کتاب چگونه رنجی را که نمیتوانیم درمان کنیم به دوش بکشیم اثر مگان دیواین

کتاب «چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم» (How to Carry What Can’t Be Fixed) نوشته مگان دیواین به شما می‌آموزد که چگونه بتوانید در مقابل سوگ از خودتان مراقبت کنید.

مگان دیواین (Megan Devine) متخصص و مشاور سوگ و نویسنده‌ کتاب «عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست»، در جورنال «چگونه رنجی را که نمی توانیم درمان کنیم به دوش بکشیم» راه های جدید و خلاقانه‌ای را برای ارتباط با سوگ و اندوه، بدون تکرار مکررات، کلیشه ها یا راه حل های ساده و مرحله ای ارائه می‌دهد.

بخشی از کتاب

این جورنال جایی است برای بیان حقیقت، تمام حقیقت درباره سوگ شما؛ جایی است که سوگ می تواند کش بیاید و هر قدر که می خواهد پر سر و صدا، طولانی، شریر، اسفناک، غمگین و شیرین باشد، بدون این که کسی بخواهد آن را زیبا جلوه دهد یا شما را تحت فشار بگذارد (حتی می توانید بخشهای زیبای آن را یادداشت کنید) و جایی برای کاوش چیزهایی که حتی ذره ای هم که شده سوگتان را تسکین می دهند. این صفحات پذیرای همه چیز هستند.

تمرین های نوشتاری و ترسیمی ای را خواهید دید که فراتر از «درباره مراسم خاکسپاری برای مان حرف بزن» و پیامهای انگیزشی دیگر داغ دیدگان هستند که مسلماً تشویق کننده نیستند. این کتاب شامل چک لیستها و کمیکهای تعاملی برای تکمیل، بخشی برای یادداشتهای عاشقانه محرمانه و بخشی که می توانید شخصی سازی کرده، ببرید و به کمک آنها دوستان و خانواده تان را که هیچ قصد بدی از حرفهای شان ندارند آگاه تر کنید. (به بخش منابع در پایان کتاب مراجعه کنید.) حتی بخشی مربوط به سناریوهای مختلف هم دارد که می توانید رونوشت بردارید و از آنها در مکالماتی استفاده کنید که برایتان چندان راحت نیستند.

این جورنال همچنین مانند لنگری روزانه عمل می.کند. مرور دوباره فعالیتها، نقل قول ها و تمرینها در دل سوگتان، هر روز شما را سرگرم نگه می دارند، وقتی زندگی سخت و کلافه کننده است این سنگ محک ها مهم هستند.

اگر متوجه شدید که در برابر فعالیت ها و تمرینهای این کتاب مقاومت می کنید می توانید مخالفت خود را بنویسید یا بکشید و در آن کاوش کنید. گاهی مقاومت حرفهای جالبی برای گفتن دارد.

آثار من با موضوع سوگ تا حد زیادی مربوط به از دست دادن عزیزان است ولی می توانید از آنها برای دیگر فقدانها هم استفاده کنید، در این کتاب به تمام گونه های فقدان اشاره نکرده ام، در بعضی قسمتها باید مترجم گوش تان را روشن کنید و کلمات را جوری بشنوید که به زندگیتان مربوط باشد. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید ممکن است از تمام چیزهایی که در این کتاب هست خوشتان نیاید.

تمرینهای مختلف روی آدم های مختلف جواب می دهند چیزی را که نیاز دارید بردارید و از بقیه آن عبور کنید. امیدوارم این مطالب آن قدری به دردتان بخورد که همنشین شما بماند… مگان دیواین


👉امتیاز بده.