کتاب انجمن شاعران مرده

کتاب انجمن شاعران مرده داستان معلم ادبیات انگلیسی نوگرا به نام کیتینگ را روایت میکند که وارد دبیرستان بسیار قانونمند و خشک ولتون با مدیری متعصب می‌شود. مدرسه ولتون با این قوانین اداره می‌شود: سنت، افتخار، انضباط، سرافرازی. اما کیتینگ مفاهیم تازه‌ای را مطرح می‌کند که قوانین سنتی مدرسه را به چالش می‌کشد.
معلم جدید با اصول خاص خودش، بچه‌ها را از زندگی یکنواخت و سنتی مدرسه دور می‌کند و آینده‌ای را برای دانش‌آموزان ترسیم می‌کند که در دستان خود آن‌ها قرار دارد. کتینگ به بچه‌ها یاد می‌دهد با عصاره حیات و آگاهی مواجه شوند و با دیدی باز و گسترده به زندگی و اطراف خود نگاه کنند. حتی برای لحظه‌ای کوتاه هم که شده از عادات همیشگی خود دست بشویند و آن‌گونه زندگی کنند که خودشان می‌خواهند.
جامعه‌ متعصب هیچ‌گاه این باورها را تاب نمی‌آورد و به دنبال حذف این افکار می‌شود. معلم اخراج می‌شود اما شمعی را در دل شاگردانش روشن کرده که ادامه راه او خواهند بود، ادامه‌ عصیان بر قواعد کهنه مرسوم که مثل سقف کوتاه، انسان‌های بلندپرواز را می‌آزارد…

بخشی از کتاب

اگر درباره چیزی اطمینان دارید خودتون رو مجبور کنید تا به اون از دریچه دیگری نگاه کنید. حتی اگه به نظرتون اشتباه یا احمقانه باشه. وقتی چیزی می خوانید، فقط به این فکر نکنید که نویسنده چی می گه، بلکه زمانی رو صرف کنید و ببینید خودتون چی فکر می کنید.
پسرها تلاش کنید تا صدای خودتان را کشف کنید، هر قدر این زمان را به بعد موکول کنید احتمال این که اصلا به اون دست پیدا کنید، کمتر خواهد شد. به قول ثورو، اغلب آدم ها عمرشان در سکوت و نومیدی سپری میشود. چرا به این خاموشی تن بدهیم؟ خطر کنید و قدم در راه های تازه تر بگذارید.

درباره (نویسنده) ان. اچ کلاین

نانسی هوروویتز کلاین باوم نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی است.

 

خرید اینترنتی
سحاب دانش با ارائه خلاصه ای از بهترین کتابها با بیشترین تخفیف و کم ترین قیمت را برای شما معرفی می کند.

 

[dka_product_info][/dka_product_info]

👉امتیاز بده.