وجود ندارد. آن ها عاشق کار خود هستند، با حداکثر توانایی خود آن را انجام می دهند و هر روز را به گونه ای از هنر تبدیل می کنند.

ژن خودخواه – ریچارد داوکینز

داکینز با انتشار این کتاب فوق العاده ارزشمند و آموزنده، موفق به ایجاد تغییری بزرگ در شیوه نگاه ما به خودمان و دنیای پیرامونمان شد. به جای این تفکر که موجودات زنده از ژن ها استفاده می کنند تا تولید مثل نمایند، تصور کنید ژن ها ما را فقط به این دلیل به وجود می آورند و زنده نگه می دارند که ژن های بیشتری تولید کنند. به نظر می رسد که این جا به جایی ساده می تواند به معماهایی پاسخ بدهد که دانشمندان را برای سال ها درگیر خود کرده بود.

چرا تا به حال این ها را کسی به من نگفته بود – جولی اسمیت

کتاب چرا تا به حال کسی این‌ها را به من نگفته بود؟ راهنمایی تمام‌عیار برای تاب‌آوری در مقابل مشکلات زندگی‌ست. جولی اسمیت با بهره‌گیری از تجارب خود در زمینه‌ روان‌شناسی بالینی مجموعه‌ای از نکات را به شما ارائه کرده که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کنترل بیشتری در مقابل مشکلات داشته باشید و ابزارهای کارآمدتری برای مقابله با چالش‌ها بیابید.

تاثیر – رابرت بی سیالدینی

دکتر رابرت بی سیالدینی – متخصص در زمینه تأثیر و ترغیب – علت روانشناسی این که چرا مردم می گویند بله، را توضیح می دهد. و اینکه چگونه می توان این اصول را بطور اخلاقی در تجارت و شرایط روزمره به کار برد. چه چیزی باعث می‌شود فردی به فرد دیگر جواب «بله» بدهد و چه راهکارهایی وجود دارد تا بتوان تعداد این بله‌ها را تا جایی که می‌خواهیم افزایش دهیم، چیزی است که در این کتاب با آن آشنا می‌شوید. کتاب «تاثیرگذاری» اثری از «رابرت بی. سیالدینی» و یک راهنمای جامع و موثر برای تقویت مهارت مجاب کردن و تاثیرگذاری روی دیگران است.

تحلیل رفتار متقابل – اریک برن

اریک برن در این اثر آموزنده، پایه و اساس روشی منطقی برای درک و تحلیل رفتارهای انسان را بنیان می نهد. «تحلیل رفتار متقابل»، نظریه ای در روانشناسی است که به تعاملات یا «رفتارهای متقابل» میان یک فرد و افراد دیگر می پردازد. قاعده اساسی در این نظریه این است که انسان ها، موجوداتی اجتماعی هستند و یک فرد، وجودی چندوجهی دارد که در مواجهه با افراد مختلف، دچار تغییر و تحول می شود. اریک برن، مفهوم و اسلوب «تحلیل رفتار متقابل» را در اواخر دهه ی 1950 گسترش داد و این تئوری از همان زمان، به اثرگذاری خود در دنیای روانشناسی ادامه داده است.

افسردگی نهفته – مارگارت رابینسون رادرفورد

مارگارت رابینسون رادرفورد در کتاب افسردگی نهفته به رابطه‌ میان «کمال‌طلبی» و «افسردگی» می‌پردازد. او در اثر تحسین‌شده‌ خود بیان می‌کند که کمال‌طلبی چنان می‌تواند درون انسان را زهرآگین کند که توانایی لذّت بردن به‌ کلی از او گرفته شود. با به‌کاربستن راهکارهای روشنگری که نویسنده در کتاب افسردگی نهفته ارائه می‌دهد قادر می‌شوید خود را به گونه‌ای که هستید، بپذیرید و از دام افسردگی رهایی یابید.

امروز و فردا نکن – گارلند کالسن

کتاب امروز و فردا نکن شامل یک برنامه پنج هفته ای است که به شما کمک می کند تنبلی و تعلل را کنار بگذارید و با عزم راسخ پای تصمیمیات خود بایستید. این کتاب به شما کمک می کند تا از تلاش کردن در مسیر هدف خویش دلسرد نشوید و آن را تا آخر دنبال کنید. گارلند کالسن به مردم می آموزد که چگونه بهره وری بیشتری داشته باشند – راه هایی را به آنها پیشنهاد می کند که وقت بیشتری برای خانواده و دوستان داشته باشند.

مهارت کشف دروغگو – دیوید جی لیبرمن

هدف کتاب دروغ‌گو را در چند دقیقه بشناسید (مهارت کشف دروغ‌گو)، نفی و ذم دروغ و دروغ‌گو نیست، مقصد، کشف دروغ و دروغ‌گو و همچنین کشف دروغ از رفتار ظاهری افراد، کلام افراد، سیاق جمله‌ها و عبارت‌هایشان، زبان بدن‌شان، پرسش‌هایشان، با روش‌هایی کاملا تجربی و آموختنی است.

من چگونه اروین یالوم شدم – شدم آنکه هستم – اروین د یالوم

یالوم در طول عمر حرفه ای خود، زندگی های بیشماری را مورد تحلیل و واکاوی قرار داده است. او این بار و در این شرح حال ژرف و تأثیرگذار، با نگاه تیزبین و درمانگرانه اش به خود نگاه کرده است.

قدرت ارتباطات – مانوئل کاستلز

ما در میانه انقلاب فن آوری های ارتباطی زندگی می کنیم که بر نحوه احساس ، تفکر و رفتار افراد تأثیر می گذارد. رسانه ها به فضایی تبدیل شده اند که استراتژی های قدرت در آن بازی می شوند. با فن آوری امروزی، ارتباطات جمعی فراتر از رسانه های سنتی است و شامل اینترنت و ارتباطات سیار است.

100 راز خانواده موفق – دیوید نیون

دیوید نیون در کتاب 100 راز خانواده موفق، بر مبنای داده‌های حاصل از پژوهش‌های علمی و روان‌شناختی ویژگی‌های خانواده‌های شاد و موفق را ذکر می‌کند. این کتاب موفق و پرفروش، 100 گام ساده و تأثیرگذار پیش پای شما قرار می‌دهد تا در روابط‌تان با اعضای خانواده بازنگری کنید و به رابطه‌ خانوادگی‌ای گرم تؤام با عشق و احترام دست یابید.

چگونه به اینجا رسیدم – باربارا دی آنجلیس

باربارا دی آنجليس در کتاب چطور به اینجا رسیدم ؟ راه های غلبه بر نا امیدی و شکست را بررسی کرده و به ما نشان می دهد هر شخص دارای استعدادهای خاصی است و باید به بهترین شکل از آنها استفاده کند و با خودباوری روحی و معنوی و یافتن دوباره دریچه های امید در زندگی می توان زندگی رویایی و پربارتری داشت و از آن لذت برد. این کتاب به شما کمک می‌کند زمانی‌که زندگی و عشق‌تان وارد مسیرهای دور از انتظار می‌شوند، امید و شادی جدیدی بیابید.

امروز انجامش بده – دریوس فروکس

این کتاب درباره‌ فراز و نشیب‌های زندگی، نکات بهره‌وری یا هر تاکتیک دیگری نیست. همه‌ ما درمورد آن‌ها چیزهایی می‌دانیم. مطمئنا تاکتیک‌هایی را که به کمک آن‌ها توانسته‌ام در زمان کمتر به بیشترین دستاوردها برسم با شما به اشتراک می‌گذارم اما به طور کلی این کتاب شامل مجموعه مقالاتی است که آن‌ها را برای شفاف‌سازی بیشتر زندگی و کمک به شما انتخاب کرده‌ام.

شیب – دره موفقیت – ست گادین


کتاب شیب به قلم ست گودین که در گروه پرفروش‌های نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال قرار دارد، مفهوم مهم و چالش‌برانگیز «جا زدن» را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و به شما نشان می‌دهد که گاهی جا زدن یک استراتژی مفید و یک راه زیرکانه است.

همه دروغ می‌گویند – ست استیونز

آدمها می‌گویند «در تماس خواهیم بود» درصورتی که دیگر خبری ازشان نمی‌شود. می‌گویند از دست تو ناراحت نیستند ولی هستند. می‌گویند دوستت دارند در حالی که ندارند. مردم به دوستانشان دروغ می‌گویند؛ به رئیسها دروغ می‌گویند؛ به پدر و مادرها دروغ می‌گویند؛ به دکترها دروغ می‌گویند؛ به همسرها دروغ می‌گویند؛ حتی به خودشان هم دروغ می‌گویند. و بی برو برگرد به پیمایشها دروغ می‌گویند. مردم دروغ می‌گویند تا چهره‌ی بهتری از خود به نمایش بگذارند.

خوشی ها و مصایب کار – آلن دوباتن

این کتاب، کاوشی عمیق درباره لذت ها و مشکلات موجود در محیط های کاریِ دنیای مدرن است و به زیبایی نشان می دهد که انسان ها شبانه روز با چه مسائلی رو به رو هستند تا بتوانند چرخ این دنیای آشوبناک را به گردش درآورند. دوباتن با نگاهی فیلسوفانه و ترکیب هنرمندانه لطافت طبع و خِرد، ما را به سفری به گوشه و کنار شغل هایی مختلف، از علوم پیچیده گرفته تا تولید بیسکوییت، می برد و نشان می دهد چه عواملی باعث می شوند که شغل ها، رضایت بخش و یا جان فرسا باشند.

خودشناسی – آلن دوباتن

آلن دوباتن در کتاب خودشناسی، شما را به سفری در ژرف‌ترین و دور افتاده‌ترین گوشه‌های وجودتان می‌برد و با کمک آن مجهز به مجموعه ابزارهایی می‌شوید که می‌توانید شخصیتتان را به درستی شناسایی کنید. در یونان باستان از سقراط فیلسوف خواستند که کلیات قوانین فلسفی را بگوید، او در پاسخ گفت: «خودت را بشناس». خودشناسی چون بر اساس شناختی دقیق از وجود خودتان است بسیار حائز اهمیت می‌باشد، زیرا می‌توانید تصمیم‌هایی قابل اطمینان به خصوص در قلمروی زندگی شخصی و شغلی‌تان بگیرید.

پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند – آلن دوباتن

دوباتن در این اثر موفق، دو ژانر به ظاهر دور از هم (زندگی نامه نویسی ادبی و خودپروری) را با هنرمندی و جذابیتی کم نظیر در هم آمیخته است. چه کسی فکرش را می کرد که مارسل پروست، یکی از برجسته ترین نویسندگان دو سده اخیر، چنین بینش غنی و تکان دهنده ای را درباره پیش گرفتن بهترین راه برای گذران زندگی به ما ارائه کند؟ پروست دریافته بود که مجموع تکه های روزمره و به ظاهر بی اهمیت زندگی هستند که جوهره و ارزشمندی آن را به وجود می آورند.

ایگو دشمن من است – رایان هالیدی

کتاب ایگو دشمن است، شما را به این درک می‌رساند که حتی موفق‌ترین انسان‌ها هم میان ایگو (نفس) و تواضع در رفت و آمد هستند. رایان هالیدی به شما آموزش می‌دهد که بزرگ‌ترین دشمن خود را که همان ایگو است، بشناسید و آن را نابود کنید.

مادران سمی – سوزان فوروارد

چگونه احساس کنیم که دوست‌داشتنی هستیم؟ سوزان فوروارد، روان‌درمانگر و نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز، در کتاب صوتی مادران سمی و آسیب‌های وارد به دختران با ارائه راهکارهایی به شما کمک می‌کند تا رابطه از دست رفتهٔ خود با مادرتان را بازسازی کنید و زخم‌های ناشی از آن را تشخیص دهید و درمان کنید.

رهایی از زندان ذهن – متیو مک کی

کتاب «رهایی از زندان ذهن» مجموعه ای از روشهای ساده را می دهد که خوانندگان می توانند با استفاده از آنها یاد بگیرند که افکار منفی خود را بدون گرفتار شدن در آنها، رها کنند. هر تمرین مبتنی بر مولفه ای از درمان جدید پذیرش و تعهد (ACT) است که به آن انحراف شناختی می گویند: فرآیند ذوب کردن یا شناسایی نشدن یا یکی شدن با افکار خود. بعضی اوقات کاملا عجیب – خودتان را تصور کنید که با صدای هیولای واری ، فکر خود را می شنوید! این فعالیت ها به دنبال جلوگیری یا کنترل تفکر مسئله دار نیستند. در عوض ، آنها تلاش می کنند تا به خوانندگان نشان دهند چگونه می توانند بدون قضاوت افکار را مشاهده کنند و یاد بگیرند که با دستگاه داستان سرایی گیج کننده و شگفت انگیز که ذهن انسان دارد زندگی کنند.

هر روز یک قدم نزدیکتر – اروین د یالوم

کتابی که به همراه جینی الکین، یکی از بیماران درمان شده توسط یالوم، به رشته تحریر درآورده شده و اولین عنوانی است که تفکرات و برداشت های روانپزشک و بیمار را بدین شکل در خود جای داده است. الکین، نویسنده ای جوان و بااستعداد اما با مشکلاتی فراوان بود که جهان روانپزشکی، او را فردی اسکیزویید در نظر می گرفت.

شناخت درمانی روانشناسی افسردگی – دیوید برنز

خبر خوب این است که اضطراب، احساس گناه، بدبینی، به تعویق انداختن کارها، اعتماد به نفس پایین و دیگر «سیاهچاله‌های» افسردگی را می‌توان بدون دارو درمان کرد. در کتاب شناخت درمانی روان شناسی افسردگی روانپزشک برجسته، دیوید برنز، تکنیک های قابل توجه و علمی اثبات شده ای را بیان می کند که بلافاصله روحیه شما را بالا می برد و به شما کمک می کند دیدگاه مثبتی نسبت به زندگی ایجاد کنید. اکنون، در این نسخه به روز شده، دکتر برنز یک راهنمای خوانندگان کاملا جدید برای داروهای ضد افسردگی و همچنین یک مقدمه جدید اضافه می کند تا به سوالات شما در مورد گزینه های بسیار موجود برای درمان افسردگی پاسخ دهد.

