کتاب ۱۰۱ بازی برای افزایش توجه (Attention Games) اثر باربارا شر یکی از کتاب‌هایی است مطالعه آن برای والدین ضروری است. چرا که این روزها دنیا عوض شده است. تکنولوژی (گوشی های هوشمند، تبلت، لپ تاپ،… ) جای کتاب و تفریحات گذشته را گرفته است. به همین دلیل ضرورت دارد که در کنار همه مزایا و معایب تکنولوژی، مزایای آن را بیشتر برای خود رونمایی کنیم تا بتوانیم بهتر زندگی کنیم.

اگر می خواهید توجه کودکان را متمرکز کنید، ابتدا باید علاقه آنها را جلب کنید. بازی‌های رایانه‌ای بخش بزرگی از تکنولوژی را در بر گرفته‌اند. و بخش قابل توجهی از زمان بچه ها به بازی های رایانه ای اختصاص می یابد. بازی‌هایی وجود دارند که می‌توانند علاوه بر سرگرمی، مانند یک کتاب گویا خیلی از مفاهیم و نیازهای اولیه زندگی را به شما آموزش دهند.

این که یک بچه بتواند در همان دوران بچگی و با استفاده از بازی که در سن او مانند پول و عشق در بزرگسالی است، مفاهیم بلند و بزرگی مانند استفاده از ذهن، ساخت یک سری چیزها که نقشه راه آن‌ها داده شده است و… را یاد بگیرد، از ارزش و مقام بالایی برخوردار است.

کتاب ۱۰۱ بازی برای افزایش توجه پر از فعالیت‌های جالب و تست‌شده برای کودکان است که می‌تواند به کودکان در هر سنی (برای هر گروه سنی بازی های خاصی) کمک کند تا تمرکز و توجه بهتری داشته باشند. با به اشتراک گذاشتن فعالیت‌های شاد و شادی‌بخش در بازی‌های توجه، می‌توانید هوش کودک خود را تقویت کنید، اعتماد به نفس او را تقویت کنید، توانایی او را برای تمرکز طولانی مدت روی یک چیز افزایش دهید.

مطالب کتاب در پنج فصل تنظیم شده، که عبارتند از: بازی های مناسب برای نوزادان، بازی هایی برای کودکان یک تا سه ساله، بازی های مناسب برای کودکان سه تا شش سال، بازی های مناسب برای کودکان شش تا دوازده سال، و فصل آخر آن بازی های مناسب برای نوجوانان است. در هر بازی نوع توجه، لوازم، روش بازی و در پایان آنچه یاد گرفته می شود، ذکر شده است.


👉امتیاز بده.