کتاب بدن تو مال خودته | کورنیلیا اسپل من

کتاب بدن تو مال خودته در قالب داستان سعی دارد به کودکان بیاموزد که چطور از بدن خود در مقابل دیگران محافظت کنند و یا اگر در معرض سوء استفاده قرار گرفتن چطور والدینش را در جریان قرار دهند.

بیشتر اوقات، دوست داری تو را بغل کنند یا ببوسند، اما وقتی نمی‌خواهی کسی به تو دست بزند، باید بگویی «نه» و هیچ اشکالی هم ندارد؛ چون بدن تو مال خودت است. هیچ کس هرگز نباید به بعضی جاهای بدنت دست بزند، به جز وقتی که در دست شویی یا هنگام لباس پوشیدن کمک می خواهی یا وقتی به مطب دکتر می روی.

کورنیلیا اسپل‌من، روان شناس، به زبانی ساده و اطمینان ‌بخش می‌گوید که کودکان اجازه دارند آغوش و بوسه‌های دوستانه را، حتی از سوی کسی که عاشقش هستند، محدود کنند و همچنان، با او دوست بمانند. مقدمه ای که نویسنده برای والدین نوشته است، راهنمای مفیدی برای توضیح لمس درست و نادرست است و در عین‌حال، متن روان و تصاویر ساده کتاب هم به کودکان یادآوری می‌کند که احساسات آن‌ها مهم است.

کتاب «بدن تو مال خودته» نه تنها برای کودکان بلکه برای پدرها، مادرها و معلم‌ها هم کاربردی است. همه ما باید بیاموزیم که بدن هر کس تنها متعلق به خود اوست و این‌که هیچ کودک و بزرگی مجبور نیست از شرم و خجالت به آغوش دیگری برود و یا به دیگری اجازه دهد او را به زور در آغوش کشد.

این کتاب برای جامعه ایران کتاب مهمی است.

جامعه‌ای که گاه کودک را برای میل‌های خودمان در بغل پدربزرگ، فامیل یا دوستی می‌فرستیم تا شرمنده نشویم. اما در این کتاب نویسنده به همه ما گوشزد می‌کند تنها کسی که می‌تواند اجازه در آغوش کشیده شدن دهد، صاحب بدن است، چه کودک باشد و چه بزرگ. کودک حق دارد نگذارد کسی به بدنش دست بزند؛ حتی اگر آن شخص قصد بدی نداشته باشد.

خرید اینترنتی کتاب بدن تو مال خودته
سحاب دانش با ارائه خلاصه ای از بهترین کتابها با بیشترین تخفیف و کم ترین قیمت را برای شما معرفی می کند.


👉امتیاز بده.