خیره به خورشید – اروین د یالوم

این کتاب هیجان انگیز که به سبک داستان های جذاب یالوم نگاشته شده، بینشی عمیقاً دلگرم کننده را نسبت به مسئله جهان شمول مرگ و فناپذیری به مخاطب هدیه می کند. دکتر یالوم در این اثر هنرمندانه با بهره گیری از تجربیات فوق العاده ارزشمند خود، به ما کمک می کند تا دریابیم این ترس از مرگ است که در دلِ اغلبِ اضطراب هایمان جا خوش کرده است.

شفای کودک درون – لوسیا کاپاچیونه

کودک درون در درون همه ما زندگی می کند، این بخشی از ما است که احساسات را احساس می کند و بازیگوش، شهودی و خلاق است. کودک درون که معمولا در زیر شخصیت های بزرگسال ما پنهان می شود ، کلید صمیمیت در روابط، بهزیستی جسمی و عاطفی، بهبودی از اعتیاد و خلاقیت و خرد خود درونی ما را در اختیار دارد.

راز های روانشناسی تاریک – ویلیام کوپر

کتاب رازهای روانشناسی تاریک به قلم ویلیام کوپر، یک راهنما برای یادگیری مطالبی همچون دستکاری عاطفی پنهان‌، کنترل ذهن، فریب و شستشوی مغزی است که هنر خواندن ذهن افراد و تأثیرگذاری بر رفتارهای انسانی را به شما می‌آموزد.

بازیچه دست دیگران نشوید – ژان ریگارد

کتاب بازیچه‌ دست دیگران نشوید اثر ژاگ ریگارد، برای افرادی است که از کنترل شدن از جانب دیگران، از بیش از حد خوب و مهربان بودن، از بدبخت بودن و اینکه نمی‌توانند اختیار زندگی و کار خودشان را در دست داشته باشند، خسته شده‌اند. در یک کلام کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید برای همه کسانی است که از کنترل شدن به ستوه آمده‌اند و دیگر اینکه می‌خواهند برای کسانی که تحت فشار قرار دارند و به نوعی تحت کنترل دیگران هستند راهکاری ارائه دهد.

این راهش نیست – سوراخ دعا را گم کردن – اریک بارکر

بسیاری از توصیه هایی که در رابطه با رسیدن به موفقیت شنیده ایم، منطقی و نویدبخش هستند… و البته کاملا اشتباه! بارکر در این کتاب جذاب از علم پشت پرده ی عوامل واقعی تعیین کننده موفقیت و مهمتر از این، چگونگی رسیدن به آن پرده برمی دارد. در کتاب این راهش نیست، با بررسی نقاط تمایز افراد فوق العاده موفق با سایرین، یاد می گیریم که چه کارهایی می توانیم انجام دهیم تا بیشتر شبیه آن ها شویم، و در برخی موارد درمی یابیم که چرا شبیه آن ها نبودن، کار بهتری است. این کتاب با استفاده از آمارهایی حیرت انگیز و روایت تجاربی غافلگیرکننده، به شما کمک می کند تا آزمون و خطا برای رسیدن به موفقیت را کنار بگذارید و زندگی ای داشته باشید که همیشه می خواسته اید.

خودشناسی به روش یونگ – مایکل دانیلز

خودشناسی با روش یونگ با استفاده از «تکنیک رمزواژه» شیوۀ جالب و هیجان‌انگیزی را براساس نظریه‌های روانشناس بزرگ کارل گوستاو یونگ ارائه می‌دهد. «تکنیک رمزواژه» قادر است تیپ‌های مختلف روانشناختی را مشخص کند و ساختارها و پویایی شخصیت هریک از این تیپ‌ها را بررسی نماید.

روانشناسی تصویر ذهنی – ماکسول مالتز

آیا افسرده هستید؟ آیا اعتماد به نفس شما همیشه کم بوده است؟ آیا آرزو می کنید همیشه آرام و خونسرد باشید و زندگی خود را به یک داستان موفقیت چشمگیر تبدیل کنید؟ به نقش تصویر ذهنی خود و دیگران توجه بیشتری داشته باشید تا ببینید چگونه ذهن ناسالم مثل یک خوره انسان را می خورد و وجودش را مسموم می سازد. حال آنکه تصویر ذهنی سالم مانند ویتامین موجب تقویت جسم و روح انسان می شود.

مرداب روح – جیمز هالیس

آیا هدف زندگی رسیدن به خوشبختی است؟ چه کسی آرزو نمی کند تا به جایی دوردست در آن علفزار آفتابی برسد که در آن بتوانیم در قناعت خالص بمانیم؟ در واقعیت می دانیم که زندگی چنین نیست؛ جاده ما غالبا خواب آور است و راه نامشخص است. بیشتر اوقات ما در شرایط ناگوار گناه، اندوه، خیانت، شک، افسردگی، عصبانیت، ترور و مانند آن گم می شویم. آیا این همه چیزی ست که می توانیم به آن امیدوار باشیم؟ هولیس می گوید شاید نه.

ژرفای زن بودن – مورین مورداک

کتاب “ژرفای زن بودن” به جستجوی زن معاصر به دنبال کمال در جامعه ای می پردازد که در آن زنان با توجه به ارزش های مردانه تعریف شده اند. ” مورین مورداک” نویسنده کتاب با تکیه بر اسطوره های فرهنگی و افسانه ها، سمبل ها و الهه های باستانی و رویاهای زنان معاصر، نیاز و ارزش های زنانه امروز در فرهنگ غربی را نشان می دهد. این کتاب خوانندگان را از طریق سفر قهرمانان، راهنمایی می کند.

رهایی از غم جدایی – سوزان اندرسون

کتاب «رهایی از غم جدایی» نوشته سوزان اندرسون به وضوح پنج مرحله از انواع مختلف عزاداری را تعریف می کند – عزاداری برای یک رابطه از دست رفته. سوزان اندرسون، یک حرفه ای مجرب است که بیش از دو دهه در کمک به افراد رها شده و تنها خدمت کرده است. او توجهی جدی به موضوع «جدایی» و آسیب های روانی آن نشان می دهد. این کتاب از رهاسازی تا درمان برای کمک به همه قربانیان طرد شده عاطفی طراحی شده است-خواه از غم تازه‌ای رنج ببرند یا زخمی ماندگار از گذشته به آنها تحمیل شده باشد. چه آنها درگیر الگوهایی شده باشند که روابط خود را خراب می کنند، یا در رابطه ای هستند که دیگر احساس دوست داشتن نمی کنند.

زبان بدن – جو ناوارو

این کتاب را بخوانید و هوش غیرکلامی خود را به سرعت افزایش دهید. جو ناوارو، افسر پیشین ضد جاسوسی FBI و یک متخصص شناخته شده در مورد رفتارهای غیرکلامی، در مورد نحوه “سریع خواندن” افراد توضیح می دهد: رمزگشایی از احساسات و رفتارها، جلوگیری از دامهای پنهان و جستجوی رفتارهای فریبنده. همچنین خواهید آموخت که چگونه زبان بدن شما می تواند بر آنچه رئیس، خانواده، دوستان و غریبه ها درباره شما فکر می کنند تأثیر بگذارد.

زندانیان نفرت – آرون بک

روانپزشک مشهور جهان ، دکتر آرون تی بک همیشه در خط مقدم تحقیقات شناخت درمانی پیشگام بوده و رویکرد او در ارائه سریعترین رشد روان درمانی امروزی، خارق العاده است. در حال حاضر، پدر شناخت درمانی، در مهمترین اثر خود تا به امروز، نگاه انقلابی به رفتارهای مخرب – از سواستفاده خانگی گرفته تا نسل کشی و جنگ – ارائه داده و چارچوبی محکم برای اصلاح این مشکلات اساسی ارائه می دهد. در کتاب “زندانیان نفرت”( بنیان های فکری استبداد و خشونت) از دکتر آرون بک، انحرافات روانشناختی خاصی را که زمینه ساز خشم، خصومت بین فردی، درگیری های قومی، نسل کشی و جنگ است، نشان می دهد.

تحلیل ذهن – برتراند راسل

این کتاب، مفهومی جدید از ذهن را به وجود آورد و یکی از بدیع ترین و جذاب ترین پرداخت ها به دانش را ارائه کرد. راسل با بهره گیری از آثار روانشناس هایی چون ویلیام جیمز، به شکلی جامع و هوشمندانه، موضوعاتی چون باور، خواسته، عادت، حافظه، معنا و قانون علیت را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد. استدلال های او به بستری برای بسیاری از تئوری های ذهن در آینده تبدیل شد و همچنین، چارچوبی را برای آثار فلسفی بعدی خودش فراهم کرد. برتراند راسل در کتاب تحلیل ذهن، تحلیلی تلفیقی از مادی گرایی روانشناسی و ضد-مادی گرایی فیزیک ارائه می کند.

حافظه نامحدود – کوین هرسلی

آیا تا به حال احساس کرده اید که بیش از حد مشغول کار هستید، بیش از حد استرس دارید یا بیش از حد پریشان هستید تا بتوانید بر روی کار خود تمرکز کرده و آن را به پایان ببرید؟ در کتاب حافظه نامحدود، خواهید آموخت که چگونه بهترین استادان حافظه جهان در هر زمان که بخواهند تمرکز خود را پیدا می کنند. هنگامی که بتوانید به راحتی روی کار مورد نظرتان تمرکز کرده و اطلاعات مفیدی را ذخیره کرده و به یاد بیاورید، می توانید به راحتی بهره وری خود را دو برابر کرده و اتلاف وقت، استرس و اشتباهات در کار را از بین ببرید.

اسب سیاه – تاد رز

در پروژه «اسب تاریک» در دانشکده تحصیلات تکمیلی هاروارد، نویسنده پرفروش و رهبر فکری تحسین شده تاد رز و عصب شناس اوگی اوگاس، زنان و مردانی را مورد مطالعه قرار دادند که به موفقیت چشمگیری دست یافتند، حتی اگر کسی آنها را ندیده باشد. اسب های تاریک مسیر خود را به سوی زندگی پر از شادی و رفاه می گذرانند. با این حال، آنچه بسیار قابل توجه است این است که در درون سفرهای به ظاهر منحصر به فرد آنها، اصول عملی برای دستیابی به موفقیت پنهان است که برای هرکسی کار می کند، مهم نیست که چه کسی هستید یا به چه چیزی امیدوار هستید برسید.

فرضیه خوشبختی – جاناتان هایت

فرضیه خوشبختی: یافتن حقیقت مدرن در خرد باستان » یک کتاب روانشناسی است که توسط «جاناتان هایت» به نگارش در آمده است. همچنین این کتاب با توجه به لحن و داده هایی که ارائه می دهد می تواند برای همه افراد با هر زمینه فکری نیز مناسب باشد. اگر نوجوان هستید یا که به دوره میان سالی خود پاگذاشته اید، می توانید از آموزه های این کتاب بهره ببرید. فارغ از اینکه چه سنی یا که چه شغلی دارید این کتاب به شما کمک خواهد کرد.

اول عاشق خودت باش – مارک رکلاو

در 30 روز عادات خود را تغییر دهید تا زندگی‌تان تغییر کند! مارک رکلاو نویسنده‌‌ پرفروش آمازون در کتاب اول عاشق خودت باش، راه‌های غلبه بر عزت نفس پایین، اضطراب، تنش، حس ناامنی و عدم اعتمادبه‌نفس را به شما می‌آموزد. انسان چیزی نیست جز عزت نفس؛ جغرافیای بیرونی آدمی تغییر نمی‌کند، مگر اینکه فرد از درون، خودش را تغییر دهد و این تغییر در گرو شناخت خویش و رسیدن به عزت نفس است.

پاسخ به ایوب – کارل گوستاو یونگ

این کتاب همچنان به عنوان گسترده ترین تشریح و تفسیر یونگ از متون کتاب مقدس در نظر گرفته می شود. یونگ در این اثر به داستان مردی می پردازد که خدا را به چالش کشید؛ مردی که جهنم را بر روی زمین تجربه کرد اما همچنان از ایمان خود دست نکشید. سفر ایوب، شباهت های زیادی با تجارب خود یونگ دارد چرا که این روانکاو برجسته سوییسی نیز، به ژرفای ناخودآگاه خود سفر می کرد و با وجوه مختلف و فرونشانده روح خود مواجه می شد. یونگ با ارتباط برقرار کردن میان مسائل ماورایی و مفاهیم ناخودآگاه، کتاب پاسخ به ایوب را نه به عنوان یک متخصص کتاب مقدس بلکه به عنوان پزشکی می نویسد که به گفته خودش، شانس این را داشته تا اعماق زندگی ذهنی بسیاری از افراد را ببنید.

چگونه دیگران را روانکاوی کنیم – جاشوا مور

کتاب چگونه دیگران را روانکاوی کنیم، راهنمایی کاربردی است و سعی می کند به شما کمک کند تا از این به بعد به راحتی گول نخورید و فراتر از حرف های طرف مقابل آنچه در ذهنشان می گذرد و سعی در پنهان کردن آنرا دارند به راحتی متوجه شوید. این کتاب در این مسیر تکنیک های زبان بدن، نشانه های کلامی، علائم مربوط به صورت و شخصیات شناسی را با هم ترکیب می کند تا به شما کمک کند اهداف پنهان دیگران را بخوانید حقیقت را از تظاهر تشخیص دهید و از این به بعد عمیقتر و هوشمندانه تر رفتار کنید.

می‌خواهم بمیرم ولی دوست دارم دوکبوکی بخورم – بک سهی

اسمش را چه بگذاریم؟ – افسردگی؟ او دائما احساس پستی، اضطراب، شک و تردید بی‌پایان به خود می‌کند، اما نسبت به دیگران نیز به شدت قضاوتگر است. او احساسات خود را به خوبی در محل کار و با دوستان پنهان می کند. تلاشهای او طاقت طاقت فرسا هستند و او را از ایجاد روابط عمیق باز می دارند. این نمی تواند عادی باشد. اما اگر او تا این حد ناامید است، چرا همیشه می‌تواند به غذای خیابانی مورد علاقه‌اش، کیک برنجی تند و تیز تتئوک‌بوکی، تمایل پیدا کند؟ آیا زندگی فقط همین است؟

همه چیز درباره عشق – بل هوکس

بل هوکس در کتاب مشهور و پرطرفدار همه چیز درباره عشق، همان طور که از عنوان فرعی کتابش برمی آید، «نگاهی نو» به این قصه کهن دارد. اما مقوله عشق، تنها موضوعی نیست که او در کتاب خود از مناظر و زوایای گوناگون به آن می پردازد؛ بلکه به دلیل و بهانه عشق، بسا موضوع دیگر را هم شرح و بسط می دهد که خاصه در جغرافیا و زمانه ما بسیار نیازمند دانستن و آموختن درباره آنها هستیم: دروغگویی، خلوت و تنهایی، طمع کاری و پول پرستی، مصرف گرایی و ساده زیستی، تنبیه و مراقبت از فرزندان، تأثیر رسانه ها بر جامعه، مرگ اندیشی و پذیرش مرگ، مفهوم خانواده و اهمیت نیایش.

