کتاب اموزش آی سی دی ال | ICDL

 

ICDL مخفف (International Computer Driving License) یعنی گواهینامه بین‌المللی کاربری کامپیوتر است که به منظور ارتقای دانش عملی در مهارت های هفتگانه استفاده از کامپیوتر ارائه می شود. و دریافت آن به معنی رسیدن به درجه‌ای از مهارت در کار با رایانه است که فرد توانایی‌های اصلی و مهارت‌های مقدماتی کار با رایانه را دارد.

این برنامه آموزشی از سال 1997 و از سوي بنياد اروپايي هدايت مي شود. بطور كلي مدرك ICDL به عنوان يك مدرك بين المللي فناوري اطلاعات و ارتباطات شناخته مي شود. لازم به ذکر است که گاهی با عنوان ECDL نیز شناخته می‌شود.

مدرك ICDL از طرف سازمان ها و ارگان های دولتي، انجمن هاي انفورماتيكي، شركت هاي تجاري و کسب و کارهای بزرگ و کوچک مختلف به عنوان مدرکی بر اثبات مهارت های کار با کامپیوتر شناخته می شود. که احتمالا آگهی های استخدامی مختلفی را دیده اید که در آن ها یکی از مهارت های مورد نیاز متقاضیان، داشتن مدرک مهارت های هفتگانه ICDL است.

 

مهارت‌های هفتگانه ICDL شامل:

• (IT) یا (Information Technology) آشنائی با مفاهیم پایه و اساسی فناوری اطلاعات شامل سخت افزار و نرم افزارهای پایه که امکان مدیریت انتقال و ارائه اطلاعات را به وجود می آورند.

• (Word) آموزش استفاده از نرم افزار واژه پرداز: یک نرم افزار واژه پرداز که در اکثر ادارات و شرکت های دولتی و خصوصی برای تایپ، ویرایش و طراحی متون استفاده می شود.

• (Excel) آموزش استفاده از صفحه گسترده: یک برنامه صفحه گسترده که برای محاسبات ریاضی، آماری، متنی و ترسیم نمودار به وسیلهٔ ابزارهای گرافیکی به کار می‌رود، استفاده می شود.

• (Access) آموزش استفاده از نرم افزار پایگاه داده‌ها: یکی از بهترین برنامه های ثبت و ذخیره داده هایی در حجم زیاد است که می توان بوسیله آن یک تجارت کوچک را اداره کرد.

• (PowerPoint) آموزش استفاده از نرم افزار ارائه مطلب: این نرم افزار به صورت تخصصی در تولید فایل هایی مانند کاتالوگ، بروشور، انیمیشن، فایل های تبلیغاتی، فایل های کمک آموزشی، ارائه درسی و تدریس کاربرد دارد.

• (Windows) آشنایی با سیستم عامل ویندوز و نحوه کار با آن

• (Internet) آموزش مفاهیم اولیه اینترنت و ارتباطات

 

 

[dka_post_list id=”15720″]

 

 

[dka_post_list id=”23559″]

 

 

[dka_post_list id=”59308″]

 

 

[dka_post_list id=”74601″]

 

 

[dka_post_list id=’289191′]

 

 

[dka_post_list id=’289193′]

 

 

[dka_post_list id=’289195′]

 

 

[dka_post_list id=’289199′]

 

 

[dka_post_list id=’289201′]

 

 

👉امتیاز بده.