کتاب ۵۰۴ واژه ضروری – Essential Words

کتاب 504 لغت ضروری زبان انگلیسی (Absolutely Essential Words 504)، یکی از محبوب ترین و بی نظیرترین منابع آموزشی و جزو یکی از سه منبع آزمون های داخلی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای کلیه رشته ها و همچنین آزمون های تافل، آیلتس، و (MSRT) است.

این کتاب شامل ۴۲ درس است که در هر درس ۱۲ کلمه و جمعا 504 کلمه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در هر درس برای آموزش لغات، از کلمات مترادف و مثال استفاده شده، معنی و مفهوم هر شرح داده شده و کاربرد آن کلمه در سه جمله آمده است. با خواندن جملات، نحوه استفاده از لغات را از لحاظ گرامری یاد می‌گیرید.

برای اینکه بتوانید در اسپیکینگ و رایتینگ از کلمات استفاده کنید، حتماً جملات و مثال ها را با دقت بخوانید. در انتهای هر فصل برای تثبیت لغات تمرین نیز آورده شده است. برای هر درس، یک متن کوتاه وجود دارد که تمامی کلمات در آن استفاده شده است. با خواند این متن می توانید کاربرد لغات را در جملات بهتر درک کنید. بعداز این متن، تعدادی تمرین جای خالی و سوالات چند گزینه ای وجود دارد.

با احتساب مترادف های ارائه شده در کتاب، شما بیش از 1000 کلمه را با این کتاب یاد خواهید گرفت. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کتاب 504 تکرار کلمات آموخته شده در درس‌های جدید است تا شما هرچه بیشتر بتوانید با کاربردهای مختلف لغات 504 آشنا شوید.

این کتاب را، هم می توان به صورت خود خوان (self study) یا خودآموز تمرین کرد و هم می توان سر کلاس یا جمع های گروهی تمرین کرد. ولی نکته مهم در آموزش لغات کتاب 504 این است که کلمات را در فواصل کوتاه مرور کنید. این کار بسیار چالشی و کسل کننده است، اما برای اینکه بخواهید نتیجه مطلوب را در مکالمات و آزمون هایی مثل آیلتس و تافل ببینید، حتماً باید کلمات را به صورت مستمر تکرار و تمرین کنید.

در ادامه به معرفی چند کتاب 504 می پردازیم.👉امتیاز بده.