پاکسازی ذهن – جان ویلیامز

یک ذهن آشفته، یک بالش بی‌قرار می‌سازد! جان ویلیامز در کتاب پاکسازی ذهن: راهبردهای ساده و موثر برای رهایی از اضطراب و نگرانی، با تکنیک‌های خود به شما می‌آموزد که چگونه استرس و اضطرابتان را مدیریت و ذهن‌تان را از تشویش و نگرانی حفظ کنید.

درجا زدن ممنوع – جان سی مکسول

آیا اصول امتحان شده و درستی وجود دارد که همیشه بتوانند به رشد فرد کمک کنند؟ جان مکسول می گوید که جواب مثبت است. او بیش از پنجاه سال است که علاقه مند به توسعه شخصی است و برای اولین بار، هر آنچه را که لازم داریم تا بتوانیم پتانسیل های خود را دریابیم و به توانایی هایمان دست یابیم، یکجا جمع آوری کرده است و به ما یاد می دهد.روش او روشی منحصر به فرد است و تنها خودش می تواند اینگونه آموزش دهد.

زن چیست مرد کیست – سیمون بارون کوهن

کتابی که به بیان تفاوت های اساسی میان دو جنس زن و مرد می پردازد و از دیدگاه علمی علل این تفاوت ها را بررسی می کند. از ساختار مغز این دو سخن به میان می آورد، قدرت تحلیل و تفکر و یا قوت احساسات و عواطفشان را مورد بررسی قرار می دهد. همه آن چیزی را که برای شناختشان مورد نیاز است ارائه می کند و اطلاعات مفید و سودمندی را در اختیار می گذارد.

هنر اغواگری – رابرت گرین

تأثیرگذاری بر دیگران و اغوا کردن آن‌ها یک هنر است. رابرت گرین در خلاصه‌ کتاب هنر اغواگری، راه نفوذ در دل‌ها و تسخیر دیگران را با داستان‌های گوناگون تاریخی به شما می‌آموزد تا بتوانید در هر موقعیت، متناسب با شخصیت و منش طرف مقابل، استراتژی‌های مؤثر اغواگری و نفوذ را به‌کار گیرید و به موفقیت افزون‌تری دست یابید.

عصبیت و رشد آدمی – کارن هورنای

کتاب عصبیت و رشد آدمی نوشته‌ کارن هورنای، یکی از مشهورترین روانکاوان قرن بیستم است. او در این اثر تفاوت رشد سالم و روان‌رنجور و آنچه منجر به شکل‌گیری هریک از آن‌ها می‌شود را بررسی می‌کند. مکتب روانکاوی اولین موج روان‌شناسی نامیده می‌شود. دریایی خروشان از ایده، پژوهش، نظریه‌پردازی و سنت‌شکنی که هیاهوی بسیاری برپا کرد. عقاید فروید حتی امروز هم قابلیت شگفت‌زده کردن مخاطبانش را از دست نداده‌اند اما با وجود نوآوری، به دلیل محتوم دانستن سرنوشت انسان مورد اعتراض قرار می‌گیرند. کارن هورنای، یکی از پیروان و منتقدان هم‌عصر او تلاش کرد جنبه‌ای نو به جریان روانکاوی ببخشد و افکار خود را در آثار متعددی از جمله کتاب صوتی عصبیت و رشد آدمی به رشته‌ی تحریر درآورد.

عصبانی های عصر ما – کارن هورنای

دکتر هورنای در این کتاب، به کاوش در ساختار پایه ای اختلالات عصبی با توجه به بافت فرهنگی مربوط به آن ها می پردازد. موضوعاتی همچون نیاز وسواس گونه به محبت، احساس گناه و تلاش برای رسیدن به قدرت و احترام در این اثر مورد بحث قرار می گیرند. هورنای بیان می کند مشکلاتی که در افراد دارای اختلالات عصبی در فرهنگی مشخص به چشم می خورند، در واقع با ویژگی های زندگی در آن فرهنگ، کاملا همخوانی دارند. او به عنوان مثال بیان می کند تنها در شرایط فرهنگی مشخصی است که می توانیم مادران سلطه جو یا ایثارگر را پیدا کنیم و تنها به خاطر همین شرایط است که چنین تجاربی، در ادامه زندگی فرد تأثیرگذار هستند.

تعارض های درونی ما – کارن هورنای

هورنای در این کتاب، نظریه ای پویا مربوط به بیماری های روانی را شکل می دهد که بر پایه نگرش های «حرکت رو به جلو»، «حرکت در مقابل» و «حرکت در خلاف جهت» دیگران بنیان نهاده شده است. هورنای برخلاف فروید، نمی پذیرد که بیماری های روانی در غریزه ریشه دارند. او در مورد کارساز بودن تئوری خود بیان می کند: این تئوری برای اولین بار به ما اجازه می دهد تا استیصال برآمده از بیماری روانی را درک و حل نماییم. کشمکش های روانی را نمی توان با تصمیمات منطقی حل نمود. بلکه آن ها از طریق تغییر شرایط درون شخصیتی که آن ها را به وجود آورده، از بین می روند.

کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند – فلیپا پری

فلیپا پری” از تجربه سال های زیادی که به عنوان روان درمانگر، خاله، همسر و مادر زندگی کرده، برای راهنمایی ما در نقش ترسناک و صریح “پدر و مادر” با تمرکز بر سال های اولیه زندگی فرزند، استفاده می کند. نظریه های حکیمانه او با مطالعات موردی از مشتریان و حکایات مربوط به روزهای تربیت فرزند خودش عجین است. هیچکدام از این موارد با حالت از خودراضیانه انجام نمی شود بلکه با لحنی صادقانه و انسانی انجام می شود.

خودکاوی – کارن هورنای

دکتر هورنای در این کتاب، شیوه های مختلف خودکاوی را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد که یعنی افراد تا چه میزان می توانند به تنهایی از تکنیک های روانکاوی برای حل مشکلات خودشان استفاده کنند. این روانکاو برجسته آلمانی در کتاب خودکاوی، موضوعات متنوع، جذاب و بسیار آموزنده ای را برای مخاطبین شرح می دهد: نیروهای محرکه در بیماری های روانی، مراحل مختلف ادراک روانکاوانه، نقش بیمار و درمانگر در فرآیند روانکاوی، خودکاوی گاه به گاه و نظام مند، و توقعات واقع گرایانه ای که می توان از به کارگیری فرآیند خودکاوی داشت.


روانشناسی زنان – کارن هورنای


دکتر هورنای در این کتاب ارزشمند، مشاهدات بالینی دقیق و آزمایشاتش هم در رابطه با نظریات خود و هم در رابطه با نظریات فروید را با مسائل مربوط به روانشانسی زنان گره می زند. موضوعات به بحث گذاشته شده در این کتاب شامل سردی در رابطه جنسی، مشکل موجود در آرمان تک همسری، مشکلات مادران، عدم اطمینان میان جنسیت ها، مازوخیسم زنانه و نیاز بیمارگونه به عشق می شوند. کارن هورنای در سراسر کتاب روانشناسی زنان، از تجربیات خود به عنوان یک درمانگر بهره می برد و همزمان، به شکلی مستمر به ارزیابی عوامل روانشناسانه در بافت نیروهای فرهنگی می پردازد.

انواع مردان – جین شینودا بولن

« جین شینودا بولن» این الهه رهایی بخش در حوزه جنسیت، در این کتاب «انواع مردان»، توجه خود را به الگوهای درونی قدرتمند – یا کهن الگوها – معطوف می کند که شخصیت ها، مشاغل و روابط شخصی مردان را شکل می دهد. وی با مشاهده این کهن الگوها به عنوان همتایان درونی جهان بیرونی کلیشه های فرهنگی، نشان می دهد که چگونه مردان می توانند احساس ارزشمندی از یکپارچگی و یکپارچگی را بدست آورند. در حالی که آنچه انجام می دهند با آنچه که هستند سازگار است.

هنر گوش دادن – اریک فروم

اگرچه فروم قصد داشت آثارش را به عنوان روان درمانگری بالینی به انتشار برساند، این آرزو هیچ وقت در زمان حیات او به واقعیت تبدیل نشد. اما این کتاب، درست همین کار را می کند. کتاب هنر گوش دادن، اطلاعات جدید و جذابی را در مورد فروم به عنوان یک درمانگر و همچنین، شیوه مواجهه ی او با رنج های روانی بیمارانش در اختیار مخاطبین می گذارد. هر فصل از این اثر، غیررسمی بودن و صمیمیت موجود در کار حرفه ای فروم را نشان می دهد و از منظری نو و متفاوت به انسانیت، صداقت و تفکرات او می پردازد.

انسان برای خویشتن – اریک فروم

فروم در این اثر آموزنده و خواندنی به سردرگمی زنان و مردانی می پردازد که به خاطر باور نداشتن به قواعد هدایت کننده ی زندگی، به قربانی های درمانده و ناتوان نیروهای درونی و بیرونی تبدیل می شوند. فروم با همان نقطه نظر گسترده و میان رشته ای خود که از خصوصیات آثار برجسته اش به حساب می آید، به مخاطبین نشان می دهد که روانشناسی نمی تواند خود را از مشکلات فلسفه و اخلاقیات جدا کند و همچنین، ذات انسان را نمی توان بدون فهم ارزش ها و کشاکش های اخلاقی پیش روی همه ما درک کرد. فروم در کتاب انسان برای خویشتن استدلال می کند که یک نظام اخلاقی را می توان به جای الهامات و سنت ها، بر اساس سرشت انسان شکل داد.

انقلاب امید – اریک فروم

این کتاب، درست مانند عنوانش، اثری روح بخش است و مسائل مهم و جذابی را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد: تعریف امید، معنای واقعی انسان بودن، و اقدامات مورد نیاز برای ترویج انسانیت در جامعه ای که به شکلی روزافزون، در باتلاق انزوا و عدم ارتباط فرو می رود. این اثر کلاسیک، مخاطبین را به چالش می کشد تا از میان دو راه پیش روی انسانیت، یکی را انتخاب کنند: اولین راه که به جامعه ای کاملا ماشینی شده می انجامد و فرد در آن، به ابزاری در خدمت ماشین ها تبدیل می شود؛ و یا راه دوم، که مسیر انسانیت است و امیدواری. کتاب انقلاب امید، به دلیل نثر خردمندانه و تأثیرگذار فروم، درکی جدید از معنای انسانیت و امید را به مخاطبین می بخشد.

جامعه سالم – اریک فروم

یکی از علایق اصلی فروم، تحلیل ساختارهای اجتماعی و تأثیر آن ها بر سلامت روان افراد بود. فروم در این پژوهش جذاب، پا را فراتر می گذارد و می پرسد: «آیا یک جامعه می تواند مریض باشد؟» یافته های او نشان می دهد که جواب این سوال، مثبت است. این روانشناس بزرگ در کتاب جامعه سالم، به نقش کاپیتالیسم مدرن در ایجاد احساس بیگانگی در افراد می پردازد و جایگزین های تاریخی و معاصر آن را به بحث می گذارد. فروم در نهایت، ایده هایی جدید را به منظور سازمان دهی مجدد به اقتصاد، سیاست و فرهنگ ارائه می کند؛ ایده هایی که حامی سلامت روان افراد و همچنین نیاز اساسی ما انسان ها به عشق و آزادی هستند.

هنر عشق ورزیدن – اریک فروم

آیا عشق ورزیدن یک هنر است؟ اگر پاسخ این سوال مثبت باشد، بنابراین باید اصولی برای آموختن این هنر نیز وجود داشته باشد. اریک فروم در کتاب هنر عشق ورزیدن، این دسته از اصول و مهارت‌ها را به شما می‌آموزد. غالبا باور عمومی این است که عشق مانند یک صاعقه‌ ناگهانی بر سر انسان فرود می‌آید. در چنین شرایطی، آدمی خواه‌ناخواه اسیر عواطف پرشوری خواهد شد که برای نامیدنش واژه‌ای جز عشق به یاری‌اش نمی‌آید. اما آیا به راستی می‌توان هر نوع احساس گذرا اما قدرتمندی را عشق نامید؟ یا به بیانی دیگر، آیا عشق ناگهان و بی‌اختیار فرد پدید می‌آید، یا برای به چنگ آوردنش باید کوشید؟

زبان از یاد رفته – اریک فروم

اریک فروم در این اثر خواندنی، مخاطبین را با دنیای زبان نمادها آشنا می کند و آن را زبانی خارجی می نامد که همه ما باید یاد بگیریم. به عقیده فروم، درک نمادها به ما کمک می کند تا به لایه های پنهان شخصیتمان برسیم و همچنین، با تجارب سایر انسان ها ارتباط برقرار کنیم. او توضیح می دهد که با تسلط بر زبان نمادین رویاها، قادر خواهیم بود از خرد ژرف موجود در اساطیر، هنر و ادبیات بهره مند شویم. کتاب زبان از یاد رفته، دربردارنده تاریخچه تفسیر رویا و همچنین تحلیل های فروم از انواع مختلف رویا است.

روانشناسی عزت نفس – ناتانیل براندن

این کتاب، اثری ضروری برای هر کسی است که به جنبه های شخصی یا حرفه ای مربوط به عزت نفس علاقه دارد. این اثر نشان می دهد که چرا عزت نفس، نقشی اساسی در سلامت روان، موفقیت، رضایت شخصی و روابط مثبت ایفا می کند. براندن، شش تمرین اقدام-محور را برای زندگی روزمره ارائه می کند که درکی کامل از مبانی عزت نفس به خواننده می بخشند. او همچنین به اهمیت عزت نفس در پنج حوزه محل کار، تربیت فرزندان، تحصیل، روان درمانگری و فرهنگ می پردازد. کتاب روانشناسی عزت نفس، راهنمایی کاربردی و قابل اتکا برای معلمان، والدین، مدیران و درمانگرانی است که مسئول رشد و گسترش عزت نفس در افراد دیگر هستند.

