سحاب دانش

کتاب گامبی وزیر اثر والتر تویس نشر آزرمیدخت

کتاب گامبی وزیر اثر والتر تویس نشر آزرمیدخت

کتاب گامبی وزیر اثر والتر تویس

کتاب گامبی وزیر (The Queen’s Gambit) نوشته‌ والتر تویس درباره‌ دختر یتیمی است که تبدیل به قهرمان شطرنج می‌شود اما در مسیر موفقیت خود با مشکلات و موانع زیادی روبرو می‌شود. این نابغه که با اعتیاد نیز دست و پنجه نرم می‌کند تنها به شطرنج می‌اندیشد و برای بهترین بودن در آن، هر کاری انجام می‌دهد.
داستان این کتاب خواندنی و هیجان‌انگیز در دهه‌ی ۱۹۶۰ شروع می‌شود؛ زمانی که دختری هشت ساله به نام بت هارمون به یک پرورشگاه می‌رود تا در آن‌جا بماند؛ چرا که مادرش در اثر تصادف با اتومبیل کشته شده است. بت که کودک ساکت و آرامی‌ست توجه شجاع‌ترین و قدبلندترین دختر پرورشگاه جولین را به خود جلب می‌کند و با هم دوست می‌شوند.

بخشی از کتاب گامبی وزیر:

جولین، دخترکی سیاه‌پوست، دوازده‌ساله بود و قدی از همه بلندتر داشت. بت در روز دوم حضورش در یتیم‌خانه در «صف ویتامین» پشت‌سر جولین ایستاد. دخترک سیاه‌پوست سرش را برگرداند و به او چشم‌غره‌ای رفت. «تو واقعاً یتیمی؟ یا حروم‌زاده‌ای؟»
بت منظورش را نمی‌فهمید. ترس برش داشته بود. آخر صف بودند و باید همان‌جا می‌ماند تا به پنجره‌ای برسند که آقای فرگوسن از آنجا قرص‌هایشان را می‌داد. از زبان مادرش شنیده بود که پدرش را حرام‌زاده می‌خواند، اما معنای این کلمه را نمی‌دانست.
جولین پرسید: «اسمت چیه دختر؟»
«بت.»
«مادرت مرده؟ بابات چی؟»
بت به او خیره شد. تاب شنیدن واژگان «مادر» و «مرده» را نداشت. دوست داشت فرار کند، اما جایی نداشت که برود.
جولین با صدایی که چندان عاری از احساس همدردی نبود گفت: «ننه‌بابات مرده‌ان؟»
هیچ حرف و کاری به ذهن بت نمی‌رسید که بگوید یا انجام دهد. فقط وحشت‌زده در صف ایستاده بود تا نوبتش شود و قرص‌هایش را بگیرد.

درباره (نویسنده) والتر تویس

والتر تویس (‎Walter Tevis) در ۲۸ فوریه ۱۹۲۸ در سانفرانسیسکو به دنیا آمد و در کودکی به همراه خانواده‌اش برای ادامه‌ی زندگی به کنتاکی مهاجرت کرد. والتر در کنتاکی با بازی بیلیارد آشنا شد و به داستان‌های تخیلی علاقه‌ پیدا کرد. او زمانی که تنها ۱۷ سال داشت به نیروی دریایی پیوست و پس از آن در دانشگاه کنتاکی به ادامه‌ی تحصیل روی آورد و توانست مدرک کارشناسی‌ ارشد ادبیات انگلیسی را دریافت کند و به عنوان معلم در دبیرستان مشغول به کار شد. او در همین ایام به نوشتن داستان‌های کوتاه نیز روی آورد.
کتاب بیلیاردباز نخستین رمان والتر محسوب می‌شود که در سال ۱۹۵۹ انتشار یافت و اقتباس بسیار مشهوری با بازی پل نیومن دارد. از میان آثار این نویسنده‌ی مشهور آمریکایی می‌توان به مواردی مانند مرغ مینا، مردی که به زمین سقوط کرد، ماجرای رنگ پول و… اشاره کرد. سرانجام والتر در سال ۱۹۸۴به دلیل سرطان از دنیا رفت اما آثار وی همچنان به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه می‌شوند و نام او بر سر زبان‌هاست.

 

جهت ثبت نام کتاب | خرید کتاب روی دکمه مشاهده جزئیات و خرید کلیک کنید.

 

کتاب گامبی وزیر اثر والتر تویس نشر آزرمیدخت
168,000 96,600 تومان
مشاهده جزئیات و خرید

کتاب گامبی وزیر اثر والتر تویس نشر آزرمیدخت

مشخصات

 • نویسنده
  والتر تویس
 • شابک
  9786226242516
 • ناشر
  نشر آزرمیدخت
 • رده‌بندی کتاب
  ادبیات آمریکا (شعر و ادبیات)
 • قطع
  رقعی
 • نوع جلد
  شومیز
 • تعداد صفحه
  328
 • وزن
  400 گرم
کتاب گامبی وزیر اثر والتر تویس نشر آزرمیدخت

کتاب گامبی وزیر اثر والتر تویس نشر آزرمیدخت

مشاهده جزئیات و خرید
0
error: Content is protected !!