کتاب پدر یک دقیقه ای اثر اسپنسر جانسون

 

 

کتاب پدر یک دقیقه‌ای به قلم نویسنده‌ی مطرح اسپنسر جانسون برای تمامی پدران نوشته شده است، به خصوص پدرانی که به فرزندان خود بی‌توجه بوده‌اند و اکنون قصد دارند این موضوع را جبران کنند و وظایف خود را انجام دهند. با راهکارهایی که جانسون ارائه می‌دهد شما می‌آموزید چگونه فرزندانی شاد، سالم و سرزنده تربیت کنید.

پدرها زمان زیادی را برای تأمین مخارج خانواده در بیرون از منزل می‌گذرانند و به همین دلیل ممکن است وقت کمتری در کنار فرزندان خود باشند. فقدان توجه از سوی پدر به هر دلیلی که باشد در کودکان عقده‌های بسیاری را به وجود می‌آورد و هدف کتاب پدر یک دقیقه‌ای (The One Minute Father) نیز رفع این مشکل است.

اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) در این کتاب به پدران آموزش می‌دهد که در زمان کم به فرزندان خود محبت کنند و نقش پدری خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.
کتاب پدر یک دقیقه‌ای را می‌توان به نوعی درس مدیریت زمان برای مردان درگیر و پرمشغله‌ی امروزی دانست که ممکن است زمان و حوصله‌ی کافی برای تربیت کودکان نداشته باشند، اما می‌خواهند به عنوان الگوی پدر نقش و وظایف خود را انجام دهند.

از یاد نبرید شما هر چه قدر هم که برای غیبت خود دلایل کافی داشته باشید و فرزندان‌تان نیز این موضوع را درک کنند باز هم تأثیری در نتیجه ندارد و نبود شما در زندگی آن‌ها می‌تواند نتایج مخربی به همراه داشته باشد. به همین جهت توجه شما به عنوان پدر حتی اگر کوتاه باشد باز هم ضروری است.

جانسون برخلاف روش‌های رایج در تربیت کودکان، طرحی نو را به شما آموزش می‌دهد، این روش سه مرحله دارد و موفقیت آن در سراسر جهان به اثبات رسیده است. ویژگی مثبت کتاب پدر یک دقیقه‌ای در این است که بر عمل تکیه دارد و اسپنسر از نظریه‌پردازی و زیاده‌گویی خودداری می‌کند و در کمترین زمان اطلاعاتی را که نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهد، اطلاعاتی که آینده‌ و تربیت فرزندان شما را تضمین می‌کند.