بهانه ممنوع – برایان تریسی

اکثر مردم فکر می کنند موفقیت از شانس خوب یا استعدادهای عظیم ناشی می شود، اما بسیاری از افراد موفق به موفقیت های خود به روشی ساده تر می رسند: از طریق نظم و انضباط شخصی. بهانه ممنوع به شما نشان می دهد که چگونه می توانید در هر سه زمینه اصلی زندگی خود، از جمله اهداف شخصی، اهداف تجاری و مالی و شادی کلی، به موفقیت دست پیدا کنید.

رشد و توسعه فردی – سارا نعمتی

توسعه فردی مفهومی است که برای بسیاری از ما اهمیت فراوانی دارد. هر یک از ما خواستار بهبود زندگی خود، رسیدن به اهداف شخصی و حرفه ای و داشتن روحیه و انگیزه برای رسیدن به موفقیت هستیم اما گاهی اوقات، برای دستیابی به این هدف ها، به راهنمایی و استراتژی های مناسب نیاز داریم.

زندگی با روان گسیختگی – ازمی ویجون وانگ

زندگی با روان‌گسیختگی مجموعه یادداشت‌هایی از ازمی ویجون وانگ است که در هر یک از آن‌ها بر روی تجربیات متفاوت خود از سال‌ها دست‌وپنجه نرم کردن با اختلال روان‌گسیختگی تمرکز کرده است. وانگ کتاب را از جایی شروع می‌کند که این تشخیص برای وی داده و این سفر برای او آغاز شد. موضوع سایر جستارها از اختلاف‌نظر جامعه‌ی پزشکی در مورد شیوه‌های تشخیص و برچسب بیماری‌ها، استفاده از شیک‌پوشی و رعایت مد روز برای نمایش کارکرد عالی خود در عین روان‌گسیخته بودن، شکست سیستم آموزشی در برخورد یا کمک به این افراد و.. متنوع و گسترده است.

روانشناسی تاریک – زک آدامز

در کتاب روانشناسی تاریک، زاک آدامز تاکتیک هایی آموزش می دهد که مردم از آنها برای دستکاری روانی شخص یا برای رسیدن به خواسته خود استفاده می کنند. ما زندگی را با این تفکر انجام نمی دهیم که چگونه متقاعد شویم و در موقعیت های خاص و یا در جهت انتخاب های خاص مانور دهیم، زیرا همه ما دوست داریم فکر کنیم که بر اعمال خود کنترل کامل داریم. این مسئله ممکن است در برخی موارد صادق باشد، اما نه در همه موارد.

بدن دروغ نمی‌گوید – آلیس میلر

بررسی آسیب های دوران کودکی و تأثیرات ناگوار و ناتوان کننده آن توسط یکی از روانشناسان برجسته جهان. پیش از این، آلیس میلر، روانکاو مشهور، پیامدهای دوربرد سوء استفاده از کودکی بر بدن را بسیار دقیق بررسی کرده بود. میلر در کتاب بدن هرگز دروغ نمی گوید با استفاده از تجربیات بیماران خود به همراه داستان های بیوگرافی غول های ادبی مانند ویرجینیا وولف، فرانتس کافکا و مارسل پروست، نشان می دهد که چگونه تحقیر، ناتوانی جنسی و عصبانیت کودک، اثر خود را در بزرگسالی نشان می دهد.

شوک آینده – الوین تافلر

در همین ابتدا باید گفت که «شوک آینده» مربوط به زمان حال است و بیشتر برای امروز ما قرار است کاری کند. «شوک آینده» نوشته «الوین تافلر» درباره آنچه امروز برای مردم و گروههای اجتماعی در حال رخ دادن است قرار است روشنگری نماید. باید گفت که این تغییرات سریع محصولات، جوامع، سازمانها و نهاد ها حتی بر روی الگوهای دوستی و عشق ما تأثیر می گذارد.

کوه دوم – دیوید بروکس

در کتاب کوه دوم، دیوید بروکس چهار تعهد را توضیح می دهد که زندگی معنا و هدف را تعریف می کند: تعهد به همسر و خانواده، حرفه ، فلسفه یا ایمان و جامعه. تحقق شخصی ما به این بستگی دارد که ما چطور این تعهدات را انتخاب و اجرا کنیم. بروکس به طیف وسیعی از افرادی نگاه می کند که زندگی ای شاد داشته اند، متعهدانه زندگی کرده اند و ضرورت و زیبایی وابستگی را پذیرفته اند. او دانش خود در مورد چگونگی انتخاب شریک زندگی، چگونگی انتخاب یک حرفه، چگونگی زندگی کردن با فلسفه و اینکه چگونه می توانیم شروع به ادغام تعهدات خود در یک هدف مهم کنیم را توضیح می دهد.

سرسختی قدرت اشتیاق و پشتکار – آنجلا داکورث

آنجلا داکورت پرفروش ترین نویسنده و روانشناس نیویورک تایمز، در کتاب “سرسختی” به هر کسی که برای موفق شدن تلاش می کند – خواه پدر و مادر، دانش آموزان، مربیان، ورزشکاران، یا بازرگان – نشان می دهد که راز موفقیت های بزرگ، استعداد نیست بلکه ترکیبی خاص از اشتیاق و پافشاری است که آن را “سرسختی” می نامد. داکوورث با توجه به داستان تاثیر گذار زندگی خود به عنوان دختر دانشمندی که مکررا فقدان “نبوغ” را در خود تجربه کرده بود، تشریح می کند که آنچه که واقعا موفقیت را به وجود می آورد “نبوغ” نیست بلکه ترکیبی بی نظیر از اشتیاق و مقائمت طولانی مدت است.

فلسفه ملال – لارس اسوندسن

کتاب فلسفه ملال به قلم لارس اسوندسن، شرحی هوشمندانه و سرگرم کننده از کسالت بارترین لحظات و اعصاب خردکن ترین روزهایمان است. در درجه اول برای هرکسی ممکن است این سوال پیش بیاید که اصلا ملال چیست؟ آیا همان افسردگی است؟ یا شاید یک احساسی ناخوش مانند بی‌حوصلگی باشد. لارس اسوندسن در کتابش، تعریف‌های مختلفی از زبان فیلسوفان متعدد درباره ملال ارائه می‌کند.

پوست در بازی – نسیم نیکلاس طالب

نسیم نیکلاس طالب به عنوان یکی از مهمترین متفکران زمان، در کتاب جذاب و کاربردی “پوست در بازی”، تعریف جدیدی از معنای درک جهان، موفقیت در یک حرفه، مشارکت در یک جامعه عادلانه، و تأثیرگذاری بر دیگران را ارائه می کند. نسیم نیکلاس طالب، با استناد به نمونه هایی از حمورابی گرفته تا سنکا، آنتئوس جاینت و دونالد ترامپ، نشان می دهد که تمایل به پذیرش ریسک، خود یک ویژگی اساسی قهرمانان و مقدسین است و موجب شکوفایی مردم در همه زمینه های زندگی می شود.

قوی سیاه – نسیم نیکولاس طالب

قوی سیاه، رویدادی بسیار نامحتمل با سه ویژگی اصلی است: غیرقابل پیش بینی است؛ تأثیر شگرفی دارد؛ و پس از اتفاق افتادن، می توانیم تحلیلی از آن ارائه کنیم که باعث می شود آن رویداد، قابل تفسیرتر و پیش بینی پذیرتر از گذشته جلوه کند. طالب سال ها در این باره تحقیق کرده که انسان ها چگونه به خودشان می قبولانند که بیشتر از آنچه واقعا می دانند، اطلاعات دارند. ما اغلب ذهنمان را درگیر رویدادهای نامرتبط و بی اهمیت می کنیم، در حالی که اتفاقات بزرگ و تأثیرگذار به غافلگیر کردن ما و شکل دهی به جهانمان ادامه می دهند.

مادری که کم داشتم – جاسمین لی کوری

راهنمایی دوستانه و حرفه‌ای برای دریافت عشقی که از آن محروم بودید. کتاب مادری که کم داشتم یکی از آثار محبوب و شناخته شده در حوزه خودیاری است که توسط جاسمین لی کوری تالیف شده و به شما در شناختن اثرات بی‌مهری‌ها و نادیده گرفته شدن دوران کودکی و یافتن راهی مناسب برای جبران آن‌ها کمک می‌کند.

من مضطرب – استفانی برتولون

کتاب من مضطرب نوشته استفانی برتولون به مسأله‌ی مهم و فراگیر اضطراب مدرن و راه‌های مواجهه با آن می‌پردازد. در دنیای تکنولوژیک و مجازی امروز که همه به‌شدت در معرض تأثیر شبکه‌های اجتماعی هستیم، ممکن است ناخودآگاه و ناخواسته دچار استرس شویم. این کتاب به ما می‌آموزد که چطور بین فناوری و زندگی تعادل برقرار کنیم واز تأثیر سوء فناوری بر زندگی و روابط‌مان جلوگیری کنیم.

نترس باش – جین کیس

کتاب نترس باش، اثری بسیار آموزنده و پربار، سرشار از انرژی مثبت و انگیزشی است که با روایت داستان های واقعی به هر خواننده ای شجاعت می بخشد. جین کیس در مقام یک پیشگام و نیکوکار در حوزه فناوری شایسته احترام است. او افراد زیادی را می­‌شناسد و داستان­‌ها و تجربیات آنان را در کتابش به اشتراک می­‌گذارد؛ داستان­‌ هایی واقعی از افراد معروف و کمتر شناخته­‌ شده که ممکن است به خواننده انگیزه بدهد تا به ایده‌­های خود با دید دیگری بنگرند و شهامت عملی کردن آن­‌ها را بیابند.

در اهمیت کاری نکردن – جنی اودل

جنی اودل، در کتاب در اهمیت کاری نکردن به مخاطب کمک می‌کند با تغییر افکارش دنیایش را تغییر دهد. هیچ چیز سخت تر از هیچ کاری نکردن نیست. در جهانی که ارزش ما با میزان بازدهی مان تعیین می شود، بسیاری از ما احساس می کنیم فناوری هایی که روزانه از آنها استفاده می کنیم، منابع مالی ای هستند که لحظات عمر ما را تسخیر، بهینه و مناسب سازی کرده اند. اوقات فراغتمان را تسلیم ارزیابی های عددی می کنیم، با نسخه های الگوریتمی یکدیگر تعامل می کنیم و برندهای شخصی می سازیم و آنها را حفظ می کنیم.

هنر حاضر جوابی و طنازی – پاتریک کینگ

گفتگو کلید تمام آنچه در زندگی می خواهید است. پیشرفت در حرفه خود، پیدا کردن دوستان جدید و موفقیت عاشقانه – همه اینها از یک پایه مکالمه شروع می شود. بنابراین از آنها نهایت استفاده را ببرید و در شوخی های شوخ طبعانه تخصص پیدا کنید. شما یک لیست انتظار از دوستان جدید خواهید داشت. این هشتمین کتاب از مجموعه “چگونه دوست داشتنی تر و کاریزماتیک تر باشیم” است.

چطور با هرجور آدمی ارتباط برقرار کنیم – لیل لوندز

کتاب چطور با هر جور آدمی ارتباط برقرار کنیم به شما کمک می‌کند تا راز موفقیت برخی از افراد را دریابید.. افرادی که به نظر‌ می‌رسد همه چیز دارند، با اعتماد به‌ نفس صحبت می‌کنند، در جلسه‌ های کاری قدرت بیانی عالی دارند و همیشه صاحب بهترین موقعیت‌ های اجتماعی و بهترین شغل‌ها هستند. راز موفقیت این افراد نه در زیبایی ظاهری آن‌ها و نه در هوش و استعداد آنهاست؛ رمز موفقیت آن‌ها این است که بهتر از بقیه با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند.

ماهیت و کارکردهای تفکر نقادانه و خلاقانه – ریچارد پل و لیندا الدر

در طول کتاب تفکر نقادانه و خلاقانه، نویسندگان پل و الدر درباره این ایده اساسی توضیح می دهند که نظم و انضباط روشنفکرانه همراه با اصالت و بهره وری است و همچنین این قطب های تصور شده (تفکر انتقادی و خلاق) جنبه های جدانشدنی تعالی اندیشه را هستند.

مفهوم ها و ابزار های تفکر نقادانه – ریچارد پل – لیندا الدر

این کتاب قدرتمند مفاهیم و اصول اصلی تفکر انتقادی را به عنوان چارچوبی توانمند در حل مسئله برای هر حرفه، دوره تحصیلی و در حقیقت هر حوزه زندگی معرفی می کند. مفهوم ها و ابزارهای تفکر نقادانه، عصاره کار پیشگامانه ریچارد پاول و لیندا الدر است و هدف از تجزیه ساختار تفکر از طریق عناصر استدلال و چگونگی ارزیابی کیفیت تفکر ما را نشان می دهد. مبانی تفکر انتقادی و چگونگی استفاده از آنها را می توان برای بهبود آموزش و یادگیری در همه سطوح استفاده کرد. مفهوم ها و ابزارهای تفکر نقادانه همچنین به این موضوع می پردازد که چگونه می توانیم یاد بگیریم که از افکار خودمحور و اجتماعی محور، که منجر به نزدیک بینی، خودفریبی، استکبار، ریاکاری، طمع، خودخواهی، تعصب و مانند آن می شود جلوگیری کنیم.

بازگشت به عشق – هارویل هندریکس

کتاب بازگشت به عشق اثر هارویل هندریکس روزنه‌ای امیدوارانه و دقیق‌تر را به سوی روابط احساسی می‌گشاید و به شما کمک خواهد کرد تا رابطه‌اى پرمهر و حمایت‌گر خلق کنید. ازدواج سفری روانی و روحی است که با شور و حال و سرمستی آغاز شده و مسیر خود را از میان گذرگاه ناهموار و پرپیچ و خم «خودکاوی» و «خودشناسی» ادامه می‌دهد و نهایتا به خلق کانونی صمیمی، شاد و همیشگی می‌انجامد. صرف نظر از این‌که این دید و نگرش خاص توانایی‌ها و امکاناتی را به شما ارائه می‌دهد که درک کنید. اگر به آن اعتقاد چندانی نداشته باشید، خوشبختی شما نه به پیدا کردن «همسر ایده‌آل» بلکه به میزان تمایل شما به کشف و درک بخش‌های پوشیده و پنهان وجود خودتان بستگی خواهد داشت.

