کتاب باب اسفنجی (Spongebob Squarepants)

کتاب باب اسفنجی (Spongebob Squarepants) یکی از مجموعه کتاب های بگرد و پیدا کن است. این کتاب ها شامل تصاویری جذاب و زیبا برای کودکان است. تصاویر این کتاب هدفمند و چند لایه بوده و برای تقویت مهارت های بینایی و شناختی کودک طراحی شده اند.

کودک با مشاهده ی تصاویر به جستجوی شکل هدف در زمینه ی شلوغ می پردازد و این امر مهارت جستجوی دیداری و نیز تحمل وی را افزایش می دهد. همچنین کودکانی که کم حوصله ترند با انجام این فعالیت مدت زمان بیشتری نسبت به بازی های دیگر تمرکز می کنند. کودک در این تصاویر مفاهیم، افعال و مشاغل را می بیند و می شناسد. این کتاب کودکان را تشویق می کند تا درباره ی هر چیزی که توجه شان را جلب می کند صحبت کنند و بدین وسیله موجب افزایش مهارت های زبانی و محاوره ای کودکان می گردد.
استیون هیلنبرگ در سال ۱۹۸۹ موقعی که در مقطع کارشناسی ارشد بود کتاب طنزی به نام منطقه جزر نوشت. این داستان در مورد موجودات دریایی بود که در صخره کنار دریا زندگی می‌کردند و نقش اصلی این داستان اسفنج بود. هیلنبرگ ابتدا اسفنج را شبیه به اسفنج‌های طبیعی کشید ولی بعد تصمیم گرفت که برای خنده دار به نظر رسیدن ظاهرها، شکلش را به یک مربع تغییر دهد.

درباره نویسنده استیون هیلنبرگ

استیون هیلنبرگ (Stephen Hillenburg) (زاده ۲۱ اوت ۱۹۶۱) زیست‌شناس دریایی، اقیانوس‌نگار، انیماتور، نویسنده، تهیه‌کننده، صداگذار و کارگردان آمریکایی بود. عمدتاً وی را بخاطر خلق انیمیشن باب‌اسفنجی شلوارمکعبی می‌شناسند. وی استودیوی مستقل خود، یونایتد پلنکتون پیکچرز را داشت. هیلنبرگ دانش‌آموخته دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در هامبولت بود. وی مدرک لیسانس خود را در رشته «برنامه‌ریزی منابع طبیعی، با تأکید بر منابع دریایی» در سال ۱۹۸۴ دریافت کرد. در سال ۱۹۹۱ نیز از انستیتوی هنرهای کالیفرنیا موفق به دریافت فوق لیسانس خود در رشته «انیمیشن‌های تجربی» شد.

استیون هیلنبرگ در ۲۶ نوامبر ۲۰۱۸ درگذشت.

# 1


# 2# 3


# 4


# ۵


# 6


# ۷


# 8


# 9


# ۱۰# 11


# 12


# 13# ۱۴# ۱۵


# ۱۶


# ۱۷# ۱۸# ۱۹


# ۲۰


# ۲۱# ۲۲

خرید از اسنپ شاپ - کتاب باب اسفنجی 22


# ۲۳


# 24


# ۲۵


# ۲۶# ۲۷# ۲۸# ۲۹


# ۳۰


# ۳۱


# ۳۲


# ۳۳


# ۳۴


# ۳۵


# ۳۶


# ۳۷


# ۳۸


# ۳۹


# ۴۰


# ۴۱


# ۴۲


# ۴۳


# ۴۴


# ۴۵


# ۴۶


# ۴۷


# ۴۸


# ۴۹


# ۵۰


# ۵۱


# ۵۲


# ۵۳


# ۵۴


# 55


# 56


# 57


# 58


# 59


# 60