پنج زبان عشق – گری چاپمن

پنج زبان عشق: چگونه تعهد قلبی خود را به همسر خود بیان کنیم کتابی است که توسط گری چپمن در سال 1992 منتشر شد. این پنج روش کلی که شرکای عاشقانه عشق را ابراز می کنند و تجربه می کنند، ترسیم می کند، که چپمن آن را “زبان های عشق” می نامد. آنها اعمال خدمات، هدیه دادن، لمس فیزیکی، زمان با کیفیت و کلمات تایید کننده هستند.

سفر روح – مایکل نیوتن

جدیدترین جزئیات و جدیدترین کشف های پیشگام را که برای اولین بار رمز و راز زندگی در دنیای روح پس از مرگ بر روی زمین را آشکار می کند بیاموزید – اثبات زنده ماندن هوشیاری ما در سفر روح توسط مایکل نیوتون. دکتر نیوتن با استفاده از یک تکنیک خاص هیپنوتیزم برای رسیدن به خاطرات پنهان افراد، برخی از بینش های شگفت انگیز را در مورد آنچه بین زندگی ها برای ما اتفاق می افتد کشف می کند.

زمینی نو – اکهارت تله

برای بعضی‌ها، کتاب زمینی نو نوشتۀ اکهارت تول صرفاً تلنگری‌ست. بعضی‌ها نیز روندِ بیداری‌شان آغاز شده، اما خود نمی‌دانند. این کتاب، به آنها کمک می‌کند تا بیداریِ خود را دریابند. خاستگاهِ بیداریِ بعضی آدم‌ها رنج و مصیبت است؛ بعضی‌ها هم توفیقِ آن را می‌یابند که در زندگیِ خود با استادی حقیقی آشنا شوند. بعضی‌ها با شنیدنِ یک جمله بیدار می‌شوند و بعضی‌ها هم با خواندنِ یک کتابِ خوب مثلِ نیروی حال. اگر روندِ بیداریِ تو آغاز شده است، این کتاب به بیداریِ تو سرعت و ژرفا می ‌بخشد.

دلهره های کودکی – آلیس میلر

کتاب دلهره های کودکی؛ در جستجوی خود واقعی نوشته آلیس میلر، روانکاو سوئیسی – لهستانی است. او پس از ۲۰ سال کار در حوزه روانکاوی، از نقاشی‌هایی که از کودکیش به جا مانده بود، توانست کودکی خود را بازیابد. بعد از آن، اعتبار نظریه های روانکاوی را زیر سوال برد، از عضویت در انجمن بین المللی روانکاوی استعفا کرد و در ۱۹۹۵ تغییراتی در کتاب پرفروشش، دلهره‌های کودکی، به وجود آورد و ویراست تازه‌ای از آن منتشر کرد.

نمی‌توانی به من آسیب بزنی – دیوید گاگینز

دوران کودکی برای دیوید گاگینز مثل یک کابوس بود. فقر، پیش داوری و آزار فیزیکی تمام چیز هایی بود که روز و شب او را تشکیل می داد. اما او از طریق خودسازی، استقامت روحی و سخت کوشی توانست خودش را از یک جوان افسرده بدون آینده به یک ورزشکار استقامتی برتر جهان و چهره نیروی مسلح آمریکا تبدیل کند. او در رخداد های استقامتی مختلف دارای رکورد است و باعث شده است مجله Outside او را به عنوان آماده ترین مرد جهان معرفی کند.

بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی – جیمز هالیس

کتاب بیست و یک کار مهم بعد از سی سالگی در واقع دعوتی است برای عمیق شدن در وجود خود و شناخت بیشتر لایه های مختلف آن. اگر سی سالگی را گذرانده باشید تا الان متوجه شده اید که بسیاری از مشکلات زندگی شما راه حل ندارند! اگر نمی خواهید این واقعیت را بپذیرید، بهتر است از خیر خواندن این کتاب بگذرید و به رؤیاپردازی خود برای حل مسائل زندگی ادامه دهید.

یافتن معنا در نیمه دوم عمر – جیمز هالیس

به تعبیر جیمز هالیس در این دوره ماخود را در جنگلی تاریک می یابیم، در حالی که مسیر زندگی مان را گم کرده ایم. در نیمه اول عمر ما غالباً تصور می کنیم زمانیکه به واسطه کار درست، ازدواج کردن با شخص درست، بچه دار شدن و خریدن خانه به موفقیت برسیم، همه چیز جفت و جور خواهد شد. ما فکر می کنیم زندگی مان با این موفقیت ها به ثباتی می رسد که در پناه آن به آرامش خواهیم رسید، اما با ورود به نیمه دوم عمر (بین ۳۵ تا ۷۰ سال) از درون حس می کنیم اوضاع روحی مان چندان خوب نیست. حس می کنیم برخی از راه ها و انتخاب هایی که در زندگی رفته ایم و در زمان خودش فکر می کرده ایم که درست بوده است، چندان هم درست نبوده اند.

قبایل – ست گادین

کتاب قبایل که از پرفروشترین کتاب های نیویورک تایمز نیز بوده به مدیران هر کسب و کاری و رهبران هر گروهی پیشنهاد می شود. ماکس وبر، اصطلاح رهبر را برای رهبران سیاسی و مذهبی به کار می‌بُرد و وقتی از کاریزما حرف می‌زد، معمولاً به این افراد توجه داشت. وارن بنیس، سعی کرد ما را عادت بدهد که واژه‌ی رهبر را برای مدیرانی به کار ببریم که به جای حفظ وضعیت موجود، می‌کوشند سازمان و کسب و کار و مجموعه‌ خود را به نقطه‌ای بهتر و فراتر، دعوت و هدایت کنند. بدین ترتیب، وارن بنیس با تعریف خود، تعداد رهبران را در جهان افزایش داد.

دژخیم عشق – جلاد عشق – اروین د یالوم

کتاب دژخیم عشق یک نقطه عطف در کتاب های روانشناسی داستانی به شمار می آید. اروین د. یالوم گفته است: در این کتاب، داستان ده بیمار را بازگو کرده ام که به درمان روی آورده اند و در دوره کارشان با دردِ وجود دست و پنجه نرم می کرده اند. اما دلیل اشخاصی که برای دریافت کمک به من مراجعه کردند، این نبود. برعکس، همه ده نفر از مشکلات مشترک زندگی روزانه، نظیر تنهایی، نفرت از خود، ناتوانی جنسی، سردرد میگرنی، وسواس جنسی، چاقی، فشار خون، اندوه، مشغولیت ذهنی عشقی سوزان، نوسان خُلق و خو و افسردگی رنج می بردند. اما درمان به نحوی ریشه های عمیق این مشکلات روزانه ـ ریشه هایی که تا شالوده هستی گسترش یافته بودند ـ را آشکار کرد.

مهارت های استادی – قوانین استادی – چیرگی – رابرت گرین

نویسنده در کتاب مهارت های استادی به شما آموزش می دهد که چطور ویژگی‌های برجسته شخصیتی خود را پیدا کرده و به بالاترین درجه در آن برسید. رابرت گرین معتقد است که نوعی مهارت در ذات همه ما وجود دارد که می تواند هر توانایی که داریم را به بالاترین درجه برساند. او در کتاب پرفروش حاضر، تمام تلاش خود را به‌ کار برده است تا این هوش را به خوانندگان آموزش دهد. نویسنده این کتاب رویکردی سیستماتیک به شما ارائه می کند که بتوانید بر تمام مهارت‌هایتان مسلط شوید. این کتاب در مجموع راهنمایی برای کسانی است که دوست دارند پیشرفت کنند و به موفقیت برسند.

هیچ ایده ای نداریم – جورج چم

کتاب هیچ ایده ای نداریم ترکیب هیجان انگیز و جذاب کیهان شناسی آمیخته با طنز است. این کتاب سراغ چیزهایی که می دانیم نمی رود، سراغ ندانستن های ما می رود. هرگاه دانشمندان نیاز به توصیف چیز عجیب جدیدی که کشف یا تصور کرده اند داشته باشند، یا کلمه جدیدی ایجاد می کنند یا از کلمات موجود که دارای معنی مشابهی هستند استفاده می کنند یا کلماتی با معانی کاملا متفاوت را به کار می گیرند. در این اثر بزرگ‌ترین معماهای بی پاسخ تاریخ بشریت را می خوانید و اینکه چطور این سوالات هنوز بی جواب مانده‌اند.

منحنی خلاقیت – آلن گنت

این باور را به خوردمان داده‌ اند که خلاقیت در قلمرو نبوغ قرار دارد و در اختیار تعداد کمی از افراد با استعداد و باهوش است که در لحظاتی پیشبینی‌ ناپذیر به الهام دست می‌ یابند و اگر نابغه نیستیم، بهتر است بساط‎مان را جمع کنیم و تسلیم شویم. یا از این موهبت برخورداریم یا نیستیم. اما آلن گنت در کتاب منحنی خلاقیت نشان می‌ دهد که چنین چیزی حقیقت ندارد.

چرا میخوابیم – متیو واکر

کتاب چرا می خوابیم؟ نوشته متیو واکر به قدرت خواب و رویا پرداخته است. جدا از اینکه خوابیدن یکی از لذت‌ بخش‌ترین اعمالی است که هر فرد در طول زندگی‌اش انجام می‌دهد، خواب یکی از عوامل تضمین کننده سلامتی هم به شمار می‌ رود. با داشتن خواب کافی، تمام اجزای بدن می‌توانند کار خود را به صورت درست انجام دهند. خواب کافی و مناسب به بدن کمک می‌کند تا میزان قندخون را کنترل کند، به حفظ وزن کمک کند و … بنابراین داشتن شش الی هشت ساعت خواب برای هر بزرگسال لازم و ضروری است. در این کتاب با خواب، دلایل خوابیدن، چگونگی تاثیر خواب بر سلامتی و موارد بسیار دیگری که اهمیت خواب را روشن و واضح می‌کنند، آشنا می‌شوید.

خود برتر – بهترین خودت باش – مایک بایر

خود برتر شما بهترین نسخه وجودی شماست و اگر خواهان یک زندگی آرام و شاد هستید برای شما ضروری است که با خود برترتان، هماهنگی ایجاد کنید. او را بشناسید و راه های برقراری ارتباط با او را فرا بگیرید. چرا که سعادت شما را محقق می کند. این کتاب برای تمام کسانی که تصمیم دارند جدی در مسیر رسیدن به هدف‌هایشان قدم بردارند مفید است و کمک می‌کند روزهای بهتری را برای رسیدن به آرزوها تجربه کرد.

زندگی ات را هشتاد بیست کن – زندگی خود را 80/20 کنید – دیمون زاهاریادس

نویسنده قصد دارد این مفهوم ساده را که سبب ایجاد تغییر در زندگی می‌شود را در جنبه‌های مختلف تجربه‌ روزانه‌ تان اعمال کند. قانون 20/80 ابزاری قدرتمند است که به کمک آن که می‌توانید به حداکثر رضایت از زندگی حرفه‌ای، خانوادگی و روابط‌تان دست یابید. این قانون، تاثیر زیادی روی رژیم غذایی، تناسب اندام، امور مالی و آموزش شما دارد. می‌توانید کسب‌ وکار کوچکتان را در یک دوره شگفت‌ آور کوتاه مدت، به سمت موفقیت قابل توجهی سوق دهید.

موفق ساز ها – ستاره ساز ها – درک تامسون

سردبیر مجله ی آتلانتیک، درک تامسون، در تحقیقات تحول برانگیز خود، از روانشناسی پنهان این که چرا برخی چیزها مورد علاقه ما هستند، پرده برمی دارد و ساز و کارهای اقتصادی بازارهای فرهنگی را که به شکلی نامحسوس به زندگی ما جهت می دهند، آشکار می سازد. تامسون در کتاب موفق سازها با خط بطلان کشیدن بر داستان هایی غیرواقعی درباره افراد موفق که امروزه بسیار همه گیر شده اند، به مخاطبین خود نشان می دهد که کیفیت برای رسیدن به موفقیت کافی نیست، هیچکس سلیقه خوب ندارد، و برخی از محبوب ترین محصولات در طول تاریخ، تنها یک قدم با شکست کامل فاصله داشته اند.

قانون پنجاهم – رابرت گرین

برای انسان‌هایی که اسیر توهماتشان هستند، آموختن موضوعات ارزشمند، اگر ناممکن نباشد، بدون شک، سخت خواهد بود. انسانی که خواهان خلق خویشتن است، همه‌ چیز را بررسی و آموزش‌ها را جذب می‌کند، آن‌گونه که ریشه‌ درختان، آب را.. این سخنان، که از متن کتاب قانون پنجاهم گرفته شده، نشان می دهد که واقع بینی نسبت به زندگی و نترس‌ بودن، تا چه حد می تواند زندگی انسان‌ها را تغییر دهد و در مسیر تازه‌ای وارد کند؛ همان چیزی که رابرت گرین و فیفتی سنت درباره‌اش فراوان سخن گفته‌اند.

رمز اعتماد به نفس – کتی کی و کلیر شیپمن

در کتاب رمز اعتماد به نفس به شکل و گونه‌ای خاص، الهام‌ بخش، متقاعد کننده و ریزبینانه‌ای نشان داده‌ شده است که زنان و خانم‌های دنیا اگر بتوانند روی فکر، غرایز، احساساتشان کار کنند و جرات و شجاعت کافی را داشته باشند که به‌ درستی رفتار و عمل کنند؛ می‌توانند با چشمان خود تغییرات و دگرگونی بسیاری را در زندگی‌شان ببیند و آن را احساس کنند.

زندگی نزیسته ات را زندگی کن – رابرت الکس جانسون

ما انسان ها نیاز داریم تا با جوانب نامعلوم و اسرارآمیز زندگی که از همه طرف ما را احاطه کرده اند ارتباط برقرار کنیم، گرایشی که منشأ آن نه تنها هوش خودآگاه، بلکه کل وجود ماست. نقش منحصربه فرد انسان در صحنه ی نمایش الهی این است که این انرژی های نامرئی را بسنجد، آن ها را به کار گیرد و به مرحله ی خودآگاهی برساند و سپس آن ها را با رفتارمان ترکیب کند. رابرت الکس جانسون در کتاب زندگی نزیسته ات را زندگی کن در مورد چگونگی کنار آمدن با احساس ناکامی یا پشیمانی در نیمه دوم زندگی و چگونگی ساختن وجودی پرمعنی ، حتی اگر شرایط بیرونی قابل تغییر نباشد توصیه هایی می کند.

گزینه ب – گزینه دوم – راه حل جایگزین – شریل سندبرگ و آدام گرانت

انعطاف پذیری و مقاومت از اعماق درون ما و حمایت خارج از ما ناشی می شود. حتی پس از ویران کننده ترین وقایع ، می توان با یافتن معنای عمیق تر و کسب تقدیر بیشتر در زندگی رشد کرد. وقتی صحبت از کتاب‌های روانشناسی رشد می‌ شود، با انبوهی از گزینه‌ها روبرو هستیم. اکثر این کتاب‌ها با القای حس خوشبینی کاذب و ارائه چند راه‌کار دم‌دستی، چگونگی رسیدن به اهداف غالباَ عامه‌پسند را پیشنهاد می‌ دهند. اگر دنبال چنین کتابی هستید سراغ کتاب گزینه ب نروید.

روانشناسی توده ها – گوستاو لوبون

کتاب روانشناسی توده ها یکی از تأثیرگذارترین آثار روانشناسی اجتماعی در تاریخ است. این کتاب با ایجاد تجزیه و تحلیلی دقیق ، رفتارهای جمعی اقراد و توده ها را مورد مطالعه قرار می دهد. این کتاب نه تنها بر فروید بلکه در قرن بیستم بر افرادی مانند هیتلر و موسولینی تأثیر عمیقی داشت – هر دو ممکن است از مشاهدات این کتاب به عنوان راهنمای برانگیختن احساسات مردمی استفاده کرده باشند.

جاده شخصیت – دیوید بروکس

در کتاب جاده شخصیت که از پرفروش‌های نیویورک تایمز نیز بوده است، دیوید بروکس با به کمال رساندن رویکرد کتاب پیشین خود و افزودن نقاط قوتی به راهبرد روایی‌اش، از جمله جایگزین کردن شخصیت‌های خیالی و فرضی با افراد حقیقی و شخصیت‌های سرشناس، تحسین و تایید منتقدان را به خود جلب کرد.

شور ذهن – رنج روح – ایروینگ استون

شهر وین در دهه ی 1880، پایتخت شکوهمند اروپا به شمار می آمد. در همین شهر بود که زیگموند فروید، تلاش دراز مدت خود را برای رها کردن انسان ها از قید و بندهای ضمیر ناشناخته ی خودشان آغاز نمود. رمان شور ذهن، داستان مرد خارق العاده ای است که ثابت کرد بسیاری از هیجان انگیزترین چالش های پیش روی انسان ها، نه در میدان های نبرد و قله های مرتفع، بلکه در قلب و ذهن آن ها وجود دارد. ایروینگ با دقتی مثال زدنی که در کتاب های زندگی نامه به چشم می خورد، این داستان جذاب و خواندنی را خلق کرده است. کتاب شور ذهن، به زندگی و ذهن مرد بزرگی می پردازد که کاوشگری پیشگام در اعماق تاریک ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه انسان بود.

در تایید و نفی خواهش زیستن – آرتور شوپنهاور

پیرامون جدال فلسفه وجود با فلسفه عدم وجود. رسیدن به معرفت در ادیان و فرهنگ های شرقی و مسیحیت بر مبنای غم و مرگ (عدم وجود) بنیان گذاشته شده اما ادیان و فرهنگ یونانی بر مبنای زیستن، شاد بودن، پیروی از غرایز و .. است.

فلسفه هنر و زیبایی‌ شناسی – آرتور شوپنهاور

یکی از دشوار ترین امور در علوم، تعریف مفاهیم است . تعریف مفاهیم یا اصطلاح شناسی هر چند از مبادی تصوری تمامی علوم تلقی می گردد و ورود در مسائل هر علم اقتضاء می کند تا به اصطلاح شناسی و ریشه شناسی بپردازیم ، لکن دشواری کار تا حدی موجب شده است تا اندیشمندان کمتر به این مقوله بپردازند. اما با این وجود چون امتناع از این کار موجب می گردد تا رهپویان مسائل علم ، در فهم زبان علم دچار مشکل گردند، از این رو اندیشمندان کوشیده اند تا حد مقدور به تعریف مفاهیم کلید ی و اصلی بپردازند.

تطور ملل – گوستاو لوبون

در کتاب حاضر، گوستاو لوبون، محقق فرانسوی از تحولات اجتماعی ملل بحث کرده و در آن نشان می‌دهد که هر ملتی روح مخصوص دارد که در طول قرون پایدار و ثابت و کمتر دستخوش تغییر و تبدیل و غیر قابل انتقال به ملت دیگری است و همین خصوصیات روحی و اخلاقی مایه تمایز اقوام گیتی است.در این کتاب از احوال روحیه ملل و عوارض آن، از ارتباط عناصر مدنیت هر قومی با روحی ملی او، از کیفیت تغییر و تبدیل قوانین و فنون و معتقدات ملل و طبعا” از تبدلات اجتماعی و تاریخی و تاثیر دیانت و معتقدات در تمدن‌ها و از عواملی که قومیت ملتی را مستحکم یا ضعیف می‌کند بحث و مطالبی بیان کرده است.

هگل جوان در تکاپوی کشف دیالکتیک نظری – میلان زنوی

میلان زنوی در این اثر به توصیف زندگی هگل پرداخته است. هگل استاد فلسفه در دانشگاههای مختلفی همچون ینا، هایدلبرگ و برلین بوده است. وی برای کشف حقایق و واقعیات و برای پیشرفت در فلسفه، روش معروف خود به نام دیالکتیک را مطرح کرد. البته وی تناقض را نیز به این روش اضافه نمود.

کم عمق ها : اینترنت با مغز ما چه میکند – نیکلاس کار

نیکلاس کار را به واسطه‌ کتاب کم عمق ها : اینترنت با مغز ما چه می کند و البته کتاب‌های دیگر او می‌توان در اردوگاه فکری منتقدان تکنولوژی و اینترنت طبقه‌ بندی کرد: کسانی که «اضطراب آینده» وجودشان را فرا گرفته و نگرانند که تکنولوژی‌های پدید آمده در دهه‌های اخیر، دستاوردهای تکامل چندصدهزارسال اخیر انسان را ببلعد و هضم و جذب کند. البته نیکلاس کار در کتاب کم عمق ها بسیار تلاش کرده از یک چهره‌ی تلخ منتقد منفی‌باف فاصله بگیرد و خود را گزارش‌گری منصف و متکی بر تحقیقات علمی نشان دهد. سبکِ بیانِ پیش‌ دستانه‌ انتقادات هم به او کمک کرده که واقعاً چنین چهره‌ای بسازد.

مفهوم ساده روانکاوی – زیگموند فروید

کتاب مفهوم ساده روانکاوی، کتابی است از زیگموند فروید، بنیانگذار روانکاوی، در حمایت از حق روانکاران غیر پزشکان یا افراد “غیر روحانی” در سال 1926. این مقاله در پاسخ به پیگرد قانونی تئودور ریک به دلیل تجزیه و تحلیلگر غیر پزشکی یا غیر روحانی در اتریش نوشته شد. در این کتاب است که فروید زندگی جنسی زنان بزرگسال را با قاره تاریک مقایسه می کند: او می گوید که درباره زندگی جنسی دختران کوچک کمتر از پسران اطلاعات داریم. اما لازم نیست از این تمایز شرمنده شویم. از این گذشته، زندگی جنسی زنان بزرگسال برای روانشناسی یک قاره تاریک است.

آینده یک پندار – زیگموند فروید

کتاب آینده یک پندار اثر زیگموند فروید برای نخستین بار در سال ۱۹۲۷ انتشار داد. نویسنده در کتاب آینده یک پندار دیدگاه و عقیده و نظر خود را راجع به چگونگی پیدایش. روانشناسی دین و توسعه و پیش بینی اینده ادیان مطرح می نماید.

سه رساله درباره میل جنسی – زیگموند فروید

این کتاب ارزشمند از فروید به سه مقوله اساسی می پردازد: انحرافات جنسی، مسئله جنسیت در کودکی و دوران بلوغ. فروید رساله اول خود را با تفاوت قائل شدن میان «ابزار جنسی» و «هدف جنسی» آغاز می نماید و بیان می کند که انحرافات ممکن است در رابطه با هر دوی این ها به وقوع بپیوندند. رساله دوم بیان می کند که کودکان نیز، نیازهایی جنسی دارند که تمایلات جنسی دوران بزرگسالی، به تدریج از آن نیازها نشأت می گیرند. فروید در رساله سوم کتاب سه رساله درباره نظریه جنسی، از تفاوت های میان تمایلات جنسی در دوران کودکی و بزرگسالی سخن می گوید و همچنین به چگونگی شکل گیری هویت جنسی در دوران بزرگسالی می پردازد.

تمدن و ملالت‌های آن – زیگموند فروید

این کتاب، یکی از آخرین آثار فروید به حساب می آید و یک دهه قبل از مرگش به رشته تحریر درآمده است. فروید در این اثر، نگرش ها و نظرات خود درباره مسئله «جایگاه انسان در جهان» را بیان می کند؛ جایگاهی که به عقیده او، با مجادله بی پایان میان «خواست فرد برای رسیدن به آزادی»، و «مطالبه قانون مداری و اطاعت از چارچوب ها توسط جامعه» تعریف می شود. فروید بیان می کند که چیزی که برای یک تمدن مفید و کاربردی است، الزاما برای فرد این گونه نخواهد بود. انسان که در ذات، پرخاشگر و خودخواه است، تنها به دنبال ارضای نیازهای خود می رود اما فرهنگ، راه نیروهای محرکه غریزی او را سد می کنند. کتاب تمدن و ملالت های آن، نتیجه چنین مواجهه ای را به شکلی جامع و جذاب مورد بررسی قرار می دهد.

توتم و تابو – زیگموند فروید

فروید پس از مطالعات خود دریافت که «جوامع بدوی» و «فرد» می توانند به شکلی دوطرفه به تفسیر یکدیگر کمک کنند و روانشناسی قوم های بدوی، شباهت های مشخصی با روانشناسی افراد مبتلا به اختلالات روانی دارد. فروید با انجام تحقیقات خود بر پایه ی یافته های متخصصین علم مردم شناسی، به این نتیجه رسید که «توتم گرایی» و محدودیت های ناشی از آن در رابطه با ازدواج برون قومیتی، از هراس های ذهنی انسان های بدوی منشأ می گیرد و «تابوها» نیز ارتباط تنگاتنگی با نشانه های برخی از اختلالات روانی دارند. فروید بیان می کند که کشتن «پدر نخستین» و احساس عذاب وجدان پس از آن، رویدادهایی تعیین کننده در شکل گیری تاریخ انسان قبیله ای و تمایلات سرکوب شده انسان ها به حساب می آید. بنا بر گفته های فروید، هم توتم و هم تابو در «عقده ادیپ» ریشه دارند؛ عقده ای که پایه و اساس تمامی اختلالات روانی است و طبق استدلال فروید، خاستگاه دین، اخلاقیات، جامعه و هنر نیز هست.

هذیان و رویا – زیگموند فروید

این اثر هنری “که نمونه ای است از خاطرات سرکوب شده دوران کودکی” تأیید میکند که غیر منطقی ترین اعمال ما تحت تأثیر خاطرات “و حتی خاطرات فراموش شده” دوران کودکی است. این نوشته نخستین پژوهش مهم فروید درباره یک اثر ادبی است. آنچه در این اثر مورد توجه او قرار می گیرد رؤیای قهرمان داستان است.

واقعیت – همه حقیقت – واقع نگری – هانس رزلینگ

هانس رزلینگ در کتاب واقع نگری به ده خطای شناختی اشاره می‌کند که باعث شده بسیاری از ما، دنیا را تلخ‌ تر از آن‌چه هست ببینیم و حتی احساس کنیم جهان به سرعت رو به نابودی پیش می‌رود. فقر و نابرابری‌ها، تغییرات اقلیمی، جنگ‌های داخلی و نبردهای بین کشورها و انواع بحران‌ها و خبرهای تلخی که هر روز در رسانه‌ها می‌خوانیم و می‌شنویم، خوراک مناسبی برای آن خطاهای شناختی هستند تا ما را به کلی از آینده ناامید کنند.

به اسکیمو یخ بفروش – مسعود لعلی

کتاب «به اسکیمو یخ بفروش» توسط مسعود لعلی، نویسنده کتاب های پرفروش درزمینه مهارت های زندگی، روان شناسی مثبت نگر، رشد درونی و اصول موفقیت نوشته شده است. این کتاب، جلد اول از مجموعه «کتاب های نتورک مارکتینگ درمانی» است که به بیان 28 اصل طلایی برای فائق آمدن بر دلسردی ناشی از رد شدن و مشکلات در بازاریابی می پردازد. بنابر گفته نویسنده، این کتاب در وهله اول برای فعالان بخش بازاریابی شبکه ای نوشته شده است.

روانشناسی زنان الهه درون زن – انواع زنان – جین شینودا بولن

کتاب انواع زنان به قلم ژان شینودا بولن که فروش زیادی در سراسر دنیا به همراه داشته، ابتدا نظریه و اطلاعات جدیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به کمک آن، تیپ شخصیتی خود را در میان زنان مختلف پیدا کرده و سپس نکاتی کلیدی ارائه می‌دهد تا اسطوره‌های درون‌تان را کشف کنید. ژان شینودا بولن در این کتاب حس یک تجربه فوق‌العاده را به شما می‌بخشد زیرا شناخت کهن‌الگوها سبب می‌شود تا ویژگی‌ها و خصوصیاتی را در مورد خودتان بفهمید که پیش از این هرگز از وجود آن‌ها اطلاع نداشتید.

قضاوت زدایی – گابریل برن استین

گابریل برن استین کتاب قضاوت‌زدایی: شناخت باورهایی که شما را از زندگی خوب باز می‌دارند را برای کسانی نوشته که تمام مدت به قضاوت مشغولند. زمان آن رسیده و باید بپذیریم که هر چقدر در مورد کشمکش‌های شخصی خودمان با مسئله قضاوت‌‌ورزی صادقانه‌تر و واقع‌بینانه‌تر برخورد کنیم، نتیجه بهتری خواهد داد.

وجدان زنو – ایتالو اسووو

وجدان زنو،یک رمان طولانی است که به عنوان اثری مهم از مدرنیسم در سنت جویس و کافکا مورد استقبال قرار گرفت.رمان جذاب و پرتحرک و بی نظیر ایتالیو سووو خوانندگان را در اعماق ذهن های خود گول می زند. ذهن مورد نظر متعلق به “زنو”، یک تاجر ایتالیایی عصبی است که به دستور روانپزشک خود در حال نوشتن اعترافات خود است. در این کتاب، کوشش های قابل ملاحظه زنو برای ترک سیگار ، معاشرت او با “آدا” زیبا و در عین حال بی پاسخ و رابطه او با “خواننده ای مشتاق” را دنبال می کنیم. وجدان زنو با ارتباط به این شرط های نادرست و خردمندانه و دلسوزانه ، یک معجزه واقع گرایی – روانشناختی است.

همین حالا بهترین نسخه زندگی ات را بساز – جول اوستین

کشیش جوئل اوستین از همه می‌خواهد که آنچه را که واقعا باور دارند بررسی کنند. چرا این مهم است؟ زیرا ما همان چیزی خواهیم شد که باور داریم. باورهای ما به عنوان یک مانع یا وسیله نقلیه در تلاش برای رفتن به بالاتر، بالا رفتن از موانع و زندگی در سلامتی، فراوانی و پیروزی ثابت خواهند شد.

هنر تلخ نکردن زندگی – رافائل سانتاندرو

رافائل سانتاندرو از معتبرترین روان‌شناسان جهان در این اثر برای دستیابی به تغیرات روانی، روشی کاملا عملی و روشن را پیش روی مخاطبان قرار داده است، او بر این باور است که به افرادی قوی تر و شادتر تبدیل شدن سرنوشت ما است. در هنر تلخ نکردن زندگی نویسنده با ارائه ی حکایاتی از مشاوره‌ها تجربیات و داستان های شخصی خود به ما نشان می دهد که چگونه خود را متحول کنیم.

رهایی از هراس – ناپلئون هیل

حسـاسی خطرنا‌ک‌تر و زیان‌بارتر از ترس وجود ندارد. هـراسی که سـبب می شود احساس کنیم زیر پایمان را می‌کشند تا از کنترل خارج شویم. ترس سببی است تا خـــود و دنیایمان را درک کنیم. ترس در ذهن نیمه هشیار ما ریشه‌هایی عمیــق دوانـده و افکار ما را تیــره و تار می‌کند، ادراک‌مان را رنگ می‌زند و روی اعمال و رفتارمان اثر می‌گذارد. اما به هرحال ترس یک احساس است، احساسـی که می‌توان بر آن غلبه کرد تا به سود ما کار کند و بر ضــد ما عمل نکند.

بیهوده نمیر – تهی بمیر – تاد هنری

کتاب حاضر خوانندگان را تشویق می‌کند تا هر روز را به عنوان فرصتی برای انجام بهترین تلاش خود، دنبال کردن کار معنادار و ایجاد تأثیر مثبت نگاه کنند. تاد هنری از طریق توصیه‌های عملی، سؤالات تفکر برانگیز و مثال‌های واقعی، موضوعاتی مانند: یافتن اشتیاق، غلبه بر موانعی که مانع بهره‌وری می‌شوند، مدیریت مؤثر زمان، پذیرش عدم اطمینان و ریسک‌کردن را بررسی می‌کند.

این منم که رهایت می‌کنم – هایدی پریب

چگونه می‌توان با دردها و رنج‌ها خداحافظی کرد و آمادگی لازم برای رویارویی با آن‌ها را داشت؟ این حقیقت را که زندگی ترکیبی از رنج و زیبایی است، شاید تابه‌حال بارها از زبان افراد مختلف شنیده باشید. درواقع عشق و جدایی باهم وجود دارند و همه در زندگی هر دو را تجربه کرده‌اند. زمانی که یک دلبستگی را رها می‌کنیم، کنار آمدن با آن کار مشکلی است و اگر آمادگی آن را نیز نداشته باشیم، شرایط بسیار دشوارتر می‌شود.

بررسی روانشناختی خودکامگی – مانس اشپربر

شخصیت هر فرد از طریق هدفی که در زندگی دارد وحدت و انسجام می یابد. بنابراین افکار، احساسات، باورها، اعتقادات، نگرش ها، منش ها و کنش های فرد بیانی از موجودیت یگانه اوست و تمامی این ها منعکس کننده نقشه ای است که به او اجازه می دهد تا به سوی هدفی که برای زندگی اش انتخاب کرده، گام بردارد. کاربست عملی این دیدگاه به شخصیت انسانی، این است که فرد را جزیی ادغام شده در نظام اجتماعی می داند.

آناتومی ویران سازی انسان – اریک فروم

انسان ها در طول تاریخ، علاوه بر خلق و نوآوری، استعداد خارق العاده ای را در ویران سازی از خود نشان داده اند. پرخاشگری، ما را با فراز و نشیب های زیادی رو به رو کرده و جنگ های بیشماری را باعث شده است. روانشناس اجتماعی برجسته، اریک فروم، از تفاوت های میان انواع پرخشاگری سخن می گوید: پرخاشگری های شایع در میان حیوانات و دو نوع از ستیزه جویی و ویرانگری که فقط در انسان ها به چشم می خورد. پژوهش های فروم در کتاب آناتومی ویران سازی انسان، شامل موضوعاتی همچون حیوانات باغ وحش، افراد نکروفیل، و پرداخت روانکاوانه به زندگی شخصیت های بدنامی همچون آدولف هیتلر و ژوزف استالین می شود.

گریز از آزادی – اریک فروم

اگر انسان ها نتوانند با خطرات و مسئولیت های ذاتی آزادی کنار آیند و زندگی کنند، به احتمال زیاد به تمامیت خواهی و استبداد روی خواهند آورد. این جمله را می توان ایده ی اصلی کتاب گریز از آزادی در نظر گرفت. آثار اندکی مانند این کتاب توانسته اند عوامل شکل دهنده به جامعه ی مدرن و همچنین چگونگی شکل گیری سیستم های تمامیت طلب را تا این اندازه روشن و جامع مورد تحلیل و بررسی قرار دهند. اگرچه ظهور دموکراسی به آزادی برخی انسان ها انجامید، همزمان جامعه ای را به وجود آورد که انسان به عنوان فرد، در آن با احساس بیگانگی و تنهایی رو به روست. فروم در گریز از آزادی، با بهره گیری از بینش های روانکاوانه به مشکلات تمدن معاصر می پردازد.

من ذهن آگاه هستم – کریستف آندره

مدیتیشن کنید تا ذهن خود را آرام کنید، مراقبه کنید تا از زندگی خود لذت ببرید: مدیتیشن وسیله ای برای پرورش آرامش و شفافیت است. من ذهن آگاه هستم 25 درس برای شاد زیستن و رهایی از اضطرب و افسردگی کتابچه راهنمای روزانۀ کسانی است که می‌خواهند به طور اصولی مراقبه کنند. کتاب حاضر همانطور که از نامش پیداست، این مجموعه‌ای از درس های مدیتیشن است. این کتاب 25 درس دارد، از اصول اولیه – نحوه استفاده از تنفس، بدن، آگاهی از لحظه حال – تا تمرینات عمیق – مقابله با رنج، تثبیت احساسات و ایجاد آرامش روحی و روانی.

جزم اندیشی مسیحی – اریک فروم

روانکاو و اندیشمند بزرگ، اریک فروم، در بیست و شش سالگی مذهب یهودی را رها کرد؛ اگرچه چندین نسل از نیاکانش، خاخام بودند و خودش نیز طبق سنت های یهودی بزرگ شده بود. فروم در مقاله همنام با عنوان کتاب، به موضوعات اصلی آثارش در آینده اشاره می نماید و بیان می کند که داشتن درکی از نیازهای اساسی انسان، برای فهم جامعه و به طور کلی انسانیت ضروری است. فروم در این کتاب با استفاده از ابزار روانکاوی، چگونگی شکل گیری و توسعه اصول و عقاید مسیحی را در بافت تاریخ اجتماعی آن مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد. موضوعات دیگری همچون مشکلات روانشناسانه و فرهنگی معاصر نیز در کتاب جزم اندیشی مسیحی زیر ذره بین قرار می گیرند.

زنانی که مردان عاشقشان می‌شوند – باب گرانت

باب گرانت در کتاب زنانی که مردان عاشقشان می‌شوند به دغدغه‌های ذهنی بیشتر خانم‌ها در هنگام روبه‌رو شدن با مرد زندگی‌شان با زبانی ساده و صریح پاسخ می‌دهد و آن‌ها را به یک معشوق ایده‌آل تبدیل می‌کند. این کتاب تکنیک‌هاى ارتباطى تاثیرگذار و باارزشی را در اختیار شما قرار می‌دهد که برای هر زنی و در هر سنی شادی و احساس رضایت به ارمغان می‌آورد.

مفهوم احساس ها – مری لیمیا

با خواندن کتاب مفهوم احساس‌ها: درک احساسات برای بهتر زیستن نوشتۀ مری لیمیا می‌آموزید چگونه احساس‌هایتان را تعبیر کنید و به آن‌ها عکس‌العمل نشان دهید تا برایتان مزیتی اجتماعی، آموزشی و فردی به همراه آورد. درک احساسات‌ اهمیتی اساسی دارد، زیرا احساس‌ها به شکلی جالب توجه شما را آگاه می‌سازند، بر تصمیم‌گیری‌تان تأثیر می‌گذارند، تعیین می‌کنند از چه راه‌هایی باید در قبال موقعیت‌های مختلف واکنش نشان دهید و جوابگویشان باشید، و برای رسیدن به هدف‌هایتان به شما انگیزه می‌بخشند.

انسان از دیدگاه مارکس – اریک فروم

انسان برای مارکس در حکم ماده خامی است که فی النفسه تغییر پذیر نمی باشد. درست به مانند مغز انسان که از آغاز تکوین تاریخ تاکنون یکسان مانده است، در عین حال انسان خود را در طول تاریخ دگرگون می سازد، خود را تکامل داده و انکشاف می کند. انسان محصول تاریخ است و از آنجایی که خود تاریخش را می سازد، پس محصول دست خویشتن است. انسان در روند تکامل تاریخی-اجتماعی خود با در هم آمیختن با نظام سرمایه داری به اوج از خودبیگانگی می رسد. انسان به تنهایی و بدون تغییرات اساسی در بنیان های هستی خود قادر به رهایی نخواهد بود، تنها توسط انقلاب در بنیان های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی می تواند زمینه دستیابی به انسانیت واقعی و رستن از قید از خودبیگانگی را در جامعه ای نوین مهیا سازد.

جاذبه قهر و عشق به زندگی – اریک فروم

به راستی ما هنوز زندگی را دوست میداریم؟ این پرسش را بعضی ها – اگر یکسره بی معنی ندانند دستکم گمراه کننده می دانند. مگر همه زندگی را دوست ندارند؟ و مگر عشق به زندگی انگیزهی همه ی اعمال ما نیست؟ اگر زندگی را دوست نمی داشتیم و برای نگهداری و بهبود آن این همه تلاش نمی کردیم، می توانستیم زنده بمانیم؟ تفاهم میان آنان که چنین می اندیشند و من که چنین پرسشی را مطرح میکنم، با اندکی تلاش، شاید چندان دشوار نباشد. تفاهم با دیگران ممکن است دشوارتر باشد. منظورم این جا آنهائی هستند که به پرسش من با گونه ای خشم واکنش نشان می‌دهند.

آیا انسان پیروز خواهد شد – اریک فروم

اوایل دهه 1960 میلادی، دوران پرالتهاب و پرآشوبی در سراسر جهان بود. تهدید دائمی بمب هسته ای و تخریب جهان، حسی محسوس و آشکار از این احتمال را به وجود آورد که یک هولوکاست هسته ای ممکن است در هر زمانی آغاز شود. در همین شرایط پرآشوب جنگ سرد بود که روانشناس اجتماعی، اریک فروم، کتاب آیا انسان پیروز خواهد شد را نوشت. فروم با تحلیل پندارهای مشترک و غالب در شوروی و آمریکا در رابطه با القای تصویر مورد نظر از دشمن، به اضطراب ها و تشویش های موجود در هر دو طرف جنگ سرد اشاره می کند و نشان می دهد چگونه تفکر پارانویید در حوزه سیاست می تواند بی نهایت مخاطره آمیز باشد.

روانکاوی و دین – اریک فروم

فروم در فرآیند تحلیل تأثیرات مثبت و منفی دین بر افراد، تفاوتی را میان دین های تمامیت طلب و انسان گرا قائل شد. نهادهای دینی تمامیت طلب بر این باور تأکید می کنند که انسان ها تحت سلطه خدایی با قدرت مطلق هستند در حالی که دین های انسان گرا، این باور را اشاعه می دهند که قدرت خدا در ذات و وجود هر فرد پدیدار می شود. طبق نظر فروم، مذاهب تمامیت طلب به واسطه انکار هویت هر فرد، او را به خدمت خود درمی آورند در حالی که دین های انسان گرا، زمینه را برای رشد هویت شخصی هر فرد فراهم می کنند. فروم در کتاب روانکاوی و دین، مسئله ی مدرن میان ادیان سنتی و فلسفه ای جدیدتر را مورد تحلیل قرار می دهد؛ فلسفه ای که هدف اصلی زندگی را ارضای نیازهای غریزی و مادی در نظر می گیرد.

بنام زندگی – به‌ نام زندگی – اریک فروم

این کتاب بر اساس مجموعه ای از سخنرانی های رادیویی فروم طی چند سال پایانی زندگی او شکل گرفته است. این روانشناس و اندیشمند بزرگ با بیانی صریح و روشن، مسائل مهم و گسترده ای را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد: از رفاه و ملالت های جامعه مدرن گرفته تا تحلیل و واکاوی شخصیت هیتلر و ارتباط پیامبران با زمانه کنونی. او در کتاب بنام زندگی همچنین به مشکل رشد انسان در دنیایی آکنده از «نیازهای ساختگی»، ریشه های پرخاشگری، بحران در جامعه ی پدرسالار، زبان جهانی رویاها و کاربردهای روانشناسی در زندگی روزمره می پردازد.

در محاصره احمق ها – توماس اریکسون

کتاب در محاصره احمق ها با عنوان فرعی “شناخت آدم هایی که نمی‌توانیم بشناسیم” نوشته توماس اریکسون است. این کارشناس ارتباطات و نویسنده پرفروش ، خود را وقف درک عملکرد مردم کرد و اینکه چرا ما اغلب برای برقراری ارتباط با انواع خاصی از مردم تلاش می کنیم. این کتاب فوق العاده بیش از 1.5 میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسانده است. این یک روش ساده و در عین حال پیشگامانه برای ارزیابی شخصیت افرادی است که با آنها ارتباط برقرار می کنیم. بر اساس چهار تیپ شخصیتی (قرمز، آبی، سبز و زرد)، و بینش هایی در مورد چگونگی “شناخت خود” ما فراهم می‌کند.

راه های رسیدن به خودآگاهی – کاملش دی پاتل

خودآگاهی یک روش ایده آل و معنوی برای زندگی از دل است که شامل همه ایدئولوژی ها، باورها و مذاهب می شود. در این کتاب متمرکز بر قلب، دانش آموزی در گفتگو با معلم خود، کاملش دی. پاتل – که به نام داجی، چهارمین راهنمای معنوی سنت صد ساله Heartfulness شناخته می شود، روشی منحصر به فرد از مراقبه را ارائه می دهد که قدرت تسهیل آن را دارد. یک تجربه معنوی فوری و ملموس، صرف نظر از ایمان فرد.

آنچه زنان شادمان می‌دانند – مجموعه نویسندگان

کتاب «آنچه زنان شادمان می دانند» به این موضوع می پردازد که چگونه یافته های جدید روانشناسی می تواند زندگی زنان را بهتر کند. یکی از مهم ترین دغدغه های زنان در طول زندگی، یافتن راه هایی برای رهایی از افسردگی ها، استرس ها و برخی مشکلات روحی است که روانشناسان برای آن ها نسخه های متعددی پیچیده اند. این کتاب می تواند به شما کمک کند تا بار دیگر به شادی و نشاط برسید. اگر شما مانند اغلب زنان باشید ممکن است فکر کنید که همه زنان به جز شما شاد و شادمان هستند. اما حالا زمان آن رسیده تا به نشاطی که شایسته شماست دست یابید.

چانه زنی با شیطان – رابرت منوکین

رابرت منوکین، وکیل و نویسنده‌ برجسته‌ آمریکایی، در کتاب چانه زنی با شیطان، مهم‌ترین اصول فن مذاکره را با علاقه‌مندان در میان گذاشته است. به طور خلاصه می‌توان چنین گفت که با مطالعه‌ این اثر، خواهید آموخت که چه وقت بهتر است تن به مذاکره و معامله دهید، و چه وقت، شایسته‌تر آن است که رویگردانی پیشه کنید و بحثی خاص را به پایان بَرید.

خاطرات یک بیش فعال – ملیسا هود

این کتاب با نگاهی متفاوت به اختلال نقص توجه به جنبه‌های کمتر دیده شده و حتی مثبت آن می‌پردازد و نشان می‌دهد که دستاوردهای درخشان افراد بیش‌فعال چطور اتفاق می‌افتند. افراد مبتلابه اختلال نقص توجه یا بیش‌فعالی سرانجام می‌توانند بر تکانش‌گری این بیماری غلبه کنند. وقتی مغز آن‌ها رشد می‌کند و توانایی‌های بالقوه آن‌ها تکامل می‌یابد، آن‌ها کنترل بیشتری اعمال می‌کنند و مجبور نیستند دیگر تکانشی باشند. تکانش‌گری در دوران جوانی افراد مبتلا به اختلال نقص توجه یا بیش‌فعالی یک ویژگی قابل‌توجه محسوب می‌شود.

خودشفقتی برای نوجوانان – کارن بلاث

خودشفقتی مجموعه‌ای از رو‌ش‌های شناختی، عاطفی و رفتاری است که مسیر نوجوانان را به تجربه‌ زندگی بهتر و مقابله‌ی موثر با چالش‌های اجتناب‌ناپذیر زندگی هموار می‌کند. نوجوانانی که خودشفقتی بیشتری دارندْ استرس، اضطراب و افسردگی کمتری را تجربه می‌کنند، شادترند، رضایت بیشتری از زندگی دارند و در برابر چالش‌ها قوی‌تر و مقاوم‌تر هستند. دکتر کارن بلاث در این کتاب ابزارهای خودشفقتی را ارائه می‌دهد تا وقتی احساس تنهایی می‌کنیم، در شبکه‌های اجتماعی مقایسه می‌شویم، هنگامی که با استرس تحصیلی یا فشار همسالان روبرو می‌شویم یا در حال عبور از هویت جنسی یا جنسیتی خود هستیم، آنها را در زندگی روزمره‌ خود بگنجانیم.

قدرت انضباط شخصی – دنیل والتر

آیا تا به حال شده که هفته‌ها، ماه‌ها و حتی سالیان متعدد را صرف تلاش برای دستیابی به موفقیت کنید؟ دنیل والتر در کتاب قدرت انضباط شخصی به شما کمک می‌کند تا هر چه زودتر در مسیر رسیدن به موفقیت در زندگی شخصی و کاری خود قرار بگیرید و به اهداف خود برسید.

چگونه دست از نشخوار فکر برداریم – چیس هیل

آنچه باید در طول سفر تمرین تکنیک ها و استراتژی ها در سراسر این کتاب انتظار داشته باشید این است که آگاه باشید که پچ پچ ذهنی شما از کجا می آید و چگونه به آن رسیدگی کنید. از نگرانی در مورد کاری که امروز انجام دادید دست بردارید و در لحظه زندگی کنید. زندگی کردن برای فردا را متوقف کنید و شروع به نفس کشیدن در مثبت امروز کنید. از فکر کردن بیش از حد به آینده خود دست بردارید و تغییرات بزرگی برای زندگی در آینده خود ایجاد کنید.

نقطه مطلوب – پل بلوم

کتاب نقطه مطلوب از پل بلوم راهنمایی ارزشمند برای کشف چیزی است که واقعا به زندگی ارزش زیستن می‌بخشد. این اثر یکی از متفاوت‌ترین کتاب‌های روان‌شناسی است که برای مخاطب عام نوشته شده و به پرسش‌هایی متعدد درباره‌ی خوشبختی، چیستی رنج و ماهیت انسان پاسخ می‌دهد.

شجاعت خوشبخت بودن – ایچیرو کیشیمی و فومیتاکه کوگا

این کتاب چالشی است بین یک فیلسوف و یک دانشجو بر سر گفتمان های : تعلیم و تربیت، احترام، عشق، ازدوج، شادمانی و خوشبختی، از نگاه منتقدان، این کتاب در یک سخن برای کسانی که گرفتار پریشان حالی هستند و یا بر سر دوراهی های گیج کننده زندگی سرگردان مانده اند، راهگشا و روشنگر و همچون چراغی راهنماست که با آموزه های روان شناختی و فلسفی، هم راه زندگی انسان پریشان را روشن می کند و هم زندگی را امید بخش می نماید. اگر کسی، به ویژه جوانی، در جستجوی خوشبختی است باید با در پیش گرفتن راهی تازه در زندگی خود به این شادمانی که در اندرون ما نهفته است دست یابد. اما چگونه؟ این همان گوهر نهفته در نوشته های این کتاب است که خواندنی است.

اوج پرواز – ماری روزنبرگ و دنیل سیلورت

از «DISC» برای کشف الگوهای پنهان عمیق سبک رفتاری انسان استفاده کنید، خودآگاهی عمیق تری به دست آورید، قوای شخصی خود را به حداکثر برسانید و دیگران را قوی تر از همیشه تحت تأثیر قرار دهید. این کتاب به شما کمک می کند اگر تازه وارد DISC شده اید، زندگی شما متحول خواهد شد.

زندگی در میان زندگی ها – مایکل نیوتن

دکتر مایکل نیوتن به خاطر تکنیک‌های رگرسیون معنوی‌اش که سوژه‌های هیپنوتیزم را به زمان خود در دنیای ارواح برمی‌گرداند، شهرت جهانی دارد. دو کتاب پرفروش او در زمینه مطالعات موردی مشتری، سفر ارواح و سرنوشت ارواح، هزاران خواننده را مشتاق کشف ماجراهای زندگی پس از مرگ، همراهان و راهنماهای روح خود و هدف آنها در این زندگی کرده است.

رهایی از وابستگی روانی – لوری وایز

کودکان بالغ» اصطلاحی است که نویسنده کتاب «رهایی از وابستگی روانی» به دفعات استفاده کرده است. این مفهوم در «مقابل کودک درون» قرار می گیرد. کتاب رهایی از وابستگی درونی مانند یک نقشه راه است و در 18 فصل به نگارش درآمده است. نویسندگان در سه فصل اول کتاب به تعریف و توضیح مفهوم وابستگی روانی پرداخته اند. علاوه بر آن، لوری و جاناتان وایز به مسائل اساسی درمان اشاره می کنند که هر روانکاوی در جلسات خود با آن ها روبه رو می‌گردد.

چگونه حال خودمان را بهتر کنیم – نیکول لپرا

زندگی ارزش زندگی کردن دارد؛ ولی در این میان هویت ما، زندانی باورها و اعتقاداتی است که از دوران کودکی در وجود ما ریشه دوانده است. زندگی ارزش زیستن دارد ولی بی توجهی ما به خود انگاره اصیلی که در وجود ما دفن شده است، موجب می شود عملکرد ما تحت تأثیر نقاب هایی قرار بگیرد که برای خود برگزیده ایم و ما را به هزارتویی بکشاند که انتهایش چیزی جز احساس گیر افتادن نیست.

وقتی همه چیز فرو می‌پاشد – زیستن در روزگار سخت – پما چودرون

کتاب کلاسیک همیشه پرفروش پما چوردون در مورد غلبه بر مشکلات زندگی، به قلب معنویت و رشد شخصی می پردازد – اکنون در نسخه ای به تازگی طراحی شده یک هدیه عالی و افزودنی به کتابخانه معنوی فرد است. چگونه می‌توانیم زندگی‌مان را بگذرانیم، در حالی که به نظر می‌رسد همه چیز در حال فروپاشی است – زمانی که به طور مداوم ترس، اضطراب و درد بر ما غلبه می‌کند؟ پما چوردون پیشنهاد می کند که پاسخ ممکن است دقیقا برعکس آن چیزی باشد که شما انتظار دارید. در اینجا، در محبوب‌ترین و تحسین‌شده‌ترین اثرش، پما نشان می‌دهد که حرکت به سمت موقعیت‌های دردناک و صمیمی شدن با آن‌ها می‌تواند قلب ما را به گونه‌ای بگشاید که قبلا تصورش را هم نمی‌کردیم.

چیز هایی که مادرم نگفت و پدرم نمی‌دانست – جان گری

کتاب چیزهایی که مادرم نگفت و پدرم نمی‌دانست نوشته جان گری است. این کتاب مهارت‌های ارتباطی پیشرفته برای داشتن یک زندگی عاشقانه را به شما یاد می‌دهد. این کتاب را به تمام کسانی که می‌خواهند یک زندگی عاشقانه را تجربه کنند پیشنهاد می‌کنیم.

مریخ و ونوس در اتاق خواب – جان گری

وقتی صحبت از رابطه جنسی به میان می‌آید، زن و مرد نیازهای متفاوتی دارند و روش‌های متفاوتی برای بیان آن نیاز دارند. تنها با درک کامل و پذیرش این تفاوت‌ها می‌توانیم به صمیمیت واقعی و طولانی مدت – و رابطه جنسی عالی دست یابیم. جان گری با استفاده از مضامین معروف مریخ/ ونوس و به کار بردن آنها در اتاق خواب، به خوانندگان می‌آموزد: چگونه مردان و زنان می توانند هم از نظر جنسی ارضا شوند و هم از نیازها و خواسته های شریک زندگی خود آگاهی بیشتری داشته باشند چگونه می‌توان اشتیاق را دوباره برانگیخت و آن را در یک رابطه تک همسری حفظ کرد چگونه نیازهای جنسی را به طور موثر و عاشقانه بیان کنیم چگونه می توان مهارت های ارتباطی پیشرفته ای را به کار برد که نیازهای معاصر افراد و زوج ها را برطرف می‌کند.

راه موفقیت – چگونه آنچه می‌خواهید را بدست آورید – جان گری

چالش واقعی در زندگی ، تنها مربوط به آنچه می خواهید داشته باشید نیست ؛ زیرا با رسیدن به آن خواسته ها نیز ادامه می یابد . بسیاری از مردم یاد گرفته اند چگونه آنچه را می خواهند به دست آورند ، اما لذتی از آن نمی برند . آنچه کسب می کنند هرگز کافی به نظر نمی رسد و همیشه احساس می کنند چیزی را از دست داده اند. آنان در خلوت خود و نیز در روابط و کارشان شاد نیستند و همواره موضوعی هست که آرامش ذهنی شان را بر هم بزند.

باران عشق سپاسگزاری – جویس مایر

در کتاب “باران عشق سپاس گزاری” ، جویس پیامی الهام‌بخش ارائه می‌کند که جرقه قدردانی را در قلب ما ایجاد می‌کند. او از طریق کتاب مقدس متعالی، عشق بی پایان، فیض پایان ناپذیر و حضور همیشه قابل دسترس خدا را در زندگی ما نشان می دهد. همانطور که چشم انداز تازه ای در خود ایجاد می کنیم، نیکی فراوان خدا را بهتر می شناسیم و از آن برکت بیشتری می‌گیریم.